Veřejná sprcha v Užhorodu

O oblasti ukrajinských Karpat. Zakarpatí, Zakarpatská Ukrajina, Zakarpatia oblast, Podkarpatská Rus, Podkarpatí, Přikarpatí, Karpatská Ukrajina, Maramureš. S turistikou související geografie, historie, architektura, památky, hotely, ubytování, dobrodružství, zážitky.

Veřejná sprcha v Užhorodu

Příspěvekod iron_liver » 16 čer 2015, 16:48

Dobrý den,

mám takový specifický dotaz, o jehož zodpovězení bych Vás chtěl poprosit. Jelikož přijedu do Užhorodu ranním autobusem a opustím jej večerním vlakem, rád bych využil služeb nějaké místní veřejné (třeba nádražní) sprchy, abych ve své cílové destinaci nebyl špinavý a smrdutý :) Je v Užhorodu něco takového k dispozici? Ideální je samozřejmě nějaká ta nádražní sprcha, ale klidně si i zaplatím třeba levnou vstupenku na plavecký bazén, pokud by byl v rozumné vzdálenosti od centra a bylo možné se umýt tam, fantazii se meze nekladou :)

A ještě jeden doplňující dotaz: jak moc intenzivní omezení služeb mohu jako turista očekávat od státního svátku jménem День Конституції? Je to jako náš běžný státní svátek, kdy je jen částečně omezená otevírací doba menších obchodů? Nebo to Ukrajinci berou vážněji než my a celá země se opravdu skoro zastaví, jak to u nás bývá třeba na Nový rok?

Za všechny odpovědi předem děkuji

Ukázat kódy odkazů na tento text

iron_liver

Reklama

Re: Veřejná sprcha v Užhorodu

Příspěvekod Petr » 17 črc 2015, 18:33

Dobrý den, státní svátky bez náboženského kontextu se na Zakarpatí neoberou příliš vážně. Zavřeno budou mít úřady, banky a filiálky velkých celostátních firem. Obchody, tržnice, restaurace, doprava apod. bude v normálu.

Veřejná sprcha, fakt nevím. Opláchnout se jde v řece, lidé se v ní běžně koupají. Pokud se ale chcete umýt pořádně mýdlem, pak asi levná ubytovna, bazén, případně sauna (které ostatně k účelu očisty slouží).

Kdyby jste napsal datum a to nebude s ničím v konfliktu, mohl bych vás nechat vykoupat u sebe.
Nabízím ubytování v Užhorodu, prohlídky Užhorodu pro jednotlivce i skupiny, doprovody do hor, organizace dovolených. Vše s láskou, péčí a osobním přístupem. Veselé historky z Ukrajiny přidávám jako bonus navíc :-)

Petr
Site Admin

Příspěvekod iron_liver » 22 črc 2015, 01:27

Děkuju za odpověď a za nabídku sprchy, ale už jsem pár dní zpět v ČR. Nakonec mi Ukrzalyznitsia přidala do nabídky spojů jednu brzkou ranní električku do Lvova, takže jsem se mohl ubytovat a odjet až další den ráno (i když teda zlaté rychlíky, co se komfortu týče, ta električka byla hrozná :lol: ).

iron_liver

Příspěvekod JIFR » 13 srp 2015, 13:13

Veřejná sprcha je na vlakovém nádraží. Před 3 lety stála tuším 30 hřiven.

JIFR

Zpět na Karpaty, Zakarpatí

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek