Rodinný příslušník občana EU

Vlákno pro praktické nepolitické, neturistické informace. Jak co funguje, případně nefunguje na Ukrajině. Fakta, ukrajinské reálie, podnikání, investice apod.

Rodinný příslušník občana EU

Příspěvekod DominikaVe » 12 úno 2018, 13:04

Dobrý den,
ráda bych Vás poprosila o pár rád,případně pomoc,jak řešit.... moc děkuji ;) a předem se omlouvám,jestli to bude trošku zmatené,ale už jsem pročetla co se dalo, vytiskla zákoník,vyznačuji vše,ptám se a pořád nevím,jak to vyřešit nejlépe :roll:

Jsem Češka a žiji od května 2017 s klukem z Ukrajiny. Byl tady minulý rok na Polské vízum,pracoval pod Ukrajinským šéfem tam,kam ho pokaždé poslal.Nikde se nikomu nehlásil. V prosinci mu vízum skončilo, odjel na Ukrajinu,kde měl vyzvednout biometrický pas a v lednu se vrátil do Česka na biometrický pas na 90 dní. A teď řešíme možnosti,jak to udělat,aby tady mohl se mnou zůstat. Právník po telefonu nám řekl,že máme zajít na úřad,vyplnit fialový formulář Rodinný příslušník občana EU, on dostane povolení zde bydlet i pracovat a je to hotovo. Přijde domů kontrola,které musíme dokázat,že spolu opravdu žijeme a je to. Háček je v tom,že mi to nepřijde tak jednoduché,jak to zní.
Mám strach žádost podat,abych jsme si neublížili tím,že tady rok byl na polské vízum (právník říkal,že je to nezajímá- jak to,že je to nezajímá ?)
Někdo radí,že máme žádost opravdu podat,ale říct,že jsme se seznámili teprve teď,kdy je tady na biometrický pas a moje otázka zní: to jim nepřijde divné,že si nastěhuji kluka do domu,když se známe tak krátce? :roll:
Navíc je mi líto,zatajit celý ten rok, byli jsme na dovolené v Madarsku, za jeho rodinou na Ukrajině,slavili jsme spolu a s mými dětmi Vánoce. Máme plno fotek. Hezky by se to prokazovalo.
Navíc pokud podáme již zmiňovaný formulář,co budou chtít vše prokázat?Máte s tím zkušenosti někdo? Vím,že ho má nahlásit zaměstnavatel- to je taky trošku problém, pracuje na černo na stavbě a to nebudu mluvit ani o tom,že je zde na ten biometrický-turistický pas :!: , v zákoníku jsem četla,že budou chtít prokázat,že máme životní minimum.
Prosím,kdo máme nějakou zkušenost,radu nebo tip...budu Vám vděčná a děkuji Všem,kdo dočetl až sem. Děkuji děkuji děkuji a přeji krásný den

Ukázat kódy odkazů na tento text

DominikaVe

Reklama

Zpět na Praktické informace, fakta, podnikání

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek