Stránka 1 z 1

Volyň

PříspěvekNapsal: 27 kvě 2009, 23:02
od Petr
Žádám laskavé čtenáře o komentáře ke stránce o historické oblasti Volyň na adrese http://ukrajina.tv/volyn/.

Budu vděčný za opravy, doplnění, Vaše zážitky, doporučení nebo i varování.

Re: Volyň

PříspěvekNapsal: 10 zář 2013, 14:29
od petr hodes
Dobry den,moje babicka pochazi z Volyne,chtel bych vedet,kde se nachazeji obce Noviny ceske a Ceske kneruty,dekuji za odp.

Re: Volyň

PříspěvekNapsal: 05 črc 2014, 14:14
od JiřinaČechová
petr hodes píše:Dobry den,moje babicka pochazi z Volyne,chtel bych vedet,kde se nachazeji obce Noviny ceske a Ceske kneruty,dekuji za odp.


Dobrý den Petře. Moje babička i maminka pocházely z Volyně. Narodily se v Českých Knerutech.
Babička se jmenovala Barbora Re-ová( někdy se psalo i Rejová) v Čechách potom Reová, rozená Jonová ( někdy psáno i Johnová). Vím, že měla sestru, ta ale zemřela ještě na Volyni, do Čech se vrátili její 4 děti, provdaná byla Vaněčková. Vzpomínám si z dětství, že k nám jezdila neteř babičky, která se provdala na Moravě a jmenovala se Hodesová. Naposledy jsem jí viděla v r. 1966 na pohřbu babičky a jejího manžela v r. 1976 na pohřbu mého tatínka.(můžu poslat foto)
Maminka se jmenovala Emilie říkali jí Milka, provdaná Čechová. O Českých novinách se dost často u nás doma mluvilo. Ještě jsem si vzpomněla, že moje prababička pocházela z Krkonoš a jmenovala se Horová.Byla by to asi náhoda ,kdyby jste byl potomek sestry mojí babičky.
Bydlím 1 km od Teplic na severu Čech. V roce 1988 nám doly zabraly usedlost v malé vesničce asi 10 km od Teplic. Omlouvám se, ale přadstavuji se až na konec. Jmenuji se Jiřina Jirková rozená
Čechová ( tatínek Mikuláš Čech pocházel z Českého Malína na Volyni). Je mi 64 let, jsem ale akivní
důchodce.Budu ráda, když mi odpovíte. S přáním pevného zdraví. J.Jirková (jirinajirkova@seznam.cz)
Drahkov 50, 41501 Teplice