Autobusy z Užhorodu do Rachova

O oblasti ukrajinských Karpat. Zakarpatí, Zakarpatská Ukrajina, Zakarpatia oblast, Podkarpatská Rus, Podkarpatí, Přikarpatí, Karpatská Ukrajina, Maramureš. S turistikou související geografie, historie, architektura, památky, hotely, ubytování, dobrodružství, zážitky.

Autobusy z Užhorodu do Rachova

Příspěvekod cestovatel » 24 čer 2013, 13:01

Dobrý den,

nemáte, prosím, někdo informace, jak jezdí v sobotu 6.5. autobusy do Rachova? Stačí nám spoje odjíždějící po 13h VEČ.

Děkuji.

Ukázat kódy odkazů na tento text

cestovatel

Reklama

Re: Autobusy z Užhorodu do Rachova

Příspěvekod Petr » 24 čer 2013, 20:13

Dobrý den,

ne zcela přesně rozumím datu 6.5. (nepředpokládám, že chcete cestovat příští rok).

Z Užhorodu jezdí do Rachova autobusu docela hodně. Po 13 VEČ např. 14:00, 14:20, 15:25, 15:50, 16:00, 16:45 a další. Je možné cestovat taky s přestupem.

Většina spojů není nikde vedena. Také linky, které jsou v jízdním řádu nemusí vůbec vyjet. Osobně bych zrovna problém, kterým se zabýváte vůbec neřešil. Pokud přijedete busem z ČR, tak vlastně díky hraniční kontrole neznáte čas příjezdu. Jízdní řády jsou nespolehlivé, ale na druhou stranu spojů jezdí hodně, takže něco zjišťovat z mého pohledu nemá smysl.

Doporučuji se na cesty uvnitř oblasti vydávat dopoledne, ideálně ráno.
Nabízím ubytování v Užhorodu, prohlídky Užhorodu pro jednotlivce i skupiny, doprovody do hor, organizace dovolených. Vše s láskou, péčí a osobním přístupem. Veselé historky z Ukrajiny přidávám jako bonus navíc :-)

Petr
Site Admin

Příspěvekod cestovatel2 » 28 čer 2013, 12:41

Dobrý den,

děkuji za odpověď, takže to nemá cenu řešit. Omlouvám se za špatně napsané datum, vyrážíme příští pátek, tj. 5.7. :)

cestovatel2

Příspěvekod cimrman65 » 02 čer 2016, 21:11

Dobrý den,

myslím, že bych mohl využít toto vlákno. V deseti lidech plánujeme Hoverla. Nechystáme se přímo do Rachova, ale kousek za něj - do Kvasů. Zároveň by mě zajímalo spojení z Čopu. A pak jsem se chtěl zeptat, jak to vypadá s dopravou v Luhách (údolí na východ od Rachova)? Někde jsem našel, že tam něco jednou za den jezdí, ale to už bylo hodně staré. Spíš mě zajímá, jestli tam vůbec NĚCO jezdí. :D Případně, jestli nemáte kontakt na místního (soukromého) dopravce v této lokalitě.

Shrnutí:
Užhorod - Kvasy
Chop - Kvasy
Luhy - Slovensko
místní (soukromý) dopravce

Děkuji moc za pomoc

cimrman65

Příspěvekod Petr » 11 čer 2016, 10:56

Dobrý den,

soukromého dopravce Vám mohu zajistit, bohužel partnerský vztah mám jen s užhorodskými. Kontakty mám i na jiná místa, na okres Rachov, ale nikoliv.

Z Rachova do Luhu jezdi denně 7 autobusů s pravděpodobností příjezdu víc než 95 procent, 1 pod tuto hranici.

U 10 lidí, zvlášť pokud mají velké batohy, může být s veřejnou auto dopravou problém. Na Zakarpatí často totiž nejezdí klasické autobusy, ale spíš, zvlášť do odlehlých vesnic, mikrobusy s omezeným počtem míst.

Na druhou stranu u takové skupiny není problém si výhodně sjednat individuální odvoz. Chce to jen nebát se zeptat a umět trochu smlouvat. Sám bych to, v tomto případě, řešil takto a až na místě.

Užhorod - Rachov: bez problémů, několik autobusů denně, jen pozor na busy jezdící přes Berehovo, Vinohradovo, nebo najmout soukromý mikrobus.

Čop - Rachov: busem přes Užhorod, nebo vlakem do Solotvina, pak busem (nedoporučuju, trvá velmi dlouho, ale zase s 10 lidma to bude bezproblémovější (pokud nebudou autobusy ze Solotvina plné)).

Rachov - Slovensko: jede přímý autobus, nicméně já bych jel busem s přestupem v Užhorodu

Kvasy jsou na stejné trase jako Rachov, některé autobusy (Jasyňa, Černovice, Frankovsk) zajíždějí až do Kvasů, jiné jen do Rachova. Od tama ale není problém se do Luhů dostat, třeba i taxíkem.
Nabízím ubytování v Užhorodu, prohlídky Užhorodu pro jednotlivce i skupiny, doprovody do hor, organizace dovolených. Vše s láskou, péčí a osobním přístupem. Veselé historky z Ukrajiny přidávám jako bonus navíc :-)

Petr
Site Admin

Zpět na Karpaty, Zakarpatí

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek