Pripyať

Tady patří vše o ostatních ukrajinských turistických destinacích. O městech Lvov, Oděsa, Charkov, Luhansk, Dněpropetrovsk, Doněck, Vinice, Marinopol, Černivce, Žitomyr, Krivohrad atd. O oblastech Halič, Bukovina, Volyň, Budžak a dalších. O křesťanských centrech Počajecská lavra a dalších. O řekách Dněpr, Dunaj, Prut apod. O mořích Azovské moře, Černé moře.

Pripyať

Příspěvekod mishul » 20 zář 2013, 11:24

Dobrý den,
rádi bychom se tuto zimu vydali s přáteli do Ukrajiny, poznat město duchů - Pripyať. Má s tím někdo zkušenosti? Pouští tam ještě vůbec turisty? A lze průvodce a povolení zařídit i na místě, nebo je lepší to vyřešit předem? Děkuji.

Ukázat kódy odkazů na tento text

mishul
 

Reklama
 

Pripjať, Černobyl

Příspěvekod Petr » 22 zář 2013, 19:35

Dobrý den,

na oblast Černobylu existují speciální cestovky. Navštívit tuto lokalitu individuálně není jednoduché.

Já mám následující nabídku:

Zájezd s odjezdem ráno v 9 z Kyjeva a návratem večer po 20 hodině stojí na osobu cca 580 hriven.

V ceně je výklad licencovaného průvodce (rusky, ukrajinsky, anglicky (česky za příplatek), zajištění potřebných povolení a doprava.

V černobylské zóně se pohybujete většinou v komfortním autobusu, ale jsou i zastávky, kdy je možné vystoupit a udělat zajímavé fotografie.

Přibližný program:

  Úvodní informace o černobylské tragédii, o zakázané zóně okolo Černobylu, o součastnosti Černobylu, prognoza do budoucnosti. Krátká instrukce o chování během exkurze.
  Fotozastávka u pomníku "Těm, kdo zachránil svět".
  Okruh kolem černobylské elektrárny.
  Zastávka u brány 4. bloku jaderné elektrárny v Černobylu, kde je speciální vyhlídková plošina na "Sarkofág" pod kterým je uzavřený jaderný reaktor, který 26. dubna 1986 při testování explodoval.
  Zastávka u "Rezavého lesa", který se nachází v bezprostřední blízkosti černobylské jaderné elektrárny a byl zasažen silnou radioaktivní kontaminaci.
  Pripja't, město duchů. Návštěva nejzajímavějších míst ve městě - škola, bazén, hotel Polesje, dům kultůry, stadión Avandgard, zábavní park a bývalé obytné domy.
  Oběd (příplatek 60 hriven)
  Město Černobyl a všechny jeho nejzajímavější atrakce. Zejména chrám Sv.Ilji z 2. poloviny XVIII. století; říční přístav, v kterém jsou dosud staré lodě; park Slávy a parkoviště s technikou, která se účastnila likvidace havárie.

Důležité informace:

  Všichni účastníci zájezdu musí být starší 18 let a jejich zdravotní stav musí umožňovat pohyb v zóně zvýšeného ionizujícího záření.

  Do autobusu nebudou vpuštěny osoby ve stavu alkoholové či drogové intoxikace nebo s zřejmou kocovinou.

  Během exkurse je přísně zakázáno požívat drogy nebo alkohol.

  Do černobylské zóny je zakázáno vvážet jakékoliv zbraně (pozor platí i pro nože).

  Oblečení by mělo být z hustějšího materiálu a zakrývat co největší část těla. Zakázány jsou krátké kalhoty, sukně, košile/trička s krátkým rukávem, sandále nebo jiná otevřená obuv. Doporučena je obuv s silnou podešví.

  Do černobylské zóny je povolen vjezd jen s platnými doklady.Zájezd je nanejvýš vhodné domluvit předem a ideální je když jste větší skupina.
Nabízím ubytování v Užhorodu, prohlídky Užhorodu pro jednotlivce i skupiny, doprovody do hor, organizace dovolených. Vše s láskou, péčí a osobním přístupem. Veselé historky z Ukrajiny přidávám jako bonus navíc :-)


Ukázat kódy odkazů na tento text

Petr
Site Admin
 
Příspěvky: 389
Registrován: 08 bře 2009, 15:17
Bydliště: Užhorod


Zpět na Ostatní destinace

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron