Dotaz: Cesta do Oděsy přes Užhorod

Tady patří vše o ostatních ukrajinských turistických destinacích. O městech Lvov, Oděsa, Charkov, Luhansk, Dněpropetrovsk, Doněck, Vinice, Marinopol, Černivce, Žitomyr, Krivohrad atd. O oblastech Halič, Bukovina, Volyň, Budžak a dalších. O křesťanských centrech Počajecská lavra a dalších. O řekách Dněpr, Dunaj, Prut apod. O mořích Azovské moře, Černé moře.

Dotaz: Cesta do Oděsy přes Užhorod

Příspěvekod Eva M. » 22 bře 2012, 22:05

Prosím, nemáte přehled nebo nejlépe osobní zkušenost s cestováním z Užhorodu vlakem do Oděsy (a zpět) - časy odjezdů, samotná cesta a hlavně cena jízdenek a možnosti jejich zakoupení ?

Děkuju !!

Eva

Ukázat kódy odkazů na tento text

Eva M.

Reklama

Re: Dotaz: Cesta do Oděsy přes Užhorod

Příspěvekod Petr » 23 bře 2012, 21:35

Dobý den.

Přímý autobus z Užhorodu nejezdí. Přímá linka jezdí 1x denně z nedalekého Chustu. Ten autobus jsem viděl jen z venčí, ale vypadal luxusně. Jízdenka stojí okolo 250 hrivem. Autobus ale jede dost dlouho. Jízdenky není problém sehnat.

Přímo z Užhorodu se nejlépe cestuje vlakem. Každý večer jezdí přímý vlak, ale dá se cestovat i s přestupem ve Lvově.

Pohodlí závisi od třídy. V každém vakóně je průvodčí (myslím že 2.), která se stará o cestující. Organizuje, radí, rozdává povlečení, vaří čaj, kávu.

Povlečení se platí několika hrivnami a prodají vám ho automaticky, pokud ho vysloveně neodmítnete. Platí se i za kávu apod.

Vlak vyjíždí z Užhorodu v 18:15 VEČ a do Oděsy příjíždí po 19 hodinách a 18 minutách v 13:33 VEČ.
Ve Lvově vlak dlouho stojí, ale je to v noci a tak to nejde využít na prohlídku města.

Cena se liší podle místa a kategorie. Minulý rok stála jízdenka plackart cca 120 Hr a kupé 180 Hr a lux okolo 600 Hr. Přitom lehátko je i v třídě plackart. Samotná sedadla se neprodávají. Jízdenka je zároveň místenkou.

Zejména v létě je nutné jízdenky na vlak rezervovat s větším předstihem.

V Oděse před vlakem už budou čekat taxikáři a ženské s nabídkou ubytování. S řidičem se mi podařilo usmlouvat vynikající cenu za odvoz daleko za Oděsu. Babky ubytovatelky jsou většinou zprostředkovatelky, výhodou je větší nabídka, nevýhodou je, že si můžou dost přirazit a občas také balamuntí. Pokud jste šikovní, můžete usmlouvat dobrou cenu, protože co jsem měl zkušenost já, tak ony mají provizi už od ubytovatelů, takže se můžete dostat i pod jejich cenu - chce to ale obchodní talent.

Jestli vás cokoliv zajímá, ptejte se. Vlak Užhorod - Oděsa znám, sám s ním jezdím k moři .
Nabízím ubytování v Užhorodu, prohlídky Užhorodu pro jednotlivce i skupiny, doprovody do hor, organizace dovolených. Vše s láskou, péčí a osobním přístupem. Veselé historky z Ukrajiny přidávám jako bonus navíc :-)

Petr
Site Admin

Příspěvekod sedo » 01 dub 2012, 16:10

Petře existuje nějaká jiná rozumná cesta jak se dostat z čr do oděsy nebo na Krym než nočním vlakem?Elektryčkama?Přes Kyjev.
Ve vlaku nemůžu spát,taky se nedaj otvírat okna a je tam strašné vedro(nebo v kupejnym se to dá?)
Při představě strávených dvou dnech ve vlaku v kuse při cestě na krym mě jímá hrůza.

sedo

Příspěvekod Petr » 03 dub 2012, 07:28

V třídě kupé se okna také nedají otevírat, funguje tam ale klimatizace. Okna si tam můžete otevřít na chodbičce. Jediné problémy bývají před odjezdem z Užhorodu, kdy v létě stojí vlak na sluníčku a klimatizaci zapnou až po výjezdu.

Električkám bych se na takovou vzdálenost vyhnul. Přes Kyjev se jet dá, ale denní spoje neznám, osobně rád jezdím v noci.

Samozřejmě jezdí autobusy (např. zmíněná linka Chust - Oděsa). Relativně levně se dá i létat, i když v tom případě je lépe startovat ze Lvova. Vlaková třída exkluziv nemá, kromě ceny snad žádnou chybu.
Nabízím ubytování v Užhorodu, prohlídky Užhorodu pro jednotlivce i skupiny, doprovody do hor, organizace dovolených. Vše s láskou, péčí a osobním přístupem. Veselé historky z Ukrajiny přidávám jako bonus navíc :-)

Petr
Site Admin

Příspěvekod Mirka » 31 črc 2012, 19:22

Chci se zeptat na téměř stejnou informaci jako paní v roce 2009 :)
Akorát prosím o aktuální informace :)
Pojedu cca za měsíc s přítelem na Urajinu, chceme do Oděsy a pak cestovat chvilku po pobřeží.
Potřebovala bych vědět cenu jízdenky Užhorod (Mukačenko, Chop) - Oděsa
Jak je to v s nutností koupit lístek předem, jestli to potom funguje jako letenka, když nenastoupíte na vlak tak jízdenka propadne? Jaké jsou rizika když lístek budeme kupovat až na místě a jestli je lepší a jestli to vůbec existuje, koupit zpáteční lístek.

Díky, určitě mě ještě něco napadne tak se doptám :)

Mirka

Příspěvekod Petr » 01 srp 2012, 13:00

Dobrý den, informace v tomto vlákně jsou aktuální. Hlavní změna je to, že víkendové jízdné na vlak zdražilo o cca 40 procent.

Cena jízdenky tedy závisí od vlaku, třídy, trasy, dne v týdnu a zakoupených služeb. Ceny začíná někde na 120 hrivnách.

V sezonu je s jízdenkami problém, obvykle je několik dní před odjezdem nekoupíte, případně je seženete, ale s přestupy a třeba na opačných koncích vlaku. Po sezoně už je to volnější. Nejlépe je mít udělanou rezervaci v dostatečném předstihu, což je měsíc a víc. Stornopoplatky nejsou velké a nevyužité jízdenky je možné bez problémů vrátit.

Pokud do vlaku nenastoupíte a před odjezdem jízdenku nevrátíte, pak propadne. Jízdenky na delší vzdálenosti jsou vždy vázány na konkrétní místo / lehátko. Není to tedy jako v ČR, kde se jízdenka kupuje na trať.

Pojem zpáteční jízdenka na Ukrajině neexistuje. Pro cestu nazpátek si jízdenky normálně koupíte, jet bez nich je vždy riziko, s "zpáteční jízdenkou" však nejsou spojeny žádné výhody - sleva apod.

Petr
Site Admin

Příspěvekod Mirka » 01 srp 2012, 13:14

Děkuji za informace :) a ještě nějaké z vás vyloudím :)

Září je asi brané jako sezona tudíž je lepší si pro jistotu koupit lístek předem, na Ukrajině nikoho nemáme a když jsem pročítala vlákna diskuzí říkal jste že by bylo možné rezervovat jízdenku přes vás. Bylo by to možné a jak by to probíhalo? Je problém že den kdy budeme v Užhorodu ještě přesně nevíme. Vše závisí na odvozu z čech který se přesně dovím až cca 20 srpna.

Mirka

Příspěvekod Petr » 01 srp 2012, 19:28

Září už sezona není. Už běží školní rok. K moři jezdí hlavně lidé, kteří chtějí ušetřit. Jízdenky by sehnat jít měly.

Ano já jízdenky zařizuji. Jenže pokud nevíte datum odjezdu, pak Vám nepomůžu. Můžete zkusit autobus, na který bývají jízdenky často i v den odjezdu. Jen počítejte s jiným komfortem.

Nějaké nové texty najdete na:

(jde sice o dopravu na Krym, ale je tam dost shodných prvků)

+ já mám připraveno k zveřejnění texty o tom jak si zajistit jízdenky na poslední chvíli a jeden cestopis z vlaku Užhorod - Oděsa. (když tak pak sem dám odkazy)

Petr
Site Admin

Příspěvekod Mirka » 02 srp 2012, 14:34

Moc vám děkuji za užitečné informace, budu dál sledovat forum až přidáte články jak kupovat lístky, moc se to hodí, skvělé forum, bez něj by jsme asi nejeli, moc jiných informací jsem nenašla. Děkujeme :)

Mirka

Reklama

Zpět na Ostatní destinace

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek