Jezdění v okolí Rumunských hranic

O oblasti ukrajinských Karpat. Zakarpatí, Zakarpatská Ukrajina, Zakarpatia oblast, Podkarpatská Rus, Podkarpatí, Přikarpatí, Karpatská Ukrajina, Maramureš. S turistikou související geografie, historie, architektura, památky, hotely, ubytování, dobrodružství, zážitky.

Jezdění v okolí Rumunských hranic

Příspěvekod hummerclub.cz » 15 črc 2011, 15:51

Dobry den - ahoj,

prosim o radu , pro moznost jezdeni v okoli Khust (Chust) smer
Tyachiv v mistnich dubovych lesech, podel rumunskych hranic.

budeme skupina max.7vozu z ceskeho hummer clubu - majitele a
pratele kolem znacky techto vozu americke znacky

Radi bychom vyuzili i moznosti jedne noci - prespani pred touto
cestou v okoli khust , ci vylok , penzion - ci ubytovani, kde bychom
radi za penize vyuzili privetivosti, prijemnych lidi a sprchy pred
cestou, doporucte, prosim

dale jakakoliv povoleni, pred touto cestou, pro snadny prechod mistnich
hranic z madarska do ukrajiny ci pro klidny prujezd lesy nad khust, radi
zaplatime za organizaci a pripravu techto povoleni. Neni problem dodat
cisla pasu vsech ucastniku, a spz vozu, ktere se budou pohybovat

je mozne se svami pred cestou spojit telefonicky a domluvit podrobnosti..?

planem teto cesty je si zajezdit po krasne prirode ukrajinske zakarpati, ale
vzdy jen po vyznacenych a ne mimo cesty, to opravdu neni nas styl, chovame
se vsude velmi slusne, tak abychom se mohli tam i priste vratit.

ba naopak radi bychom referovali a vypraveli jen to dobre o ukrajine a
presvedcovali nase zname i vsem vypraveli, ze ty bludy o nebezpecne
ukrajine a cestovani po ni, je nesmysl....

predem dekuji za jakoukoliv pomoc pri teto expedici a vyletu do krasne
prirody ukrajinskych karpat

Ukázat kódy odkazů na tento text

hummerclub.cz

Reklama

Re: Jezdění v okolí Rumunských hranic Chust - Tjačev

Příspěvekod Petr » 17 srp 2011, 22:41

Ahoj / dobrý den :-)

oblast za Tisou od Chustu na Tjačev je přihraniční zóna. Speciální povolení pro vjezd na běžné silnice tam potřeba není.

Přístup tam je přes 2 mosty Buštino / Vyškovo a Chust / Veljatin.Na těch mostech stávali pravidelně pohraničníci a kontrolovali doklady, s vjezdem do oblasti, ale nedělali problémy.

Byla normálně přístupná. Mimo jiné se tam nachází i známé lázně Šajan.

Pohraničníky jsem tam ale už dlouho neviděl, proč a kam se ztratili nevím.

Přesně nevím ani jak je to s pohybem v tamních lesích. Tento týden jsem byl v Šajanu a pěšky jsem tam chodil volně a na lesní cestách jsem viděl i auta. Jak moc ja možné přiblížení k hranici, ale nevím. Zjistit to můžete dotazem na pohraniční službu, případně se tam můžu dotázat já. Pokud by bylo potřeba povolení, umím je vyřídit, pro vjezd auty jsem to ale ještě nedělal, takže slíbit nic nemohu. Pokud vám to budu dělat já, potřebuji oskenované kopie cestovních pasů s kterými na Ukrajinu přijedete a plán pohybu v hraničním pásmu. Co je třeba v souvislosti s auty, bych ještě upřesnil.

Povolení pro vjezd z Maďarska přes hraniční přechod nejsou potřeba. Jen v autě musí sedět jeho majitel zapsaný v technickém průkazu, případně musí mít řidič vozidla plnou moc od majitele.

Zdůraznil jsem ten hraniční přechod, protože jinak hranici legálně překročit nejde. K tomu neexistuje ani žádné povolení, takže v oblasti Šajanu budete muset po celou dobu zůstat na Ukrajinském území.

Mohu vám zajistit / doporučit několik druhů ubytování. Desítky hotelů jsou v lázních Šajan, ale tam se někomu může ubytování zdát drahé a v lepších hotelích je nutné je rezervovat s patřičným předstihem. Zároveň musím zdůraznit, že přes množství hotelů jde o spíše klidné ospalé lázeňské městečko bez jakéhokoliv nočního života. Využít jde ale i jiné hotely, penziony v okolí. Nabídnout můžu i ubytování v soukromí, v civilizaci i v divočině. Nabídka je ale závislá od toho, kolik vás pojede. Velkou skupinu, třeba nejsem schopen ubytovat v nějakých autentických dřevěnkách na jednom místě.

