Je plavecký bazén v Užhorodě

O oblasti ukrajinských Karpat. Zakarpatí, Zakarpatská Ukrajina, Zakarpatia oblast, Podkarpatská Rus, Podkarpatí, Přikarpatí, Karpatská Ukrajina, Maramureš. S turistikou související geografie, historie, architektura, památky, hotely, ubytování, dobrodružství, zážitky.

Je plavecký bazén v Užhorodě

Příspěvekod K.H. » 20 kvě 2009, 20:53

Dobrý den,

nemáte prosím informaci, zda (a případně kde) je v Užhorodě veřejný plavecký bazén ?

S pozdravem K.H.

Ukázat kódy odkazů na tento text

K.H.

Reklama

Plavecké bazény Užhorodě jsou.

Příspěvekod Petr » 21 kvě 2009, 15:13

Nejznámějším je za Československa zbudovaný bazén Spartak (viz. přiložená historická pohlednice). Měl by odpovídat olympijským standardům. Osud bazénu je řekněme „nejistý“. Na začátku tohoto roku městská rada odsouhlasila jeho prodej (snad nějakému příbuznému od starosty). S obchodem mnoho lidí nesouhlasilo a dokonce myslím, že se i demonstrovalo. Kupec nakonec od obchodu ustoupil.

Adresa je: Pidzamočnyj park (známý také dřívějším jménem Park Gorkého)

Veřejný přístup býval také do bazénu gymnázia a slyšel jsem ještě o třetím „normálním“ bazénu, ale kde ten je, to netuším. I pro neubytované je myslím přístupný bazén se saunou v hotelu Duet Plus na Košické ulici číslo 6 (jde o drahší záležitost) a určitě i další. Ja osobně se dávám přednost koupání v přírodě.

Který z uvedených bazénů bude v sezoně v provozu ovšem nevím.

V Užhorodu se plánuje velmi ambiciozní projekt aquaparku, ve věci se vyhlašovalo i místní referendum, vzhledem k probíhající krizi je podle mého názoru výsledek nejistý.

bazen-uzhorod.jpg
Nabízím ubytování v Užhorodu, prohlídky Užhorodu pro jednotlivce i skupiny, doprovody do hor, organizace dovolených. Vše s láskou, péčí a osobním přístupem. Veselé historky z Ukrajiny přidávám jako bonus navíc :-)

Petr
Site Admin

Re: Je plavecký bazén v Užhorodu

Příspěvekod K.H. » 22 kvě 2009, 15:39

Děkuju za informace !!

S přátelským pozdravem K.H.

K.H.

Re: Je plavecký bazén v Užhododě

Příspěvekod Petr » 19 črc 2009, 18:04

Bazén Spartak bohužel není letos veřejnosti přístupný. Přikládám fotku, sice velmi nekvalitní, ale zato celkem dobře dokumentující stav bazénu. Foceno je to přibližně ze stejného místa jako historická pohlednice výše, vzhledem k stromům neumožňujícím širší záběr, jsem použil větší přiblížení.

bazen-uzhorod.jpg
bazen-uzhorod.jpg (35.74 KiB) Zobrazeno 11141 krát

Jinak další bazén by měl být v nebo u Paláce dětí a junáků na Studentském nábřeží (kousek od fotbalového stadionu Avangard ). Až budu mít cestu okolo a pokud si vzpomenu tak to prověřím a výsledek napíšu.
Nabízím ubytování v Užhorodu, prohlídky Užhorodu pro jednotlivce i skupiny, doprovody do hor, organizace dovolených. Vše s láskou, péčí a osobním přístupem. Veselé historky z Ukrajiny přidávám jako bonus navíc :-)

Petr
Site Admin

Re: Je plavecký bazén v Užhorodě

Příspěvekod Travel » 19 črc 2009, 19:57

A co jezero poblíž Eňkovské ulice?

jezero-enkovska.jpg
jezero-enkovska.jpg (35.89 KiB) Zobrazeno 11136 krát

Travel

Krytý bazén v užhorodském gymnáziu

Příspěvekod K.H. » 30 říj 2009, 23:17

Před několika dny jsem byl situaci prověřit přímo na místě ;-) Z rozhovoru s hlídačem areálu vyplynulo následující:
V areálu gymnázia je velký veřejně přístupný krytý bazén s celoročním provozem (otevřen i večer a o víkendech). V současnosti je 2 měsíce zavřený z důvodu rekonstrukce kotelny, ale za několik týdnů bude opět v provozu. Gymnázium je v ul. 8. března - asi 1 km za hotelem Zakarpattja. Zajímavostí je, že škola (viz foto) a okolní žluto-červené paneláky byly údajně postaveny československými stavaři místo platby za plyn.

Byl jsem se zeptat i v Paláci dětí u stadiónu Avangardu (navazuji na příspěvek z 19. 7. 2009). Zjistil jsem, že v sousední budově je již několik let bazén mimo provoz a s obnovením se v dohledné době neuvažuje.

K.H.

K.H.

Příspěvekod Petr » 27 lis 2009, 09:48

bazen.jpg
bazen.jpg (24.07 KiB) Zobrazeno 10978 krát

Dobrý den,
prosím o přidání přiložené fotografie k mému diskusnímu příspěvku "Krytý bazén v užhorodském gymnáziu" - přímou cestou se mi to nepovedlo.
S pozdravem a přáním mnoha dalších úspěchů
K.H.

Na e-mail mi přišla výše uvedená zpráva. Takže přikládám foto. Důvod technického selhání neznám, možná velký rozměr fotografie, ještě prověřím. Samozřejmě velmi děkuji za zpětnou reakci.

Petr
Site Admin

Příspěvekod K.H. » 26 čer 2010, 22:00

Nevíte někdo, zda je letos v Užhorodě otevřený plavecký bazén Spartak ?

K.H.

K.H.

Příspěvekod Petr » 08 črc 2010, 19:30

Spartak je pořád zavřený.

Petr
Site Admin

Kariér Radvanka

Příspěvekod Petr » 23 črc 2010, 17:01

Objevil jsem vhodnou lokalitu ke koupání. Jde o zatopený lom v části Radvanka. K lomu jde bez problému dojít pěšky z centra.

lom.jpg

2 nové bazény jsem viděl na Slovanském nábřeží. Jde ale o menší nádrže s restauračním provozem. Příležitostně pošlu fotky.

Taky mi byl nedávno doporučován bazén v hotelu Olymp, 40 hriven na hodinu se mi ale zdálo hodně a tak nevím jak to tam vypadá.

Naposledy oživil Anonymous v 23 črc 2010, 17:01

Petr
Site Admin

Reklama

Zpět na Karpaty, Zakarpatí

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek