Výstava psů Užhorod, problém s plnou mocí, přechod hranice

O oblasti ukrajinských Karpat. Zakarpatí, Zakarpatská Ukrajina, Zakarpatia oblast, Podkarpatská Rus, Podkarpatí, Přikarpatí, Karpatská Ukrajina, Maramureš. S turistikou související geografie, historie, architektura, památky, hotely, ubytování, dobrodružství, zážitky.

Výstava psů Užhorod, problém s plnou mocí, přechod hranice

Příspěvekod Dana234 » 18 srp 2014, 12:22

Dobry den,

obracim se na Vas s prosbou o radu. Nasla jsem si Vase forum na webu a "chytam se stebla"…
Uz druhy den sedim u webu a hledam cerstve informace ohledne cesty do Uzhorodu.
Chystam se na nedelni mezinarodni vystavu psu, mela jsem zamluveny hotel, naplanovanou cestu, ale… dnes jsem zjistila, ze se na hranicich vyzaduje nejake potvrzeni ohledne vlastnictvi auta. Vzhledem k tomu, ze je auto na leasing a během zitrka se mi nepodari sehnat notarsky overeny souhlas s vyjezdem do Uzhorodu, cestu jsem jiz skoro vzdala.

Nyní ale stále koukam do mapy a na blizkost města od hranicniho prechodu Vysne Nemecke. A napadla mne naprosto silena kombinace - auto bych mohla nechat na hranicnim prechodu na parkovisti (doufam, ze tam nejaka zachytna parkoviste jsou), pesky přes prechod a za hranicemi objednat taxi nebo jestli tam snad primo taxi sidli…

Moc prosim, poradte se znalosti mistnich podminek - je toto schudne reseni? Sezenu na hranicnim prechodu taxi? Vezme mne taxi se dvema malymi psy-jezevciky? Nebo radeji mam cestu na vystavu vzdat (a nechat propadnout ne zcela nizke vystavni poplatky)?

Predem dekuji za odpoved.

Ukázat kódy odkazů na tento text

Dana234

Reklama

Re: Výstava psů Užhorod, problém s plnou mocí, přechod hrani

Příspěvekod Petr » 18 srp 2014, 12:44

Dobrý den, využít při návštěvě Užhorodu k přechodu hranice vlastní nohy je realizovatelné. Ale je nutno znát pár věcí.

V Užhorodu je přechod téměř ve městě. Problém je v tom, že přechod Vyšné Německé - Užhorod neodbavuje pěší turisty. Situace se řeší tak, že si sednete k někomu do auta. Jde o placenou službu, ale ochotného řidiče proto najdete celkem lehce. Z hranice pak můžete dojít pěšky nebo taxíkem. Mohu Vám zavolat levnou taxi službu nebo pro vás přijet. Problém můžou být psi a také dlouhodobé parkování na druhé straně.

Mnohem lepší řešení, které využívají mí klienti, kteří nechtějí s automobilem vjíždět na území Ukrajiny je využít přechodu pro pěší Malé Selmenci / Velké Slemence. Přechod je nedaleko Užhorodu (20 Km) a hned za přechodem stojí taxíky, které vás za 60 - 100 hriven do Užhorodu za cca 20 minut dovezou. Co vím, minimálně 2 tamní taxikáři hovoří Slovensky na jednoho z nich mám telefonní číslo a dohodnutou slevu pro mé klienty. Výhodou tohoto přechodu je rychlé odbavení. Zatím co v Užhorodu je běžné čekat hodinu a víc, v Slemencích jste ze 10 minut za hranici. Také na slovenské straně je pár metrů od celnice hlídané parkoviště, právě pro tyto případy. Jeden den parkování tam stojí 1 EURo.

Po pravdě řešeno nevím, zda je možné ve Slemencích přejít se psy (problém by být neměl, ale ověřené to nemám). V případě zájmu tam ale můžu zavolat a potřebné informace zjistit.
Nabízím ubytování v Užhorodu, prohlídky Užhorodu pro jednotlivce i skupiny, doprovody do hor, organizace dovolených. Vše s láskou, péčí a osobním přístupem. Veselé historky z Ukrajiny přidávám jako bonus navíc :-)

Ukázat kódy odkazů na tento text

Petr
Site Admin

Zpět na Karpaty, Zakarpatí

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek