Užhorod, směnárny, ubytování

O oblasti ukrajinských Karpat. Zakarpatí, Zakarpatská Ukrajina, Zakarpatia oblast, Podkarpatská Rus, Podkarpatí, Přikarpatí, Karpatská Ukrajina, Maramureš. S turistikou související geografie, historie, architektura, památky, hotely, ubytování, dobrodružství, zážitky.

Užhorod, směnárny, ubytování

Příspěvekod Roman » 26 srp 2009, 09:22

Jedu na koncert do Košic 29.8. a po té bych následující den asi kolem poledne, kdybych věděl , že mají otevřené směnárny v Užhorodu, jel na tamní výlet do 1.9., jinak následující den, ale to jsou horší spoje směrem tam.... kdyby jste mi poradil.. v ubytování jsem si dle vás i jiných vybral turbázu Svitanok a když nebude volno, budu hledat jinde....

Ukázat kódy odkazů na tento text

Roman

Reklama

Směna peněz v Užhorodu

Příspěvekod Uzhorod » 26 led 2010, 15:10

Se směnou peněz v Užhorodu opravdu problém není. Pokud pojedete z Košic linkovým autobusem, tak první směnárníci na vás budou čekat u autobusu na užhorodském autobusovém nádraží.

Pravidelně se sice na netu objevují výzvy/varování před směnou peněz u veksláků na Zakarpatí. Podle mě to píšou lidé bez přímých zkušeností, často to je někdo, kdo chce udělat webové stránky od stolu, nebo člověk, který tady sice byl, ale varování před pouličními směnárníky pouze zprostředkovaně slyšel a aby měl na stránce nějaký obsah, tak ty nesmysly šíří dál..

Mně osobně nikdy žádný vekslák na Ukrajině neošidil ani neznám nikoho, komu by si na takovýto problém stěžoval. Moje zkušenosti jsou takové, že obvykle jednají výrazně korektněji než ostatní obchodníci, transakce bývají čisté a přehledné. Ano od místních jsem občas slyšel, „k tomu nechoď to je zloděj“ nebo "ten na nádraží v **** mně okradl". Těmito silnějšími slovy si místní vždy stěžují na špatný kurz. Ten který mění ne za např. 8,20 jako všichni, ale za 8,10 je označován jako zloděj. Skutečný podvod by si tady opravdový vekslák nedovolil.

Směnárníků na nádražích, bazarech apod. není nutné se bát, je dobré znát přibližný kurz a na ceně se dohodnout ještě před samotnou výměnou. Měnit peníze raději u těch, kteří se směnou živí, než u náhodných zájemců. Samozřejmě bavíme se o běžných částkách, desetitisíce se na trhu rozhodně nemění, už jen pro to, že u velkých částek musíte za výhodným kurzem jinde.

Pokud trváte na kamenné směnárně, tak vím, že někde v centru je minimálně 1 pobočka Western Union, která má otevřeno soboty i neděle, kurz je tam ale mírně horší. Adresu z hlavy nevím.

Ukrajinkou měnu jde získat i výběrem z bankomatu. Kurzy bývají obvykle výhodné, ale je nutné se smířit s vyšším poplatkem, mě stojí výběr okolo 100Kč. Nejlevnější to měli co vím klienti ČS, kteří mohli vybrat peníze za nějakých 7 Kč, jak je to teď nevím.

Častěji než ve specializovaných směnárnách se tady mění v bankách, mají dobré kurzy a žádné poplatky navíc, ve svátky bývají bohužel uzavřeny.

Košice / Užhorod se většinou jezdí s http://www.eurobus.sk/zahranicna-doprava/, alternativně jde jet i z/do Michalovců.

Ubytování v Užhorodu si můžete pohodlně objednat na http://udu.cz/ubytovaniuzhorod.

Naposledy oživil Anonymous v 26 led 2010, 15:10

Ukázat kódy odkazů na tento text

Uzhorod

Zpět na Karpaty, Zakarpatí

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek