Povolení: pohraničním území UA-RO, Rachovské hory–Maramureš

O oblasti ukrajinských Karpat. Zakarpatí, Zakarpatská Ukrajina, Zakarpatia oblast, Podkarpatská Rus, Podkarpatí, Přikarpatí, Karpatská Ukrajina, Maramureš. S turistikou související geografie, historie, architektura, památky, hotely, ubytování, dobrodružství, zážitky.

Povolení: pohraničním území UA-RO, Rachovské hory–Maramureš

Příspěvekod JakubHajek » 20 čer 2010, 17:35

Dobrý den,
Chystáme se s přáteli vyrazit na Zakarpatskou Ukrajinu. Rádi bychom se podívali do Rachovských hor – startem našeho výletu bude vesnice Dilové a hlavním cílem výšlap na vrchol Pop Ivan Trebušanský (Maramurešský ) 1 937 m. Tato trasa se nalézá v pohraničním pásmu. Zjistil jsem jak z průvodců tak i z internetu, že je potřeba získat povolení od hraniční stráže. Dokonce jsem našel návod i se vzorem žádosti viz http://mountain-site.com.ua/?page=blog&record=223 , která se má podat (jak jsem pochopil) na velitelství pohraniční stráže v Mukačevu. Nevím do jaké míry jsou tyto informace aktuální a ani dobře nechápu celý postup, zda jde pouze o nahlašovací povinnost, či si máme povolení vyzvednout na této stanici? Jinde je uváděno, že stačí pouze žádost vyřídit v Dílovém.
V Blízkosti Rachovských hor (spojeno hřebenem) se nachází v Maramuréšských horách vrchol Farcaul 1 962 m, který však leží již na území Rumunska. Je možné zjistit, zda existuje legální způsob jak navštívit oba vrcholy při jedné túře? Budu vděčný za jakékoliv nové informace.
Jakub Hájek

Ukázat kódy odkazů na tento text

JakubHajek

Reklama

Povolení ke vstupu do pohraničního pásma

Příspěvekod Petr » 15 čer 2011, 13:41

Dobrý den, omlouvám se že odpovídám pozdě, ale nějak jsem váš dotaz přehlédnul.

Snad to pomůže aspoň dalším zájemcům.

Povolení k vstupu do pohraničního pásma

Žádost s plánem cesty a kopiemi pasů účastníků posíláte náčelníkovi pohraniční stráže buď poštou nebo faxem.
    Po týdnu - deseti dnech je tam dobré zatelefonovat a ujistit se, že je vše v pořádku.
    Pohraničníci (ve vašem případě v Dilove) Vám pak vydají povolení v písemné formě.

Mi tyhle papíry vyřizuje známá. Letos za to chce cca 300Kč. Přijde mi to jako jednodušší řešení než se dohadovat s úřady a spoléhat, že na mě někde u pohraničníků něco čeká. V případě zájmu mi napište a já to zařídím přes ní.

Přechod hranice

Státní hranici je možno legálně překračovat pouze na hraničních přechodech. To platí na Ukrajině i v Rumunsku.
Nabízím ubytování v Užhorodu, prohlídky Užhorodu pro jednotlivce i skupiny, doprovody do hor, organizace dovolených. Vše s láskou, péčí a osobním přístupem. Veselé historky z Ukrajiny přidávám jako bonus navíc :-)

Petr
Site Admin

Re: Povolení: pohraničním území UA-RO, Rachovské hory–Maramu

Příspěvekod tulak.b » 02 srp 2011, 11:43

Na Pop Ivanu jsem byl loni a řešil jsem po prostudování průvodce totéž.Na místě na přímý dotaz stráž v Dilovém odpověděla že žádné povolení není třeba jen máme po cestě počítat s kontrolami pasů ze stran ukrajinských pohraničníků.Trek jsme ale absolvovali aniž bychom potkali jedinou hlídku
tulak.b@seznam.cz

tulak.b

Příspěvekod Ondra » 08 črc 2018, 17:13

Zdravím, rád bych se zeptal, nakolik jsou tyto informace aktuální a zda je stále nunté si toto povolení vyřizovat.

Ondra

Příspěvekod Miky » 23 črc 2018, 22:08

První týden v červenci 2018 jsme šli přechod z Dzemronii přes Popa Ivana Černohorského přes Stoh (Stig) a Popa Ivana Maramuršského do Rachivu
Na žádost zaslanou mailem (Телефон: (03131) 2-25-21
Email: mukachevo_zagin@dpsu.gov.ua )
odpověděli po třech týdnech: Доброго дня, ваш лист отримано, щасливої подорожі

Nicméně jsem měl s sebou vytištěnou kopii žádosti - viz níže (s vypsanými jménami, čísly pasu včetně dat vydání a platnosti a daty narození).
To se nám hodilo, neboť před horou Stoh (u rumunské hranice) je stanoviště pohraničníků, kteří zkontrolovali pasy a kopii žádostisi nechali a ověřili telefonicky (někde??). Vše bylo korektní, rychlé. Na vrchol hory Stoh nám zakázali jít, ale možná kdybych se neptal , nic by neřekli ......

Ještě začátek oné žádosti, můžete použít, jen dopsat jména a ostatní údaje.

полковник
Шварцман Павло Георгійович

Начальник Мукачівського прикордонного загону

м. Мукачево, вул. Недецеї, 45
89600, Закарпатська обл.,
Прага 12.06.2018
Добрий день!
Привіт, ми запрошуємо дозволу на туристичну екскурсію для групи восьми туристів на Закарпатській прикордонній території з 3 по 12 липня 2018 (3.7. – 12.7. 2018) .- туристичний маршрут - . Вздовж Дзбрбронії, Поп-Івана Черногорського, Вічіда, Шевнік, Стиг, Юрчеська Маре, Неніска Велика, Неніска Мала, Месопотокі, Маслокрут, Томнатік, Чоповац, Піп Іван Мармароський, Ділове.

Miky

Zpět na Karpaty, Zakarpatí