Stránka 1 z 1

Doprava Lvov - Odesa

PříspěvekNapsal: 30 čer 2011, 23:15
od David
Ahoj, zajímalo by mě, kolik stojí vlak např. z Užgorodu do Oděsy, jen tak orientačně... zvažuji přerušovanou cestu, prý je to levnější, než koupit jízdenku u ČD. Nebo kudy je to nejlepší do Oděsy?
S ČD jízdenka stojí přibližně 2500,-. Praha - Oděsa
Případně bych potřeboval odkaz na nějaké ,,Ukrajinské dráhy" vlakového dopravce ...
Za pomoc a radu dík...

Jízdenky na vlak Užhorod - Lvov -Oděsa

PříspěvekNapsal: 01 črc 2011, 08:56
od Petr
Ahoj Davide,

kupovat jízdenku do Oděsy v Praze nemá smysl, je to hodně drahé. Doprava přitom není rychlejší, pohodlnější ani bezpečnější.

Nejvýhodnější je lístky kombinovat. Kupovat klidně i natřikrát, využívat různých slev. Hlavní úspora, ale spočívá v tom, koupit jízdenky pro cestování po Ukrajině na ukrajinském území.

Vlak stojí z Užhorodu do Oděsy +/- 110 hriven třída plackart, 190 hriven třída kupé, 680 hriven třída lux. V ceně je místenka, lůžko, povlečení.

Autobus Chust / Oděsa stojí +/- 320 hriven.


Weby existují, např. railway.lviv.ua, ale třeba já je moc nepoužívám, jsou nepřehledné a nespolehlivé. Nejlepší zdroj informací je okénko na nádražích.

V sezónu je nutné jízdenky kupovat hodně dopředu, zejména na vlaky, protože bývá vyprodáno.

Já nabízím vyhledání spojů, zakoupení jízdenky, informace o změnách a podobně jako komerční službu.

Je o to čím dál větší zájem (do konce zvažuji zřízení samostatného webu). Cena za zakoupení jízdenek pro skupinu je 200Kč. Jízdenky posílám poštou nebo předávám osobně v Užhorodu, Čopu, Chustu. Pro hladký průběh je dobré domlouvat se 1- 3 měsíce dopředu. Za kratší dobu než jeden týden před odjezdem je možné jízdenku zařídit jen ve výjimečných případech. Objednávky posílejte pomocí soukromé zprávy.

Re: Doprava Lvov - Odesa

PříspěvekNapsal: 22 srp 2011, 16:37
od David
Díky za info, ještě bych se chtěl zeptat, jestli nemáš nějaké tipy na zajímavá místa po trase Oděsa - Krym. Chystáme se pomalým tempem projet pobřeží a poté objet Krym. Díky