Východ Ukrajiny na na veteránech :)

O oblasti ukrajinských Karpat. Zakarpatí, Zakarpatská Ukrajina, Zakarpatia oblast, Podkarpatská Rus, Podkarpatí, Přikarpatí, Karpatská Ukrajina, Maramureš. S turistikou související geografie, historie, architektura, památky, hotely, ubytování, dobrodružství, zážitky.

Východ Ukrajiny na na veteránech :)

Příspěvekod agadirCZ44 » 09 led 2015, 10:00

Rozhodli jsme se ,že letos v létě pojedeme na Ukrajinu ,protože jsme byli loni v Rumunsku na pionýru a ČZ 175/450, jen jsme si odskočili do Solotvyna. Moc se nám to tam líbily cesty a taková ta změna oproti klasické Evropě :) .

No chtěl jsem se vás tady zeptat na nějaké pěkné úseky cest (nemusí být ani asfaltové ;) ) památky a zajímavosti v Ukrajinských Karpatech a pak cestou směrem na Lvov a Luck :) až k jezerům Sviťaz , do Polska a po opačné straně hranic zase zpět k Tatrám a domů :)

PS: Sice jedem na veteránech ale ony vydrží vše :D a když ne tak se spraví ;)

Ukázat kódy odkazů na tento text

agadirCZ44

Reklama

Re: Východ Ukrajiny na na veteránech :)

Příspěvekod Pisa » 23 led 2015, 17:23

Nechci Vám brát iluze, ale Vámi zmíněné oblasti jsou na západě Ukrajiny. ;) Připravte se na to, že Vaše veterány budou na rozbitých cestách dost trpět - pokud tedy nevlastníte endura (pro ta je tato oblast jako stvořená). Já osobně bych se vyhnul hlavním tahům, tzn. na Zakarpatí trasám podél jižní hranice přes větší města (Mukačevo, Chust, atd.) - je tam víc policajtů. Nevím, jakým přechodem na UA vjedete, tak je teď těžké radit. Ale určitě je lepší projet sever Zakarpandy - Volovec, Mižhorje, Siněvirské jezero (hlavně cesta k němu je pěkná údolím řeky Těrebly), klasická Koločava apod. Jestli chcete zažít tu pravou "adventuru", tak jeďte trasu Koločava-sedlo Prislop-Německá Mokrá-Usť Čorná - ale to už je jen pro skutečná endura (část vede např.potokem).
Jestli nejste ortodoxní odpůrci serveru motorkari.cz, tak tam najdete také dost info formou cestopisů.
V každém případě "Hodně štěstí!"

Pisa

Příspěvekod agadirCZ44 » 23 led 2015, 22:07

1. veterány na to připravujeme ještě před cestou ,mnoho dílů které víme že se mohou zkazit bereme :) ,třebas loni jsme vyměňovali na cestě zpět ložisko v rozetě.
2.přes hranice by jsme chtěli jed asi u města Malyi Bereznyi a pokračovat směr Mukacheve a dál na nejvzdálenější bod ,někde k městu Polyanytsya.
3. na motorkáře se ještě kouknu, ale přiznám se, že jsem tam ještě nehledal :)

:) díky je to jen prvotní plán který by jsme chtěli doladit nejpozději do června a někdy v polovině července vyjed. :)

agadirCZ44

Příspěvekod agadirCZ44 » 23 led 2015, 22:23

Jinak ty trasy co jste mi tu posílal tak přesně tenhle styl jsem myslel :D ty cesty jsou fakt masakr ale o to přece jde ,dokázat to že to jde :D kdyby jste měl více takových tras ještě mi tu je hoďte rád se podívám :)

agadirCZ44

Příspěvekod Petr » 02 úno 2015, 12:11

Pokud se vám líbí cesta Lvov - Luck, tak to si na Ukrajině užijete opravdu kopec zábavy :-)

Podobně drsné jsou cesty třeba v Termopolské oblasti.

Cesta, kterou radil Pisa Koločava - Usť Čorná je podle mne autem, bez zkušeností s těžkým terénem, neprůjezdná, jde ale o subjektivní názor. Pokud hledáte něco takového, můžu jich vám pár doporučit.

Jinak jen tak od pasu. Zajímavá je podle mne třeba vojenská panelová cesta na poloninu Runu. Ta je relativně sjízdná i běžným autem (je tam pár velmi náročných metrů), ale dostanete se až na poloninu. Je tam zřícenina sovětské raketové základny, pěkné výhledy. Zajímavé jsou i zapadlé vesničky pod poloninou - Lipovec (projíždí se), Likicary (musíte si kousek zajet).

Zajímat by Vás mohla i cesta H 15 Užhorod - Lvov, přes Užocký pereval. Vlastně nepojedete do Haliče běžnou cestou M6 Čop - Kyjev, ale tou záložní. Je vlastně ještě normálně sjízdná, ale už to "smrdí" divočinou.

Jestli chcete něco upřesnit pište.
Nabízím ubytování v Užhorodu, prohlídky Užhorodu pro jednotlivce i skupiny, doprovody do hor, organizace dovolených. Vše s láskou, péčí a osobním přístupem. Veselé historky z Ukrajiny přidávám jako bonus navíc :-)

Petr
Site Admin

Příspěvekod agadirCZ44 » 05 úno 2015, 23:45

No cesta Lvov-Luck mi podle fotek připadá jako klasická asfaltka mezi velkými městy :) ale můžu se mílit...

Cesta Koločava - Usť Čorná je přesně to co jsme chtěli protože nejedeme z autem ale pouze na motorkách které jsou lehce upraveny do terénu :) díval jsme se na fotky na google maps a myslím že tohle se dá projet.No a na tu horu poloninu Runu jsme se koukal taktéž ale poprosil bych vás aby jsme mi hodil nějakou mapu kde je ta cesta zaznamenána protože ji na mapách na internetu nevodím pouze z fotek :/
A poslední váš návrh Užhorod - Lvov máme v plánu projed ale né po té hlavní jak jste psal ,ale klikatit se vždy o jedno údolí vpravo nebo vlevo od té hlavní cesty.

Pokud máte ještě něco co ani není na mapách a to jakž takž sjízdné (nazval bych to lehký offroad ) tak pište. :D

Jinak díky za za příspěvek :)

agadirCZ44

Příspěvekod Pisa » 08 úno 2015, 19:49

Pokud vaši veteráni zvládnou zakarpatskou klasiku "zilovku" (tzn.cestu s hlubokými kolejemi vyjetými od náklaďáků ZIL), můžete zkusit hřebenovky prakticky všech zakarpatských polonin (tedy kromě černohorské - ta je skutečně jen pro pěší! ;) ). Prakticky po všech poloninách jsou vyjeté koleje od místních a jezdívají to lidi i na velkých endurech typu Africa Twin. Je to vždycky především o srdci a hlavě jezdce.
Na poloninu Runa je výjezd snad nejlehčí - vede tam stará vojenská panelová cesta (okolo již výše zmíněné opuštěné vojenské základny). Trasa: Перечин-Тур'ї Ремети-Туриця-Липовець
Pokud budete chtít vyjet na některou poloninu, doporučuji koupit vhodnou mapu (a to raději už tady v Čechách), nyní jsou k dostání výborné mapy 1:50000 z našeho vydavatelství Aurius, ale třeba i ukrajinské z Kyjevské kartografie, já je většinou kupuji tady: http://www.mapykiwi.cz/ (...snad to není nepovolená reklama?).
Některé off-trasy jsou včetně gps popsány třeba zde: http://www.bebaweb.cz/

Pisa

Příspěvekod agadirCZ44 » 09 úno 2015, 17:46

Myslím že i jo, fichtl určitě a Zedka je omezena mosičem věcí který je cca 30 cm nad zemí,
ale podle potřeby kdyby to bylo málo tak by se dal ještě před cestou upravit aby byl výše ...
viz. tady

http://agadircz44.rajce.idnes.cz/severni_Rumunsko_2014_Sighetu--_Varta_Dornei--_Bicaz--_Toplita/#IMAG0530.jpg

Díky za tip, na ty mapy se určitě kouknu a ten web také projedu :)

agadirCZ44

Reklama

Zpět na Karpaty, Zakarpatí