Vnitrostátní spoje Ukrajina, doprava Zakarpatí, jízdní řády

O oblasti ukrajinských Karpat. Zakarpatí, Zakarpatská Ukrajina, Zakarpatia oblast, Podkarpatská Rus, Podkarpatí, Přikarpatí, Karpatská Ukrajina, Maramureš. S turistikou související geografie, historie, architektura, památky, hotely, ubytování, dobrodružství, zážitky.

Vnitrostátní spoje Ukrajina, doprava Zakarpatí, jízdní řády

Příspěvekod Návštěvník » 04 črc 2009, 11:51

 Přeji dobrý den ! 
Velmi mne zaujaly Vaše stránky o Užgorodu. Moc pěkné fotografie, moc pěkné povídání. Rádi bychom nabídku ubytování v budoucnu využili. Za měsíc míříme do  rumunského města Sighet. Rádi bychom jeli z Užgorodu do Solotviny vlakem a tam přešli hraniční most přes Tisu do Sighetu. Spojení z Plzně do Užgorodu není žádný problém, ale nedaří se mi nalézt spojení dál. Prosím můžete mi pomoci? Potřebuji hlavně vlaky, ale i informace o busech bych uvítal. Informace o dopravním  spojení po Ukrajině jsou v Čechách velmi špatně dostupné a myslím si, že pokud by bylo možné Vaše nádherné stránky doplnit odjezdy vlaků a busů z Užgorodu dále (případně i spoji do Užgorodu), velmi by to zvýšilo návštěvnost Vašich moc pěkných stránek. 

 Předem velmi děkuji za informace. 

Ukázat kódy odkazů na tento text

Návštěvník
 

Reklama
 

Re: Vnitrostátní spoje Ukrajina, doprava Zakarpatí, jízdní řády

Příspěvekod Uzhorod » 26 led 2010, 15:10

Dobrý den, děkuji za zájem o mé stránky.

Cestovat vlakem z Užhorodu do Solotvina důrazně nedoporučuji, je to sice hodně levné, ale velmi, velmi, velmi pomalé. Cestovat vlakem na Ukrajině má podle mne smysl pouze 1 – 2 stanice jako atrakce, pak úzkokolejkou a nebo dálkovými spoji (př. Užhorod – Kyjev). Jinak vlaky na trati o kterou se zajímáte jezdí docela často, takže pokud vám nevadí přestupy tak vlastně žádný jízdní řád nepotřebujete. Jestli jede přímý vlak Užhorod – Solotvino nevím, přímý spoj Čop – Solotvino existuje zcela jistě. Informace o železnici na Ukrajině můžete získat například na uz.gov.ua, railway.lviv.ua, e-kvytok.com.ua.

Jízdní řády vnitrostátních autobusů na webu nemám záměrně a rozhodně je ani v dohledné době nehodlám na stránkách umístit, musel bych často aktualizovat velké množství informací a stejně by se pak na mou hlavu sneslo množství stížností, v neposlední řadě by to nemělo téměř žádný smysl. Většina busů na Zakarpatí jezdí nezávisle na jakýchkoliv jízdních řádech, některé vyjíždějí tehdy až se naplní pasažéry, jiné jezdí pořád dokola po jedné trase bez ohledu na čas, další vozí cestující jako vytížení na jednom směru a některé tehdy kdy to vyhovuje jejich řidičům atd. Problémem jsou také nástupní místa, za stání na autobusových nádražích se na Ukrajině platí a většina busů stojí proto na různých jiných místech. Částečně smysluplné jízdní řády existují pro tzv. rajzové autobusy na delších trasách (meziokresních, mezioblastních), které vyjíždějí z autobusových nádraží, ale i tady si musíte uvědomit, že takovou linku často provozuje soukromník s jedním starým autobusem, který sám řídí, výpadky jsou proto obvykle a náhradního autobusu se nedočkáte.

Není nutné ovšem věšet hlavu. Dopravní ruch je na Zakarpatí velmi čilý, volný trh a menší množství pracovních příležitostí způsobily, že dostat se odkudkoliv kdekoliv není vůbec žádný problém. Ve směru který Vás zajímá to bez nadsázky jezdí „co několik minut“. Důležité je umět zjistit odkud vám to jede, jak zajistit aby doprava byla pohodlná a nenechat se oškubat na ceně jízdného, které je nanejvýš vhodné dohodnout před odjezdem. Můj tip: okolo autobusového nádraží se najde vždy dost řidičů osobních aut, kteří hledají pasažéry pro spolujízdu do různých směrů aby snížili náklady na cestu, takovéto cestování bývá rychlé, pohodné, levné a bezpečné pro zavazadla, popovídáte si z řidičem, který vám bez problému udělá přestávku na toaletu nebo zastaví aby jste si mohli koupit produkty s kterými se obchoduje podél cest.

Důležité: pro cestování se snažte volit první polovinu dne a vyhnout se náboženským svátkům. V podvečer nebo např. v neděli se cestuje velmi obtížně a z některých míst Zakarpatí je doprava téměř nerealizovatelná.


Naposledy oživil Anonymous v 26 led 2010, 15:10

Ukázat kódy odkazů na tento text

Uzhorod
 
Příspěvky: 8
Registrován: 06 čer 2009, 13:24


Zpět na Karpaty, Zakarpatí

 


  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron