Ubytování, stanování, počasí, koupání, rybaření

O oblasti ukrajinských Karpat. Zakarpatí, Zakarpatská Ukrajina, Zakarpatia oblast, Podkarpatská Rus, Podkarpatí, Přikarpatí, Karpatská Ukrajina, Maramureš. S turistikou související geografie, historie, architektura, památky, hotely, ubytování, dobrodružství, zážitky.

Ubytování, stanování, počasí, koupání, rybaření

Příspěvekod Tomáš » 06 srp 2009, 15:05

Dobrý den,

chtěl jsem se informovat, zda je možné mi poradit s cestou na Zakarpatí. V pulce srpna chceme s přitelkyní jet na Balaton tam byt cca. 3 noci a další den frčet na Ukrajinu. Mám pár otázek zda by bylo možné v tomto termínu domluvit ubytovani cca. kolem 20 srpna? Další věc pokud budeme chtít jet nekam do přírody tak nás zajima zda jsou v této oblasti nejake kempy nebo se muze stanovat na Punk kdekoliv ? :-) Další věc jak je to s počasím koupáním a zda je možnost rybařit na řekach nebo jezerech a zda je zapotřebí nejake povolení ? Poslední věc jak je to s bezpečnosti.

předem děkuji za odpověď

Tomáš

Ukázat kódy odkazů na tento text

Tomáš

Reklama

Re: Ubytování, stanování, počasí, koupání, rybaření

Příspěvekod Petr » 26 led 2010, 15:10

Ubytování v uvedeném termínu Vám můžu zajistit.

Kempů je na Zakarpatí velmi málo, je zde ale hodně tábořišť. Tábořiště bývají označeny na mapách. Značka na mapě v podstatě znamená doporučení: "Tady je možno tábořit bez problémů". Tábořiště většinou nejsou nijak vybavena. Ve volné přírodě jde tábořit bez problémů, pozor na soukromé pozemky a táboření v blízkosti měst.

Táboření v přírodních parcích, rezervacích a chráněných oblastech bez speciálního povolení je ze zákona ZAKÁZÁNO !!!

Faktem je, že uvedený zákaz není nijak zvlášť kontrolován, na druhou stranu jeho porušení může vést k závažným následkům.

Na jedné z polonin, jsem si všiml, že přímo v zakázané oblasti táboří s klienty docela renomovaná cestovka jejíž představitelé asi spoléhají na to, že když je dosud nikdo nechytil, že to tak bude pořád. Podle mého názoru čím větší skupina, tím větší riziko, že vás chytí a tím přísnější sankce.

Počasí je na jižní straně Karpat mnohem lepší než na severní. Vzhledem k zeměpisné šířce je zde v létě tepleji než v ČR, Zakarpatí je např. vinařskou oblastí a nejsevernějším místem na světě, kde se pěstuje tabák pro průmyslové zpracování. Díky střetu přímořského a kontinentálního podnebí jsou zde, ale také častější a silnější bouřky, průtrže mračen, krupobití. V horách hrozí rychlé změny počasí. V některých oblastech hor (Usť Čorná) bývá dost velký roční průměrný úhrn srážek

Míst ke koupání je tu dostatek. Vzhledem k oblibě ryb, je na Zakarpatí velké množství rybníků. Kopat se dá také v řekách, u nich je ale dost nestálá výška hladiny a v horách mohou být chladnější, stejně tak jako množství horských ples na Svidovci. V zařízeních pro turisty je dostatek bazénu, které ale většinou fungují tak, že si je musíte pronajmout celé.

K rybaření je nutné povolení, místní jej ale mají výjimečně. U cizince může být rybolov bez povolení riskantní. Nejjednoduchší je získat povolení na soukromých rybnících pro státní vody je to časově náročnější.

Bezpečnost už se tady probírala:
viewtopic.php?f=10&t=8#p18
viewtopic.php?f=10&t=58#p103
viewtopic.php?f=10&t=58#p99
viewtopic.php?f=10&t=54&p=84#p84
nebo se podívejte na:
http://ukrajina.tv/informace-pro-turisty.html (oddíl Bezpečnost)

Pokud v odkazovaných textech nenajdete požadovanou informaci, pak pošlete do fóra doplňující dotaz a já se jej pokusím zodpovědět.

Jestli máte zájem získat povolení k táboření v rezervacích, povolení k rybolovu nebo chcete zajistit místního rybáře jako průvodce pak mně prosím kontaktujte.
Nabízím ubytování v Užhorodu, prohlídky Užhorodu pro jednotlivce i skupiny, doprovody do hor, organizace dovolených. Vše s láskou, péčí a osobním přístupem. Veselé historky z Ukrajiny přidávám jako bonus navíc :-)

Ukázat kódy odkazů na tento text

Petr
Site Admin

Zpět na Karpaty, Zakarpatí

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek