Autem na UA

Vlákno pro praktické nepolitické, neturistické informace. Jak co funguje, případně nefunguje na Ukrajině. Fakta, ukrajinské reálie, podnikání, investice apod.

Autem na UA

Příspěvekod I.F. » 05 říj 2012, 19:41

Dobrý den,
mám jeden problém...
V zimě bych chtěl jet na Ukrajinu autem, ale nejsem jeho majitelem. Chtěl bych se zeptat jak se to dá zařídit, aby mě na hranici pustili a neposlali mě zpět :D.
1. Bylo mi řečeno, že pokud nejsem majitelem automobilu, tak mě nepomůže ani plná moc.
2. Někdo jiný mi zas řekl, že mě pustí pokud bude plná moc zapsána v techničáku (celkem by mě zajímalo, zda se to tam dá zapsat)
cituji: "Можеш їхати на машині)лиш кідь є довіреність записана у техпаспорті"
Předem děkuji za odpověď.

Ukázat kódy odkazů na tento text

I.F.

Reklama

Re: Autem na UA

Příspěvekod rob.9991 » 04 lis 2012, 12:49

Potrebujes overenou notarem plnou moc. Ja jezdim na Ukrajinu sluzebnim autem (pri tom potrebuji navic i prikaz k sluzebni ceste) a nikdo my nedela na zapadni Ukrajine potize.

rob.9991

Příspěvekod I.F. » 11 lis 2012, 20:04

díky za info, ještě bych potřeboval vědět jestli stačí plná moc v češtině nebo musím přeložit do ukrajinštiny???

I.F.

Příspěvekod Radek » 17 pro 2012, 14:12

Potřebuješ překlad do Ukrajinštiny. Mám to taky tak... jezdím manželčiným autem. Překlad a plná moc platí 5 let. Měj se... Radek

Radek

Příspěvekod vodis » 17 led 2013, 20:43

Chtěl bych se zeptat, jestli se na UA smí legálně používat pasivní antiradar. Ví někdo??

vodis

Příspěvekod ua » 16 srp 2013, 13:32

vodis píše:Chtěl bych se zeptat, jestli se na UA smí legálně používat pasivní antiradar. Ví někdo??

na ukrajine neni potreba antiradar jelikoz se tam vic jak 50 :D jezdit neda.pokud pojedete vic pokazde se musi auto opravovat.a plna moc nepomuze doporucuji auto mit psane na sebe.na ukrajine jsem se narodil a autem tam jezdim skoro casto.ukrajincy na hranicy delaj problemy mohli by vas otocit zpet do ceske republiky :D

ua

Příspěvekod Karoli » 15 čer 2018, 09:24

Dobrý den,

máte někdo zkušenosti s pujcovanim auta na zakarpati? Chtěli bychom si s přáteli půjčit na týden auto a trochu projet nejzajímavější místa...

Karoli

Reklama

Zpět na Praktické informace, fakta, podnikání

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek