Originálna zakarpatská dedina

O oblasti ukrajinských Karpat. Zakarpatí, Zakarpatská Ukrajina, Zakarpatia oblast, Podkarpatská Rus, Podkarpatí, Přikarpatí, Karpatská Ukrajina, Maramureš. S turistikou související geografie, historie, architektura, památky, hotely, ubytování, dobrodružství, zážitky.

Originálna zakarpatská dedina

Příspěvekod Peter » 29 črc 2009, 21:28

Dobrý den, ako daleko od Užhorodu je nejaká originálna zakarpatská dedina, dá sa tam dostat aj osobným autom, my bývame v hoteli Ungvarskij a prídeme s detmi opat 17.-19.08. Díky pekný den!

Ukázat kódy odkazů na tento text

Peter

Reklama

Re: Originálna zakarpatská dedina

Příspěvekod Uzhorod » 09 led 2010, 01:36

Dobry den, záleží co považujete za „originální zakarpatskou dědinu“. Rusínské dřevěnice, maďarské vinařské obce nebo rumunské milionářské sídla u Solotvina?

Mě osobně se velmi líbí například Svoboda, ale ta je od Užhorodu dost daleko. Výlet k ní je se dá spojit například s výletem na Siněvirské jezero.

Jinak podle mě platí, že čím více do hor, tím jsou vesničky zajímavější a malebnější. Takže pokud se vydáte od Užhorodu na sever, zklamaný nebudete.

Uzhorod

Re: Originálna zakarpatská dedina

Příspěvekod algar » 08 srp 2010, 18:46

Peter píše:Dobrý den, ako daleko od Užhorodu je nejaká originálna zakarpatská dedina, dá sa tam dostat aj osobným autom, my bývame v hoteli Ungvarskij a prídeme s detmi opat 17.-19.08. Díky pekný den!

Já myslím, že originální zakarpatskou dědinou lze nazvat cokoli, co je v oblasti jakéhokoli pohoří.

Jde tady asi hlavně o to, být v pravý čas na pravém místě. My třeba před lety byli cestou z hor, ve vesnici Luhy, byli pozvání na pravou ukrajinskou svatbu a následnou veselku, která trvala až do svítání. A právě tyhle situace ve mě zanechávají pocity "té pravé karpatské dědiny"...trochu se obávám, že jednodenním výletníkům "autem z Užgorodu", něco takového bude vždy unikat.

Naposledy oživil Anonymous v 08 srp 2010, 18:46

algar

Zpět na Karpaty, Zakarpatí