Zkorumpovaní dopraváci jsou zpět

O oblasti ukrajinských Karpat. Zakarpatí, Zakarpatská Ukrajina, Zakarpatia oblast, Podkarpatská Rus, Podkarpatí, Přikarpatí, Karpatská Ukrajina, Maramureš. S turistikou související geografie, historie, architektura, památky, hotely, ubytování, dobrodružství, zážitky.

Zkorumpovaní dopraváci jsou zpět

Příspěvekod VladimirN » 26 srp 2014, 12:35

Dobrý den, chtěl bych Vás požádat o to, zda byste neupozornil prostřednictvím svého webu Uzhorod.info na návrat tradičního problému zakarpatských silnic, a to vymáhání úplatků ze strany dopravních policistů. Po zkušenostech z uplynulých dvou let jsem se domníval, že tato záležitost v poslední době vymizela, 16. 8. 2014 jsem se však přesvědčil o opaku.

Při návratu do Užhorodu od Mukačeva po silnici E 58 mě totiž zastavili u sjezdu z kruhového objezdu na ulici Haharina dopravní policisté s tím, že se sem z kruhového objezdu nesmí odbočovat (což je i na základě místního dopravního značení úplný nesmysl), a požadovali po mě pokutu ve výši 340 hřiven. Následně si začali hrát na sympatické a chápavé, říkali mi, kolik bych s tím měl opletaček a naznačili, že se celá věc dá vyřešit zcela jinak. Ve svém voze si pak řekli o dvě stovky bez potvrzení a tvářili se jako moji spasitelé. Raději jsem nakonec zaplatil, neboť jsem se po Užhorodu a okolí autem pohyboval skoro týden a nechtěl riskovat případné další problémy. (Známá žijící v Užhorodě tvrdí, že se po Janukovičově pádu policie poněkud opět utrhla ze řetězu, takže jsem to nakonec vyhodnotil jako dobré rozhodnutí, ale skutečným stavem věci si zcela jistý nejsem, protože policisté mi dokonce vydali i prázdný papír jako stvrzenku, aby to pro ostaní řidiče nevypadalo podezřele. Možná se tedy i trochu bojí, ale jejich reakcí v momentu, kdy bych zaplatit odmítl, si opravdu jistý nejsem, a to i přesto, že mám v mobilu pro všechny případy číslo na konzulát ve Lvově...)

Na základě své zkušenosti bych však opravdu chtěl varovat před tímto jevem všechny ostatní řidiče, neboť jde evidentně o promyšlenou záležitost, dopraváci stojí na tomto místě pravidelně celý den a podle mé zkušenosti loví pouze auta z cizí poznávací značkou (po mně okamžitě zastavili auto s maďarskou SPZ a celá situace se do puntíku opakovala). Jde o posádku zeleného passatu se znaky dopravní policie, který se pohybuje prakticky pouze na obchvatu Užhorodu na úseku s benzínovými pumpami od mostu přes Už až po zmíněný kruhový objezd.

S pozdravem a poděkováním

Vladimír Novák

Ukázat kódy odkazů na tento text

VladimirN

Reklama

Re: Zkorumpovaní dopraváci jsou zpět

Příspěvekod Jarda » 31 srp 2014, 18:45

Dobry den.
Tento tyden jsem se vracel z UA domu a setkal jsem se se stejnou situaci. Potvrzuji ze hned za kruhovym objezdem stala milice a zastavovala auta. Mel jsem stesti protoze predemnou ulovili nejakeho Itala.

Ukázat kódy odkazů na tento text

Jarda

Zpět na Karpaty, Zakarpatí