Pravidelně a rád jezdívám do Oděsy

Tady patří vše o ostatních ukrajinských turistických destinacích. O městech Lvov, Oděsa, Charkov, Luhansk, Dněpropetrovsk, Doněck, Vinice, Marinopol, Černivce, Žitomyr, Krivohrad atd. O oblastech Halič, Bukovina, Volyň, Budžak a dalších. O křesťanských centrech Počajecská lavra a dalších. O řekách Dněpr, Dunaj, Prut apod. O mořích Azovské moře, Černé moře.

Pravidelně a rád jezdívám do Oděsy

Příspěvekod Návštěvník » 26 led 2010, 15:08

Pravidelně a rád jezdívám do Oděsy. K přepravě využívám vlak z Vídně jezdí přímý spoj, vzhledem k vzdálenosti a problémům na hranicích při cestování autem je pro mne vlak ideální.

Oděsa je nádherné město, obzvlášť v létě. Desítky pláží jsou přímo v městě, v podstatě z kteréhokoliv místa ve městě se na pláž dostanete docela rychle. Obyvatelé města se ovšem chodí raději koupat za Oděsu, je to docela pochopitelné, protože hodně lidí mají chaty v Karolino- Bugaze nebo Chadzibejském zálivu. Pěkná rekreační oblast je okolo stanice Fontána. Mojí nejoblíbenější pláží je studenstká pláž Delfín, která je kousek od fakulty Oděské univerzity.

Město mne uchvátilo taky architekturou, najdete zde baroko, renesanci, klasicismus. Mám moc rád ulici Deribasovskou a Puškinovu. Na Puškynově ulici je snad každá budova postavena v jiném architektonickém stylu. Budova baletu je trochu podobná italské LaSkale. Doporučuji Potemkinskuju lestnicu, Primorský bulvár s památníky Puškyna, Duka Resilje a Malinovskému, romantickou kolonádu Puškina. V Oděse je teměř nutností zajít do na pláž a oddychovou zónu Arkadia je zde spousty diskoték a různých atrakcí. Překrásný je Ševčenkův park s pozůstatky turecké pevnosti.

Lidé v Oděse jsou velmi veselé a přátelští, Oděsa je výrazně specifické město, které podle mě nemá na světě obdobu

Pokud se někdo vydáte do Oděsy pak ještě připomínám aby jste nezapomněli ochutnat vynikající vína jihovýchodní Ukrajiny.

Ukázat kódy odkazů na tento text

Návštěvník

Reklama

Re: Pravidelně a rád jezdívám do Oděsy

Příspěvekod Markéta » 19 bře 2010, 16:42

Prosím, mohl byste mi dát informace ohledně toho přímého vlaku do Oděsy z Vídneě Nemohu ho totiž nikde najít ani na stránkách rakouských železnic. Potřebovala bych se totiž letos dostat do Oděsy se 2 jízdními koly, se dvěma malými dětmi a jedním vozíčkem za kolo, tak hledám jakýkoliv přímý vlak .
Info prosím na mail
marketa@epastorek.cz
Děkuji moc

Markéta

Příspěvekod Jirka » 30 črc 2011, 04:55

Zdravim, já také rád a často jezdím do Odesy a od roku 2007 jezdím přímým vlakem z Prahy. Je to rychlík tusím R400 nebo R401 Silesia, kde je zařazen přímý vagon, jede se přes Krakov, Přemyšl, Lvov,... a cesta trva okolo 38 hodin (v Krakowě je asi 6hodin přestávka). Jestli ten vlak nezruší, pojedu letos zase. Cena vychází cca na 5000 tam i zpět, Vlak jezdí minimálně každý čtvrtek okolo 21hod z hlavního nádraží v Praze, v Oděse je v sobotu po 13.hod, z Oděsy to pak jezdí v 18.hod, já jezdím pátečním spojem, v praze to je v neděli před sedmou ráno. Podle jízdního řádu jezdí do týdne asi 3x tam i zpět.

Jirka

Příspěvekod Svarog » 23 led 2012, 22:01

Dobrý den,
Bydlel jsem nějakou dobu v Oděse. Vím, že jezdí přímý vagon z Prahy do Oděsy. Večer nastoupíte a třetí den okolo poledne jste v Oděse.
Osobně jsem vagon použil. Jeli jsme přes Krakov a Lvov. V Krakově se přepřahalo a vagon byl připojen k jinému vlaku. Celou dobu jsem jel na jeden lístek v jednom kupé.
Bohužel ČD nějak nespolupracují. Já jsem si koupil lístek v Oděse. Jestli máte někdo nápad, jak koupit lístek v ČR, rád bych to věděl.
Hodně štěstí při cestování.
svarog@seznam.cz

Svarog

Levné jízdenky na vlak jedině na Ukrajině

Příspěvekod Petr » 23 led 2012, 22:52

ČD jsou problém. Dodnes si pamatuji svou první jízdu vlakem na Ukrajinu.
Ptal jsem se na pokladně, volal na jejich infolinku.
Stále chtěli za jízdenku Praha - Budapešť - Mukačevo neuvěřitelné peníze.

Nakonec jsem to zkombinoval snad za 1/4 ceny. Praha - slovenská hranice jsem jel na kilimetrickou banku. Hranice - Budapešť jsem koupil v Praze. Lístek z Budapešti do Čopu mi prodali Maďaři. No a v Čopu už bylo vše za levno.

Jízdenky do vlaku na Ukrajinské území si kupujte zásadně na Ukrajině (a v předstihu).
Pokud tu možnost nemáte, oslovte vaše známé.

Pokud známé nemáte - napište mi. Já osobně rezervuji, kupuji a do ČR zasílám nebo v Užhorodu osobně předávám jízdenky na vlak. Zpočátku jsem to nabízel známým, později i tady ve fóru, stále mě kontaktují noví a noví zájemci. Tato služba je tak žádaná, že zvažuji nad vytvořením speciální webové prezentace. Zda k tomu dojde nevím. Když mi ale pošlete konkrétní požadavek - rád se pokusím vyhovět.
Nabízím ubytování v Užhorodu, prohlídky Užhorodu pro jednotlivce i skupiny, doprovody do hor, organizace dovolených. Vše s láskou, péčí a osobním přístupem. Veselé historky z Ukrajiny přidávám jako bonus navíc :-)

Petr
Site Admin

Zpět na Ostatní destinace

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek