Volyňští Češi

Do tohoto vlákna patří zkušenosti, připomínky, poznámky a opravy týkající se jednotlivých stránek nebo tématických okruhů uveřejněných na webu Ukrajina.TV.

Re: Volyňští Češi

Příspěvekod petrsafrata » 30 lis 2015, 12:23

Prosím o pomoc znalce místa a současnosti. Můj příbuzný padl v r.1915 ve Volyni, je udáváno místo Zmawicze. Snažil jsem se zjistit, kde to je, ale žádná z dostupných map mi není schopna poradit. Na Googlu mi vyběhnou pouze nějaké odkazy, které se týkají minulosti. Takže předpokládám, že dané místo buď neexistuje nebo bylo přejmenováno. Můžete mi prosím poradit kde tyto Zmawicze leží ?
Děkuji moc.
Hezký den, Šafrata Petr, Ostrava
petrsafrata@seznam.cz

Ukázat kódy odkazů na tento text

petrsafrata

Reklama

Příspěvekod kugelova.m » 28 led 2017, 16:48

Dobrý den, zúčastnila jsem se semináře na vytvoření rodokmenu. Ale moje rodina je taková směska. Maminka se narodila v Chomoutě-okres Rovno, Volyně, jako Bryndová. Pamatuji si ještě její rodiče (mou babičku a dědu Bryndovi). Děda se připojil ve 2.světové válce k čs jednotce gen.Svobody. Celá rodina se po válce vrátila do Československa na Žatecko, obec Ležky. Bohužel nemáme žádné doklady, vše se ztratilo, vyhodilo při různých stěhováních. Tak jsem s tvorbou rodokmenu ani nezačala. Pokud někdo rodinu mé matky znal, ráda bych dostala odpověď. Marie Kůgelová, Chomutov, mail: kugelova.m@seznam.cz

kugelova.m

Příspěvekod Petr Zoufaly » 16 říj 2018, 14:34

marie píše:Dobry den,
moje maminka byla volynska Ceska. Narodila se r. 1924 v Nive Zlocovske v rodine Noskovych, Moje babicka byla rozena Kasikova -pochazela z obce Hajenka. Do republiky se vratili asi v roce 1946.
Nepodarilo se mi zjistit, kde asi tyto vesnice lezely, pravdepodobne nebyly nijak velke. Pokud by nekdo z navstevniku techto stranek vedel, prosím o odpověd.

Dobry den Moje babicka je z rodiny Mikovi ktera zila v Michna Sergejevka jsou pribuzni s rodinou Noskovych z Nive Zlocovske pokud je/byl s vasi strany nekdo jmena :Josef,Frantisek,Frantiska tak jsme asi pribuzni moje babicka zije dodnes v Brne a rada vas pozna tady je muj email a cislo mangibuonocrew@libero.it a cislo
+39 3248845403 prosim ozvete se mi Diky Petr

Petr Zoufaly

Předchozí

Zpět na Diskuze k jednotlivým stránkám na Ukrajina.TV