Telefonicky se se mnou spojit jde, ale číslo dávám jen klientům s kterými už domluven na zakázce, na všeobecné dotazy, pokud znám odpověď rád, pravidelně a zdarma odpovídám tady ve fóru. Na osobnější věci je možné použít i email. Bezplatnou telefonickou poradenskou linku, ale nejsem schopný zvládnout.

-------- S l u ž b y --------------

Samozřejmě najmout si mě můžete v podstatě na cokoliv. Přičemž standardní věci, kdy nemusím nic moc ověřovat se snažím dělat co nejlevněji (třeba klasické povolení pro vstup do příhraničního pásma).

Specifické práce, jako je třeba vyřízení povolení pro 7 terenních aut do pohraniční oblasti, je už dražší záležitost, protože na to nemám žádnou "šablonu" a informace musím získat zcela nově, nejlépe osobně a pak ještě pro jistotu ověřit z jiného zdroje. Ke všemu je nutné počítat s nejistým výsledkem. Cena se stanovuje individuálně s přihlédnutím k celkové velikosti objednávky.

Zajímavé věci, ale můžu udělat i za pouhou úhradu nákladů - což celkem pravidelně zdůrazňuji. Takže turisty rád doprovodím téměř zdarma na zajímavá místa, kde jsem ještě nebyl nebo při programu, který bude zábava i pro mě. Třeba pokud by jste měli v autě volné místo a kdyby mi vyhovoval termín, tak vám udělám doprovod a překladatele "za večerní pivko".

Obecné dotazy prosím tady do fóra, případnou objednávku na email nebo pomocí soukromé zprávy.
Nabízím ubytování v Užhorodu, prohlídky Užhorodu pro jednotlivce i skupiny, doprovody do hor, organizace dovolených. Vše s láskou, péčí a osobním přístupem. Veselé historky z Ukrajiny přidávám jako bonus navíc :-)

Petr
Site Admin

Re: Jezdění v okolí Rumunských hranic

Příspěvekod Milan SK » 29 led 2012, 21:35

Ahojte,
plánujeme lyžovačku v Bukoveli v termíne od 5.2. do 10.2.2012 - najkratšiu cestu mi to ukázalo z Užhorodu na Mukačevo - Khust a potom popri rumunskej hranici až po Khmeliv a zase severne na Bukoveľ.
Nevedel by si mi poradiť, aká je kvalita týchto ciest a či sa oplatí tadeto jazdiť.
Prípadne sú tam nejaké obmedzenia (prihraničná zóna)?

zároveň - chystám sa autom, ktoré je majetkom leasingovej spoločnosti, takže nie som zapísaný ako majiteľ auta v TP. Od leasingovky mám v SK a EN jazyku napísané splnomocnenie, kde je uvedené moje meno, SPZ vozidla, VIN číslo a je to s pečiatkou a podpisom leasingovky - bude mi tento doklad stačiť aby ma pustili cez hranice na Ukrajinu?

Vopred ďakujem za info.

Milan SK

Re: Jezdění v okolí Rumunských hranic

Příspěvekod Petr » 30 led 2012, 22:30

Dobry den,

cesta Užhorod, Mukačevo, Chust, Tjačev, Rachov, Jasyňa, Bukovel,
je páteřní cestou Zakarpati.

Je v dobrém stavu, ale po cestě můžete potkat všechny problémy oblasti:

policajty, záplavovou zónu, sesuvy půdy, Cigány, hraniční kontrolu.

Myslím ale, že Vaše cesta proběhne bez problémů, pokud tedy na Zakarpatí nepřijedete v době živelné katastrofy :-).

Jediné co Vás může překvapit, je právě příhraniční kontrola která kousek od "Středu Evropy" kontroluje pasy. Nejde o nic problematického, jen to neznalého člověka trochu udiví. Kontroluje se ale při zpáteční cestě, tzn. Rachov -> Solotvino.

Plnou moc je dobré mít, když ne v ukrajinštině, tak alespoň v ruštině. Čistě teoreticky by v angličtině mohla stačit, ale já bych to neriskoval, stejně jako s čínštinou na Slovensku.
Nabízím ubytování v Užhorodu, prohlídky Užhorodu pro jednotlivce i skupiny, doprovody do hor, organizace dovolených. Vše s láskou, péčí a osobním přístupem. Veselé historky z Ukrajiny přidávám jako bonus navíc :-)

Petr
Site Admin

Zpět na Karpaty, Zakarpatí

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek