Noční život v Užgorodu

O oblasti ukrajinských Karpat. Zakarpatí, Zakarpatská Ukrajina, Zakarpatia oblast, Podkarpatská Rus, Podkarpatí, Přikarpatí, Karpatská Ukrajina, Maramureš. S turistikou související geografie, historie, architektura, památky, hotely, ubytování, dobrodružství, zážitky.

Noční život v Užgorodu

Příspěvekod Janecek » 19 srp 2011, 21:29

Zdravím, mám dotázek. Poctivě jsem sledoval vlákna, ale na tohle tady odpověď nenašel. Chci jet z Prahy, asi vláčkem, prostě jen tak na 2-3 dny zapařit do Užgorodu. Prostě přijet, nezávazně, vzít si nějakej hotýlek či penzion, projít se městem, dát někde pivko, kořaličku, pobavit se, dobře se najíst i napít. Zapařit i v noci, v nějakém niht clubu, baru, diskotéce, nonstopu atd....:-). Může mi někdo napsat, zda-li tam vlastně podobné podniky jsou, jak jsou na tom cenově a jak asi zhruba tam budou na takového pražáka , který si tam jen tak přijel zapařit a užít, budou koukat? A co místní děvčata? Díky moc za odpověď!!

Ukázat kódy odkazů na tento text

Janecek

Reklama

Re: Noční život v Užgorodu

Příspěvekod Janecek » 29 srp 2011, 16:28

No tak koukám, že asi v Užgorodu nikdo nikdy nepařil, protože odpověď žádná...tak to asi budu muset vyrazit na blind a doufat, že to tam žije... :roll:

Janecek

Příspěvekod Brett01 » 02 zář 2011, 21:36

Janecek píše:No tak koukám, že asi v Užgorodu nikdo nikdy nepařil, protože odpověď žádná...tak to asi budu muset vyrazit na blind a doufat, že to tam žije... :roll:

Objevil jsem toto forum o Ukrajine a je to prijemne pocteni, jelikoz tam rad jezdime (na motorkach).I kdyz uz si to tam asi osondoval, tak i tak zareaguju. V Uzgorode se rozhodne nudit nebudes a hledet divne na tebe taky nebudou. Muzu doporucit diskoteku Leila (nebo tak nejak se jmenovala kousek od hotelu Uzgorod), nebo klub Viper. Co se tyce devcat, je to tam jak na modni prehlidce ;) Ale pokud se s nima budes chtit bavit, tak spis pres nejake mistni kamarady, jinak moc nekomunikujou. Klido si vem taxi, ktere te za par kacek rad odveze na mistni parby :-)

Brett01

Příspěvekod Petr » 03 zář 2011, 20:04

Ahoj, v Užhorodu bývám velmi často, ale pařit jezdím spíš jinde, na vesnice, festivaly nebo když cestuji po jiných Ukrajinských městech, takže moje odpověď bude v něčem neúplná, v něčem možná nepřesná.

Ubytování

Na pobyt delší než jednu noc doporučuji pronajmout si byt. Jinak to záleží na ochotě k utrácení peněz. Špatné nejsou wellness hotely. Relativně levné jsou tady turistické hotely/ubytovny.

Night cluby, diskotéky

Nikdy jsem v něčem takovém v Užhorodu nebyl, ale nabídka je dostatečná od různě stylových podniků pro mladší po luxusní striptýz podniky pro bohatou klientelu vyššího věku.
Problém nebude najít podnik, kde to žije, spíš bude horší najít něco přesně podle chuti.

Kluby, živá hudba

Doporučit můžu rockový Kaktus na ulici Korzo, jazzový klub na stejné ulici (jméno mi vypadlo) a třeba Kolibu na Cihelní ulici s skvělými jídly a občas živou folklorní muzikou. Dobré bývají i různé festivaly, líbí se mi akce v amfiteátru na Košické ulici.

