Zážitek z Užhorodu

O oblasti ukrajinských Karpat. Zakarpatí, Zakarpatská Ukrajina, Zakarpatia oblast, Podkarpatská Rus, Podkarpatí, Přikarpatí, Karpatská Ukrajina, Maramureš. S turistikou související geografie, historie, architektura, památky, hotely, ubytování, dobrodružství, zážitky.

Zážitek z Užhorodu

Příspěvekod Roman » 03 zář 2009, 23:22

Tak..zkusím napsat pár řádků o mém úspěšném výletu.

po úžasném koncertě Chris Normana v Košicích a po prohlídce krásného nového centra a noclehu jsem se druhý den odpoledne vydal na bus nádraží v Košicích, kde jsem u zastávky č.2 navázal kontakt s Užhorodským studentem stomatologie, bydlícím u rodičů vedle turbazi Svitanok a jedoucím od strýce z Košic. Cestou jsme pokecali, pomohl mi malinko s vyplněním bumašky a hlavně jsem s ním vystoupil hned na kraji města. Zaujal mě ten hotel disneyland na okraji a pak mi ukázal mé bydlení a nabídl mi, že mě večer provede po městě, abych druhý den věděl... co kde je. Já jsem šel vyměnit peníze mezitím do Zakarpatija hotelu do směnárny Western Union, jak jsi mi poradil. Cestou jsem hned ochutnal kvas,´připomnělo mi to naši kofolu trochu.

Vyzvedl si mě na recepci a zastavili se i v myslivecké poblíž na jedno černinckie pivko tuším.. nebo tak nějak... pak na prohlídku.

Na oběd jsem chodil do mezinárodní krásné stylové v centru v suterénu, ochutnal mimo broršče a jiného super džus, vodku i jídlo s názvem orlí hnízdo.. super! Na nábřeží šašlik,ale tam jsem měl pocit , že mi majitelka znalá Prahy, napočítala dvojnásobnou útratu.. no.. nechal jsem ji přitom.. V novém Užgorodě jsem se v takové cukrárenském obchodě i bufiku se zahrádkou naproti té Ruské katedraály pokecal se lvovským horníkem u vodky a ještě cestou zpět v jedné pivničce ještě s jinýma lidma.. a zabloudil do vedlejší ul. poblíž ubytování.. taxik měm svezl zdarma, že prý to je za rohem a ať nic neplatím... přátelské gesto. Na hotelu občas netekla bud teplá nebo někdy chvíli i vůbec voda, ale ta luxusnější část s TV byla hezká s výtahem. Naproti v amfiteatru letním byl zrovna koncert Revival PINK FLOYD. Moc rád jsem se zdžoval na náměstíčku u mostu s tou plazmovpu obrazovkou, dávali tam střídavě reklamy a nové klipy hity... moc příjemné. Byl jsem též ve skanzenu, líbil se mi ten dětský vlak a... koukl i do stylové české hospůdky se s původníma cedulema českýma....

Pořád jsem s někým komunikoval a chodil... první školní den byl obrovský zážitek, nemusím ti psát,vid?

... a po další noci jsem ještě ..už na ulici vyměnil nějaký peníz kvůli obědu a zase v té cukrárně v novém užhorodu popovídal zase sněkým jiným u pivka a koupil oděsský konak, protože prý na ten lepší Užhorodský mi už nezbylo, ještě bonbony jsem koupil.. a od těch lidíček jsem dostal vařečku vyřezávanou na polévku,jako dárek... moc příjemní lidé... no... žena se ptá, jestli tam je nějaké ZOO? Prý by pak možná příští rok jela možná i se mnou.. je maniak na zologické zahrady. také se mi líbil ten řecký kostel.. byl jsem uvnitř... nevím , na co jsem už zapomněl.. ale snad to tak nějak na dva dny stačí... měl jsem opravdu z návštěvy moc příjemný pocit.
Posílám pozdrav a zase odepiš.... Roman

Ukázat kódy odkazů na tento text

Roman

Reklama

Re: Zážitek z Užhorodu - děkuji

Příspěvekod Petr » 03 zář 2009, 23:48

Ahoj Romane,

děkuji ti, jsi jeden z mála, kterým jsem poradil a za radu chtěl pouze zpětnou reakci, pár řádek o zážitku z Ukrajiny do mého fóra, jeden z mála, který těch pár řádek (vděku) opravdu napsal. Ještě jednou děkuji.

Jinak Kvas mám taky v oblibě, a taky mi připomíná naši Kofolu, ani nevím proč, oba nápoje mají zcela jinou technologii výroby.

Hotel "disneyland" tedy osobně moc nemusím, je to tak trochu kýč., ale budiž.

Směnárnu Western Union jsem myslel jinou, o té v hotelu Zakarpatia si mne informoval až Ty, díky.

ZOO zážitek pro tvou ženu ovšem bude problém, největší Zakarpatské ZOO bylo vždy v Buštinu. Dnes je tato zahrada bohužel v troskách a je zde k nalezení pouze pár druhů zvěře (šance se angažovat). Nějak jí ale uspokojíme :-) - na Zakarpatí se totiž například nachází nejjižněji umístěná farma severských jelenů nebo že by jí zaujali karpatští bůvoli - http://www.karpaten-bueffel.eu + samozřejmě místní divočina - medvědi, vlci, rysi, karpatské zmije a podobně.
Nabízím ubytování v Užhorodu, prohlídky Užhorodu pro jednotlivce i skupiny, doprovody do hor, organizace dovolených. Vše s láskou, péčí a osobním přístupem. Veselé historky z Ukrajiny přidávám jako bonus navíc :-)

Petr
Site Admin

Zážitek z Užhorodu ....dodatek

Příspěvekod Roman » 25 říj 2009, 22:08

Možná jsem ještě měl napsat,že tam na mne dýchla taková zvláštní pohoda, zaujali moc hezky , moderně a slušně oblékaní lidé všeho věku a to nemluvím o slušném chování.

S úsměvem jsem přehlédl nějaké malé nedostaky a naopak jsem si vzpomněl na české nastavované potraviny, nekvalitní, ten dostupnější alkohol v našich regálech obchodních řetězců a nepřál bych si, aby tam jezdili takoví ti nabubřelí Češi, co si myslí,že jsme střed světa, a přitom jsme jen takhle malinká neznámá závislá zemička.

...... a ten první školní den byl hotový svátek, slavnostní oběd v restauraci s dětmi, prvnáčci kluci v obleku a vázance..., prostě úžasné..., v Čechách máme bohužel malé informace a zkreslené představy o teto blízké zemi v porevoluční době, ale i naopak. Tvé zajímavé stránky určitě pomohou tyto nedostatky napravit ... a já budu své zážitky svým známým ,kolegům a přátelům vyprávět.

Jsou to tedy jen zatím zážitky z hraničního města , které žije tak trochu západním stylem.

Naposledy oživil Anonymous v 25 říj 2009, 22:08

Roman

Zpět na Karpaty, Zakarpatí

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek