Solotvino - doly

O oblasti ukrajinských Karpat. Zakarpatí, Zakarpatská Ukrajina, Zakarpatia oblast, Podkarpatská Rus, Podkarpatí, Přikarpatí, Karpatská Ukrajina, Maramureš. S turistikou související geografie, historie, architektura, památky, hotely, ubytování, dobrodružství, zážitky.

Solotvino - doly

Příspěvekod algar » 19 čer 2010, 01:15

Koukám, že tu chybí Solotvinské doly, které nesmí při návštěvě Ukrajiny chybět:-)

Začnu dvěmi upoutávkami

Dobrodružná exkurze pod zem

Fotky ze Solotvino
Naposledy upravil algar dne 22 črc 2010, 19:51, celkově upraveno 1

Ukázat kódy odkazů na tento text

algar

Reklama

Re: Solotvino - doly

Příspěvekod algar » 19 čer 2010, 01:24

A ted dotazy.

- Da se jeste furt do tech dolu dostat? Slysel jsem neco, ze to tam nejak zprisnili. Jel jsem kolem letos, ale nebyl cas to checknout.

- Solna jezera jsou jeste solna? Letos v kvetnu jsme se tam zastavovali asi tak na 5 minut (bo byla mlha a kosa) - videl jsem tam typky jak lovi ryby a kdyz jsem zkousel vodu ochutnat, prisla mi jako neslana..neco je nekde spatne?

Jinak na netu se mnozi info, ze tam prej neni voda...tak jak rikam..letos v kvetnu tam voda byla (akorat se mi nejak nezdala slana...)

algar

Příspěvekod Honza265 » 08 črc 2010, 21:11

2 roky staré informace: Solotvino

Honza265

Příspěvekod čeřa » 18 črc 2010, 21:56

V Solotvinu jsme byli 11.7. 2010, procházeli jsme areál jezer, většina, těch menších byla jakoby soukromá s ubytovacím komlexem, pak jsme přišli k veřejnému jezeru kde jsme se i vykoupali a můžu potvrdit, že ta voda je opravdu velmi slaná, přesně to co jsme čekali. Problém byl akorát v tom, že na souši nebyla nikde(nebo jsme špatně hledali ikdyž docela docela dlouho) sprcha na opláchnutí od soli, no a než jsme přišli k domu tak jsme byli pokryti asi milimetrovou vrstvou... :D

čeřa

Solotvino stav vody 18.07.2010

Příspěvekod Petr » 22 črc 2010, 14:55

Informace o stavu vody v solotvinských slaných jezerech k 18.červenci 2010

Horní jezero - v tomto jezeru (u turbázy Edelvaiz) je stále minimum vody, viz. přiložené foto.

Dolní jezero - voda je zde sice slaná natolik, že pochybuji o přítomnosti ryb, hustota vody je ale malá, abyste se udrželi na hladině je nutné plavat.

Jižní jezero - nemám dost informací, vodu jsem v něm viděl, ale lidí se tam koupalo málo.

Východní jezero - (nový proval) nevím, nebyl jsem.

Centrální jezero - vše v normálu, vody dost, hustota jak má být, možná trochu víc lidí, kteří by se jinak koupali třeba v dolním jezeře.

solotvino.jpg
Nabízím ubytování v Užhorodu, prohlídky Užhorodu pro jednotlivce i skupiny, doprovody do hor, organizace dovolených. Vše s láskou, péčí a osobním přístupem. Veselé historky z Ukrajiny přidávám jako bonus navíc :-)

Petr
Site Admin

Příspěvekod K.H. » 14 srp 2010, 11:36

Naposledy oživil Anonymous v 14 srp 2010, 11:36

K.H.

Zpět na Karpaty, Zakarpatí

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení