Šacká jezera

Tady patří vše o ostatních ukrajinských turistických destinacích. O městech Lvov, Oděsa, Charkov, Luhansk, Dněpropetrovsk, Doněck, Vinice, Marinopol, Černivce, Žitomyr, Krivohrad atd. O oblastech Halič, Bukovina, Volyň, Budžak a dalších. O křesťanských centrech Počajecská lavra a dalších. O řekách Dněpr, Dunaj, Prut apod. O mořích Azovské moře, Černé moře.

Šacká jezera

Příspěvekod Semen Sluchaj » 08 zář 2009, 11:14

Letos jsme s pritelkyni navstivili Sacka jezera, samozrejme Sviťaz a jeste jedno dalsi - Pisocne. Pratele, jsou to skvela mista! Tak cistou a pruzracnou vodu jsem videl jen za Bratislavou. Borovice, pisek, vlny skoro morske. Lidi jsou velice prijemni, opilce jsem vubec nevidel, nikdo neobtezoval... Je tam pomerne cisto, Zakarpati se muze schovat se svym bordelem v potocich a zlodejskou tezbou dreva. Cesty jsou skoro jako v CR... Velky asi minus je, ze pouseji strasne nahlas docela debilni hudbu z kazdeho baru, coz tu prirodu a klid hodne rusi. Pry tam navic poradaji festaky, takze s tou hudbou bude v toto obdobi jeste hur... Ale mozna uz jsem ve svych 35 prilis stary, abych tohle chapal :roll: .
Maji tam obecnou "turbazu", kde jsou obnovene pokoje, jsou ale drahe - cca 1000 kc za noc, neobnovene jsou neobnovene jeste ze sovetskeho obdobi, takze jsou ve hroznym stavu. Ubytovani v soukromi doporucuji - 40-60 UAH z cloveka za noc, vsude ve vesnici jsou tabule ala Zimmer Frei. My jsme se zastavili v lese mezi vesnici Sviťaz a turbazou, takovy dreveny hotylek, 80 UAH z cloveka-noc (320 kc za dve osoby dle dnesniho kurzu), sprcha a zachod jsou spolecne (voda byla ze studny, trochu mineralni, takze trosicku zapachala jako skazene vejce = zakarpatsky burkut). Neni ale tam problem stanovat, maji tam stanove mestecko, ale klidne nekde na brehu take muzete stanovat (i pres zakaz, asi to nikdo nehlida), pokud se nebojite, ze vas sezerou komary.
Vyhoda pmn je, ze tam vubec nebyli Cesi (kteri jsou obvykle vsude :D ), prevazne Ukrajinci, Belorusove a Polaci z pohranici. Jinak z ohledu na pomerne malou vzdalenost cca 700 km, to asi dlouho trvat nebude. Jeli jsme tam ale z Mukaceva pres Lvov vlakem do Kovelja, odtud na jezera jezdi marsrutky (neberte ale ze zel. nadrazi, jsou predrazene!), jizdenka Kovel-Svitjaz stoji 15 UAH nebo tak nejak.
Nektere fotky jsem vylozil na Panoramio, takze si ochutnejte!

Ukázat kódy odkazů na tento text

Semen Sluchaj

Reklama

Re: Šacká jezera

Příspěvekod lenicka » 10 říj 2009, 21:56

Tak to je štěstí,že jsme tam letos nejeli-to by bylo zklamání,že Češi jsou fakt všude. Ale měli jsme to v plánu,nakonec jsem peníze obětovala jiným směrem,ale třeba přespříští rok,kdo ví. :lol:

lenicka

Příspěvekod wollodya » 24 led 2010, 17:56

Na Šackých ozerach som bol asi pred piatimi rokmi (mal som asi 13). Bývali sme v chatke s kuchyňkou priamo pri jazere (20 metrov od pláže) s výhľadom priamo na to jazero. Konkrétne pri tom jazere čo sme boli mi tak je to tam veľmi plytké (odišiel som asi 50 metrov od brehu a voda bola hlboká asi meter :D) ale tá voda je fakt čistučká. Spokojnosť.

wollodya

Příspěvekod samoliter » 01 říj 2016, 00:29

Pokud cestujete přes tuto oblast, stojí to za koupání a nocleh. Na jezeře Svitjaz jsem byl 2x. Nádherně čistá voda, prý je to kaolinovým pískem se stopami stříbra, takže žádné sinice ve vodě. Na konci léta jen pár stovek lidí. Dobré a levné jídlo i pití. Levné ubytování v soukromí, a na konci léta ještě levnější. Jsiu tam i penziony a hotýlky, kempy. Pokud by jste se chtěli podívat k červenému jezeru, tak přes Svitjaz dál na západ, Zalissia a před Košary těsně vpravo do lesa, je menší červené jezero. Voda je zbarvena buď výluhem nějakých rostlin, nebo přírodním železitým obsahem.

samoliter

Zpět na Ostatní destinace