Kavárny, bary, restaurace, nonstopy, hospody, putiky

Podniků, kde jde něco vypít je bezpočet. Vyhlášené jsou užhorodské kavárny, je jich tady opravdu velmi hodně, jsou kvalitní obsluhou, sortimentem i designově. Restaurace jsou spíš určeny k konzumaci jídla než k vypití 10 piv, na to slouží bary, kafé.

Dobré bývají zábavní centra, kde je nálevna a třeba kuželky, kulečník, diskotéka, sauna apod. Při výběru podniku na delší dobu je dobré se zajímat o toalety. S tím jsem měl zpočátku na Ukrajině problém a dodnes nemůžu pochopit, jak může být pivnice bez WC , nebo jak si můžete v klidu zajít na velkou stranu, když ona místnost je hned vedle barového pultu.

Těžko něco doporučit. Výběr je obrovský. Mi se líbí kafé-muzeum na Olbrachtově ulici, hospoda v místním Lomu, kafé Delfín a spousty dalších. Vyhlášená je Deca u Notarja. Já bych ale klidně zašel třeba někam k cikánskému táboru na Radvance (přes den) nebo si dovedu představit dát si do nosu v neděli na hlavním bazaru.

Kulinářský Užhorod

Určitě se vyplatí část programu vyhradit místní nádherně multikulturní kuchyni. Ceny jsou různé, ale kdo si dá záležet s výběrem, tak se super a levně nají. Asi bych se soustředil na speciality původních místních obyvatel, Rusínů, Maďarů, Rumunů a Slováků. Zajímavé zážitky ale nabídnou i jídelny přistěhovalců z východních zemí - Arménie, Gruzie, Turecka. Za nic nestojí čínské a japonské restaurace - jsou falešné a předražené.

Vynikající jsou zde cukrářské výrobky. To asi chlapa moc zajímat nebude, ale kdyby to četl nějaký sladkomilec, tak moje oblíbená cukrárnička je ta pidi místnůstka v uličce (dvorku) Hořtičné zrno.

Ukrajinská vodka je jedna z nejkvalitnějších na světě, cena je vynikající.

Ačkoliv se to málo ví, Ukrajinci jsou milovníci piva a také ho velmi dobře vaří, jen ho většinou neumí čepovat. Ale když si dáte záležet na výběru, tak si tady užije i pivař. Nejsou tady neobvyklé pivní hospody a bary třeba s 10 druhy piva na čepu. Mmoje oblíbená je putika na Bohomolce. Navštěvovaný je pivní bar v Tokio centru. V Užhorodě se hodně čepuje i pivo z dovozu - německé, belgické, ale třeba i české (nejvíc teď letí Ježek). Pozor nezaměňovat s pivy vyráběnými v licenci na Ukrajině - Staropramen, Baltika, Stella Artois a desítkami jiných (poznáte podle ceny).

Víno a koňaky

Zakarpatí je vinařská oblast. Vyrábějí se zde skvělá vína a vyhlášené koňaky . U Užhorodě jsou 2 kvalitní degustační sály. Tenhle sortiment, ale ocení jen znalci. Kvalitní místní vína totiž v běžném obchodě moc neseženete a navíc jsou drahá, dražší než třeba Moravská (1 lirt sudového na vinných festivalech cca 40hriven). S koňaky je to podobné např. známá Užhorodská Tisa stojí 0,5litru v obchodě 210hriven, oproti tomu Jim Beam 190hr, Becherovka 108hr (a ty jsou navíc zatíženy velkou dovozní daní). Pro porovnání kvalitní vodka vyjde na cca25hr.

Bezpečnost

Letos tady na diskotéce po rvačce zůstal ležet na zemi mrtvý kluk s kudlou v těle. Stejný týden někdo zastřelil 2 snad Armény. Ale takových excesů se až tak moc neděje. Zakarpatí je multikulturní region, takže cizinci nejsou nijak znevýhodňování a ani nijak nevyčnívají. Místní lidé jsou hodně přátelští. Užhorod je ale vzhledem k tomu, že jde o větší město a taky proto, že se hodně lidí do něj přistěhovalo z jiných částí SSSR a nemají zde kořeny, jiný než vesnice v horách, kde se chalupy na noc nezamykají. Na nějaké bezpečnostní opatření tedy myslet musíte. Podle mě ale bude postačovat, když turista nebude hrotit spory, nebude na nikoho křičet, zvedat ruce a podobně, když se v noci vyhne cikánským ulicím (bezpečně poznáte) a nebude příliš otevřeně flirtovat s evidentně zadanými dívkami v doprovodu partnerů. Samozřejmostí je v opilosti u sebe nemít pozornost upoutávající drahé věci, jako drahé fotoaparáty, hodně zlata apod. Osobně jsem nikdy na Ukrajině neměl žádný bezpečnostní problém, kromě ztráty telefonu a to si spíš myslím, že mi vypadl z kapsy, když jsem si šel ulehčit od vypitého piva.

Dívky

Myslím si, že národnostní mix dopomohl k tomu, že v Užhorodu najdete jedny z nejkrásnějších žen na světě. Ony Ukrajinky jsou obecně velmi pěkné, ale tady je to ještě zřetelnější. Většina z nich se dovede i nádherně obléknout nalíčit a umí o sebe dbát.

Na zadek si z "Pražáka" ale nesednou. Turista sice může mít výhodu - protože známe to - chlapík/děvče z cizí vesnice je vždy trochu atraktivnější než Pepa/Mařka z ulice - ale ne až zas tak velkou, jak si hodně lidí myslí. Užhorod je vyspělé město, Užhorodci jsou docela bohatí a hodně z nich má občanství EU nebo příbuzné "na západě". Pokud chce turista z ČR "ohromovat" děvčata, tak na to je vhodnější třeba Oděsa nebo i vesnice Zakarpatí.

K balení dívek asi nebude diskotéka nejvhodnější místo. Hovor jde navázat v parku, na nábřeží (ideální nábřeží Nezávislosti, přezdívané Televize), v obchodech, super je okolí (parky, hospůdky, kulečník apod.) poblíž univerzitních kolejí. Můj "tajný" tip jsou karaoke bary, je jich tady několik, děvčata je milují, muži tam chodí velmi málo a komunikace při zpěvu po pár pivech se tam navazuje snadno.

Ostatní
Užhorod je oproti zbytku Zakarpatí specifický v tom, že tam méně lidí mluví Česky. Zatímco na vesnicích klidně i 50 procent lidí česky hovoří, v Užhorodě to jsou spíš výjimky. Na druhou stranu tam žije početná slovenská menšina i několik Čechů.

Taxíky teď sice trochu podražily, ale pořád to jde, jak poznamenal Brett01. Levnější je ale zavolat na dispečink. Špatné taky není dopředu si dohodnout cenu. Jeden z místních taxikářů je Čech pocházejí z české rodiny ze srbské Vojvodiny. Bohužel jsem na něj ztratil tel. číslo, pokusím se jej najít nebo najdu přímo jeho a pak bych to když tak případným zájemcům mohl na SZ poslat.

Na případné další dotazy rád odpovím. Pokud někdo máte tipy na dobré diskotéky v Užhorodu a podobně - sem s tím.
Nabízím ubytování v Užhorodu, prohlídky Užhorodu pro jednotlivce i skupiny, doprovody do hor, organizace dovolených. Vše s láskou, péčí a osobním přístupem. Veselé historky z Ukrajiny přidávám jako bonus navíc :-)

Petr
Site Admin

Příspěvekod Janecek » 05 zář 2011, 08:56

Exelentní odpověď!!!
Děkuju za ní, s tím se tam určitě neztratím :)

Janecek

Příspěvekod axelwitsel » 13 zář 2011, 14:32

Dobrý den Petře, to chcete říct, že holka z Oděsi, budu vedle z Čecha?? Máte nějakou osobní zkušenost? Nebo s těma vesničankama na Zakarpatí a co třeba Chust, Mukačevo, jak tam Čech působí na Ukrajinky. dík za odpověď

axelwitsel

Příspěvekod Petr » 13 zář 2011, 15:25

Oděsa je známá tím, že tam seznamovací agentury pořádají seznamovací zájezdy. Holky v Oděse nemají i ČR velké povědomí, pro ně je to západ a pro hodně z nich je oženit se s někým ze Západu výhrou v loterii.

Zakarpatci ČR znají velmi dobře, pro ně až tak velcí zápaďáci nejsme. Holky na vesnicích jsou zvyklé že tamní chlapi v ČR vydělávají peníze, často u nás i byly, a zároveň jsou zvyklé na prostší způsob života (nemají takové nároky jako třeba dívky z Užhorodu), pro ně je partner z ČR lákavý, třeba i tím, že jsme víc měkčí, jakoby zženštilejší a přitom jsme stejná kultura - i když nejsme zárukou zhýralého západního způsobu života .

Na Zakarpatí platí, že čím větší město, tím méně původních obyvatel, takže tím odlišnější kultura, zvyky a často ji jiný pohled na ČR. Zůstává tak trochu pocit, že ČR je na víc západě, ale už k té zemi nejsou historické vazby (ČSR, R-U), taky tolik lidí z měst u nás nepracovalo. Čím větší město, tím také náročnější ženy/dívky. Další specifika najdete v oblastech částech obývaných Maďary, tam je to zase trochu o něčem jiném.

Hlavně pozor na přílišné zevšeobecňování, co člověk, to jiná povaha, jiný příběh. Berte to co píšu jen jako takový nástin, ne jako absolutní pravidla !
Nabízím ubytování v Užhorodu, prohlídky Užhorodu pro jednotlivce i skupiny, doprovody do hor, organizace dovolených. Vše s láskou, péčí a osobním přístupem. Veselé historky z Ukrajiny přidávám jako bonus navíc :-)

Petr
Site Admin

Příspěvekod axelwitsel » 14 zář 2011, 21:27

Díky za bleskovou odpověď, ještě bych se chtěl zeptat jak je to na východě Ukrajiny, kde jsou asi lidi chudší, je tam pro místní dívky Čech terno? ;) A je tam bezpečno nebo je to mafiánský území? díky

axelwitsel

Příspěvekod Petr » 14 zář 2011, 23:58

Já východ Ukrajiny neznám. Takže se můžu jen domýšlet. Teoreticky by to s tím "ternem" mohla být i pravda.

Z mého pohledu je východ země méně bezpečný a jsou tam víc problémoví lidé. Žije tam mnohem víc ateistů, což mluví samo za sebe. Ukrajina je výrazně jinak religiózní než ČR, tady je opravdu možné povahu člověka celkem přesně odhadnout podle vztahu k víře.

Zkuste upřesnit váš zájem, abych mohl lépe poradit. Já totiž nevím o co vám přesně jde. Chcete se zajet pobavit nebo hledáte životní partnerku?

Petr
Site Admin

Příspěvekod jarda retarda » 29 zář 2011, 21:21

Petr píše:
Z mého pohledu je východ země méně bezpečný a jsou tam víc problémoví lidé. Žije tam mnohem víc ateistů, což mluví samo za sebe. Ukrajina je výrazně jinak religiózní než ČR, tady je opravdu možné povahu člověka celkem přesně odhadnout podle vztahu k víře.

Nemůžu s tebou souhlasit. Za posledních deset let jsem byl na Donbasse šestkrát a vždy v pohodě. Ba naopak, s kriminalitou páchanou na mně jsem se setkal ve Lvově a v Kijevě (šlo jen o kapsáře).
Nové kostely na východě rostou jako houby po dešti a lidi si s cizincem rádi popovídají.

jarda retarda

Reklama

Další

Zpět na Karpaty, Zakarpatí

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Noční život
    od vojhav » 19 čer 2011, 14:46
    3 Odpovědi