Koupání v Užhorodě a na celém Zakarpatí

O oblasti ukrajinských Karpat. Zakarpatí, Zakarpatská Ukrajina, Zakarpatia oblast, Podkarpatská Rus, Podkarpatí, Přikarpatí, Karpatská Ukrajina, Maramureš. S turistikou související geografie, historie, architektura, památky, hotely, ubytování, dobrodružství, zážitky.

Koupání v Užhorodě a na celém Zakarpatí

Příspěvekod jifr » 27 srp 2015, 15:12

Zdravím,
je v Užhorodě nějaké koupaliště nebo jiné přírodní vodní plochy?Počítám,že řeka už moc čistá nebude a nevím jestli by případné koupaliště bylo v září otevřeno.A jak je to s koupáním v celé oblasti Zakarpatí?Nejlépe přírodní-jezera atd.,teda krom 'slavnych' Solotvin.A jak je to s mozností koupání bez plavek ve volné přírodě?
Děkuji

Ukázat kódy odkazů na tento text

jifr

Reklama

Re: Koupání v Užhorodě a na celém Zakarpatí

Příspěvekod Petr » 10 úno 2016, 12:03

Dobrý den,

v Užhorodu je několik bazénů, jedno větší koupaliště. Já se tady nejraději koupu v zatopeném lomu na Radvance, případně v řece Už.

Koupaliště jsou v okolních vesnicích. Např. v Nižném Solotvinu, v Ořechovcích. Užhorodci se rádi jezdí koupat do Uže pod Něvickým hradem. V okolí Užhorodu je i několik možností se koupat v jezerech, rybnících. Najdete je například v Andrijivce, v středisku Dubky, osobně mám rád zatopený lom v Ruských hejivcích.

Nejvíc navštěvovaná je podle mě přehrada Dyjda v okrese Berehovo. Nejpěknější (zase dle mého názoru), ale málo využívaná je velká přehrada Vilšanky na Terebli, kde je i bezplatné veřejné tábořiště. Vilšanky jsou ale v horách a bývá tam studenější voda.

Opravdu nejraději mám ale koupání v horských plesech, třeba na polonině Svidovec a v lagunách na horských říčkách např. v řece Ljuta nad vesnicí Černoholova.
Nabízím ubytování v Užhorodu, prohlídky Užhorodu pro jednotlivce i skupiny, doprovody do hor, organizace dovolených. Vše s láskou, péčí a osobním přístupem. Veselé historky z Ukrajiny přidávám jako bonus navíc :-)

Petr
Site Admin

Re: Koupání v Užhorodě a na celém Zakarpatí

Příspěvekod konflikt » 12 úno 2016, 16:48

nejhezčí je to ve Solotvenu překrasně to tam mají udělaní slaná voda jezdím tam furd když můžu ze ženou :)

konflikt

Zpět na Karpaty, Zakarpatí

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek