Doprava po Zakarpatí ve větších skupinách

O oblasti ukrajinských Karpat. Zakarpatí, Zakarpatská Ukrajina, Zakarpatia oblast, Podkarpatská Rus, Podkarpatí, Přikarpatí, Karpatská Ukrajina, Maramureš. S turistikou související geografie, historie, architektura, památky, hotely, ubytování, dobrodružství, zážitky.

Doprava po Zakarpatí ve větších skupinách

Příspěvekod Petr » 02 srp 2011, 00:23

Sedím si tak, jako ostatně většinu pondělků na užhorodském autobusovém nádraží a čekám na bus do "vnitrozemí". Zaujala mě skupinka 10 - 12 Čechů, rozčilujících se nad tím, že nejbližší lístky na autobus pro celou partu jsou na spoj vyjíždějící za 8 hodin. Vypadali, že tu dobu hodlají strávit okopáváním už tak důkladně okopaných obrubníků "avto stancii".

Obvykle k krajanům přicházím a nabízím radu. Tyhle jsem minul, protože příliš hlasitě dávali najevo, že by jí stejně nepřijali. Rád se seznamuji, dozvídám nové věci, ale od tlupy "paviánů" kteří do celého světa vyřvávají jaký "sajgon" jsou místní toalety a jak je tupá ukrajinská bába co je obsluhuje, bych se asi nic nového nedozvěděl a oni by zřejmě nebyli schopni vstřebat mé informace o tom, že kousek dál - na vlakovém nádraží je toaleta vskutku luxusní, že hajzlbába není Ukrajina, ani Rusínka, ale Cigánka, která mluví maďarsky a ukrajinštinu z největší pravděpodobností ani neovládá.

Vzhledem k tomu, že se stejným problémem se ale setkávají tisíce našich slušných turistů, které nemám šanci potkat a vysvětlit co dělat, vysvětlit jak jednoduché je řešení, vzhledem k tomu píši tento textík.

Kousek od užhorodského autobusového nádraží, asi tak 100 - 150 metrů na prospektu Svobody stojí možná i desítky mikrobusů, zde nazývaných maršutné taxi. Stačí dojít a domluvit cenu. Pro skupinu 10 -12 lidí s batohy ideální řešení. Ano možná cena bude o malý kousíček dražší, ale řidič vás doveze přesně kam chcete - mnohem rychleji, popovídá si s vámi, lecos doporučí, zastaví aby jste si udělali fotku krajiny apod. - vyjede kdykoliv si budete přát.

Tyhle taxíky najdete vlastně kdekoliv, kde nestojí, tak tam lze na ně získat telefon. Cena záleží na dohodě a podmínkách. Může být i nižší než bus. Osobně jsem jel taxíkem z Mukačeva do Volovce ve 3 lidech za cenu vlakového plackart jízdného.

Mikrobusové taxi na speciální objednávku můžou využít i menší skupiny. Podle mě se to vyplatí od 4 - 5 osob. Chcete-li snížit jízdne, nabídněte řidiči, že po cestě může brát pasažéry, cena by pak mohla jít i o 50procent dolů.

I když se stydíte někoho oslovit, nebojte se, určitě si vás nějaký řidič všimne a nabídne se vám. Pozor, první cena, kterou vysloví není konečná, je nutno smlouvat. Nakonec sice dáte víc než kdyby jste si řidiče našli sami, ale i tak se můžete dosmlouvat k zajímavým sazbám. Třeba tohle už jsem mnohokrát viděl na vlastní oči, k skupince našich turistů přichází taxikář s nabídkou výhodnější cenově i službami než linkový autobus a oni ho s absolutním nepochopením - bezdůvodně odmítají. No co už, raději dráž, hůř a nepohodlnějí, že - hlavně že to WC je totál Saigon - že?

PS: vždy si domluvte ceny dopředu a vždy ujasněte, že cena platí pro celou skupinu a nikoliv za hlavu.

příjemné cestování mikrobusy - mikrotaxi -mikriky po Zakarpatí
Nabízím ubytování v Užhorodu, prohlídky Užhorodu pro jednotlivce i skupiny, doprovody do hor, organizace dovolených. Vše s láskou, péčí a osobním přístupem. Veselé historky z Ukrajiny přidávám jako bonus navíc :-)

Ukázat kódy odkazů na tento text

Petr
Site Admin

Reklama

Zpět na Karpaty, Zakarpatí

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek