Od jakého měsíce je možné trekovat v Karpatech?

O oblasti ukrajinských Karpat. Zakarpatí, Zakarpatská Ukrajina, Zakarpatia oblast, Podkarpatská Rus, Podkarpatí, Přikarpatí, Karpatská Ukrajina, Maramureš. S turistikou související geografie, historie, architektura, památky, hotely, ubytování, dobrodružství, zážitky.

Od jakého měsíce je možné trekovat v Karpatech?

Příspěvekod Jakub C » 11 úno 2018, 12:49

Dobrý den,

chystáme se s kamarády podniknout výlet do Karpat. Rádi bychom chodili několik dnů po horách s výchozím bodem nejspíše ve Volovci, příp. v Koločavě.
Zvažujeme, že bychom vyrazili již na Velikonoce, čili na přelomu března/dubna. Mám ovšem obavu, že tou dobou bude ještě dosti sněhu. Co o tom soudíte? Je možné, že již touto dobou budou (alespoň některé) stezky schůdné, nebo spíše budou celé Karpaty beznadějně pod závějemi? Příp. od jakého měsíce si myslíte, že je možné treky podnikat?

Budu vděčný za jakékoli zkušenosti a rady!
Jakub

Ukázat kódy odkazů na tento text

Jakub C

Reklama

Re: Od jakého měsíce je možné trekovat v Karpatech?

Příspěvekod Brutvaňok » 07 bře 2019, 16:53

Byl jsem na Boržavě loni v období konec dubna začátek května a bylo vyloženě vedro, takže jsem se chladil v symbolických zbytcích sněhu, kterých bylo minimum. Letos budou Velikonoce v půlce dubna, takže lze předpokládat, že to bude už na trek OK. Nicméně každý rok je jiný, letos byla zima chladnější než ta minulá, takže je možné, že navrchu bude trochu sněhu. Vzal bych si ale každopádně hrubý spacák a teplé oblečení, pořádný stan. Boržava z Volovce do Mižhirji se přejde za dva dny, takže jedna maximálně dvě noci na horách ve stanu. Je to všechno o tom, jestli bude jasno anebo pršet..ale to asi znáš..

Ukázat kódy odkazů na tento text

Brutvaňok

Zpět na Karpaty, Zakarpatí