Výlet "karpatský semmerig" - jízdní řád, náročnost

O oblasti ukrajinských Karpat. Zakarpatí, Zakarpatská Ukrajina, Zakarpatia oblast, Podkarpatská Rus, Podkarpatí, Přikarpatí, Karpatská Ukrajina, Maramureš. S turistikou související geografie, historie, architektura, památky, hotely, ubytování, dobrodružství, zážitky.

Výlet "karpatský semmerig" - jízdní řád, náročnost

Příspěvekod Vašek » 07 úno 2016, 03:35

Petr píše: Oblíbený výlet je například, přijet vlakem "karpatským semmeringem" do Haliče, pak se vydat pěšky přes užocký průsmyk do vesnice Užok a ve vesnici Volosjanka sednout na vlak zpět do Užhorodu.


Dobrý den Petře,

Mohl byste mi prosím o tomto výletu napsat podrobnější informace? Kde zjistím jízdní řád a jak je pěší část náročná?

Děkuji

Ukázat kódy odkazů na tento text

Vašek
 

Reklama
 

Re: Výlet "Karpatský Semmerig" - jízdní řád, náročnost

Příspěvekod Petr » 10 úno 2016, 11:46

Dobrý den, aktuální informace o jízdním řádu získáte na nádraží nebo na webu Lvovské železnice (railway.lviv.ua).

Popsaná varianta pěšího pochodu je nenáročná. Často jí absolvuji s turisty, kteří se chtějí projít po Karpatech, ale fyzicky na tom nejsou dobře. Délka je okolo 14,5 km a trasa vede z větší části po silnici a klesá. Pochod lze v případě potřeby kdykoliv lehce vzdát a nasednout na autobus do Užhorodu. Po cestě se lze zastavit na vojenské hřbitově, užockém průsmyku, vyhlídkové plošině nad vesnicí Užok, u minerálních pramenů, v lázeňském komplexu Užocké koupele, v dřevěném kostelíku zapsaném na seznamu UNESCO. Prochází okolo množství kafé-obchodů, kde se jde občerstvit.

V té lokalitě lze ale podniknout více zajímavých, náročnějších pochodů, které vycházejí z příjezdu vlakem přes "Semmering". Existuje varianta, kdy se jde větší dobu podél železniční trati, v jiné se zachází k pramenům Uže, další podél staré trati, kde zůstaly některé železniční stavby, ale kde už nejsou koleje, přes opuštěný tunel.

S "Karpatským Semmeringem" také počítám v jednom ze svých několikadenních pochodů, který patří k nejméně náročných. Prochází se Užanským národním parkem. Nenocuje se pod stanem, ale levně u místních lidí, kteří si nabídkou ubytování přivydělávají.
Nabízím ubytování v Užhorodu, prohlídky Užhorodu pro jednotlivce i skupiny, doprovody do hor, organizace dovolených. Vše s láskou, péčí a osobním přístupem. Veselé historky z Ukrajiny přidávám jako bonus navíc :-)


Ukázat kódy odkazů na tento text

Petr
Site Admin
 
Příspěvky: 389
Registrován: 08 bře 2009, 15:17
Bydliště: Užhorod


Zpět na Karpaty, Zakarpatí

 


  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron