Stránka 1 z 1

Koupání v Užhorodě a na celém Zakarpatí

PříspěvekNapsal: 27 srp 2015, 15:12
od jifr
Zdravím,
je v Užhorodě nějaké koupaliště nebo jiné přírodní vodní plochy?Počítám,že řeka už moc čistá nebude a nevím jestli by případné koupaliště bylo v září otevřeno.A jak je to s koupáním v celé oblasti Zakarpatí?Nejlépe přírodní-jezera atd.,teda krom 'slavnych' Solotvin.A jak je to s mozností koupání bez plavek ve volné přírodě?
Děkuji

Re: Koupání v Užhorodě a na celém Zakarpatí

PříspěvekNapsal: 10 úno 2016, 12:03
od Petr
Dobrý den,

v Užhorodu je několik bazénů, jedno větší koupaliště. Já se tady nejraději koupu v zatopeném lomu na Radvance, případně v řece Už.

Koupaliště jsou v okolních vesnicích. Např. v Nižném Solotvinu, v Ořechovcích. Užhorodci se rádi jezdí koupat do Uže pod Něvickým hradem. V okolí Užhorodu je i několik možností se koupat v jezerech, rybnících. Najdete je například v Andrijivce, v středisku Dubky, osobně mám rád zatopený lom v Ruských hejivcích.

Nejvíc navštěvovaná je podle mě přehrada Dyjda v okrese Berehovo. Nejpěknější (zase dle mého názoru), ale málo využívaná je velká přehrada Vilšanky na Terebli, kde je i bezplatné veřejné tábořiště. Vilšanky jsou ale v horách a bývá tam studenější voda.

Opravdu nejraději mám ale koupání v horských plesech, třeba na polonině Svidovec a v lagunách na horských říčkách např. v řece Ljuta nad vesnicí Černoholova.

Re: Koupání v Užhorodě a na celém Zakarpatí

PříspěvekNapsal: 12 úno 2016, 16:48
od konflikt
nejhezčí je to ve Solotvenu překrasně to tam mají udělaní slaná voda jezdím tam furd když můžu ze ženou :)