Posílat věci na Ukrajinu poštou?

Cokoliv co se nepodařilo zařadit jinam.

Posílat věci na Ukrajinu poštou?

Příspěvekod mia » 15 zář 2009, 11:15

prosím, může někdo poradit, jistě to ví Petr ;) , jak se dají posílat poštou balíky na Ukrajinu? Dá se to pojistit? za kolik? plánujeme poslat nějaké balíky, asi o větších rozměrech a hmotnosti. cenu za poštu mi proplatí zaměstnavatel, ale zajímá mě, zda se to vůbec dá doporučit, jestli se věci neztrácejí. samozřejmě nebudeme posílat cennosti, ale i tak bych nerada přišla o některé věci. přemýšlím např. o poslání kočárku, polštářů a dek, nějakého oblečení. díky za odpověď.

Ukázat kódy odkazů na tento text

mia

Reklama

Re: Posílat věci na Ukrajinu poštou?

Příspěvekod Petr » 15 zář 2009, 13:45

Něco vím :-)

Nejlépe, nejspolehlivěji a nejrychleji a za relativně rozumnou cenu se balíky dají posílat linkovými autobusy. Balík donesete na Florenc, předáte řidiči, zaplatíte, vezmete si na řidiče telefon a na Ukrajině si adresát balík vyzvedne. Vypadá to sice krkolomě, ale je to velmi využívaná a spolehlivá služba. Použít tuto "poštu" je možné pouze do měst kde autobusy z ČR jezdí.

Klasická pošta pracuje velmi pomalu. Balíček s útlou knížkou cestuje okolo 14 dnů. Občas mi balíček dojde i za 10 dnů. Jedinkrát mi posílali balík (s několika knížkami) od kterého si vyžádali potvrzenku (nevím jak se ta služba jmenuje) a zrovna ten se ztratil. Známy nakupuje v e-shopech na Slovensku a chodí mu to pozdě, ale zatím spolehlivě. Balík z USA, Číny a tak jsem ještě netestoval, i když hongkongský obchod dealextreme.com mě láká už hodně dlouho (do ČR mi posílali spolehlivě, ale Ukrajiny se zatím bojim).

Se službami jako je FedEx, PPL, DDP, UPS zkušenost nemám, ale bez (velko)odběratelské slevy bývají jejich ceny obecně strašně vysoko.

Ceny pošty neznám, ale moc drahé to nebude.

Vše co jsem napsal se tyká klasické balíkové pošty, vůbec nevím jak by se tímto způsobem daly (za rozumnou cenu) posílat kočárky a pod. Napadá mě vlak, ale vlaková doprava mezi ČR a Ukrajinou je v podstatě v troskách.
Nabízím ubytování v Užhorodu, prohlídky Užhorodu pro jednotlivce i skupiny, doprovody do hor, organizace dovolených. Vše s láskou, péčí a osobním přístupem. Veselé historky z Ukrajiny přidávám jako bonus navíc :-)

Petr
Site Admin

Příspěvekod vio_cz » 18 úno 2010, 17:41

Mám opačný problém. Vyhrál jsem v ebay a bylo mi řečeno, že z Ukrajiny je nejlevnější služba Airmail a balík bude stát 25 Euro, což mi přijde docela dost. Neví náhodou někdo, jestli to nejde levněji?

Díky

vio_cz

Z Ukrajiny do ČR pošta nebo autobus (ceník pošty)

Příspěvekod Petr » 18 úno 2010, 17:56

Z Ukrajiny do ČR jde posílat velmi levně klasickou poštou. Počítejte, ale s 14 dny na doručení (hodně záleží i na celnici).

Dobrý kalkulátor ceny poštovného je ne webu ukrposty: http://services.ukrposhta.com/CalcUtil/PostalMails.aspx

A zopakuji pro nás neobvyklou autobusovou dopravu. Jde o spolehlivý, velmi rychlý a relativně levný způsob jak posílat zásilky oběma směry. Jediný problém, je nutnost zásilku vyzvednout na Florenci nebo jiném nádraží kam bus přijíždí).
Nabízím ubytování v Užhorodu, prohlídky Užhorodu pro jednotlivce i skupiny, doprovody do hor, organizace dovolených. Vše s láskou, péčí a osobním přístupem. Veselé historky z Ukrajiny přidávám jako bonus navíc :-)

Petr
Site Admin

Příspěvekod vio_cz » 28 bře 2010, 20:33

Petře, díky za radu. Podařilo se mi srazit poštovné z 25 na 14 Euro ;-)

vio_cz

Příspěvekod luci » 07 lis 2010, 01:21

jo,jo,poštou nedoporučuji-posílala jsem jen fotky-tak jsem to nedávala doporučeně,říkala jsem si snad dojdou-a nedošly.Tak už jedině doporučeně,nebo něco většího autobusem-poštou by to vyšlo draho.

luci

Příspěvekod Naďa » 01 úno 2011, 20:36

Člověk si třebas řekne, čert vem poštovný. Hlavně, když to dojde.
Nevím, jak funguje Ukrajina dnes, ale dříve, to bylo ještě za komančů, jsme na prosbu rodinné přítelkyně vzali s sebou na Ukrajinu kufr do Kyjeva, odtud jsme ho poslali na jiné místo na Ukrajině. Došel, ale otevřený a vybrakovaný. Půl věcí tam nebylo. A to jsme s tím na té Ukrajině měli takové starosti, jako že jsme ho museli zašít do nějakého pytle, nechat zaplombovat a přesto ani v té zemi samé nedošel, jak měl. Z této dávné zkušenosti usuzuji, jelikož pokrok té země, i když si to nikdo z Ukrajinců pro hrdost nepřipustí a naivně mají za to, že jsme si ve všem rovni, že ani dnes to nebude o mnoho lepší. Pošta autobusem není žádná pošta, to je prostě domluva s řidičem. Soukromá aktivita. Člověk je odkázaný na jeho libovůli. Sama bych byla velice šťastná, kdyby v tomto někdo velmi rázně zakročil, protože na Ukrajině máme spoustu příbuzných, kterým bychom rádi něco poslali. Ukrajinci si myslí, že jsme si v mnohém jako země rovni. Ale jejich šmuky z bazarů se dají srovnávat tak akorát s našimi Vietnamskými tržnicemi. Moje teta by např. potřebovala pořádné léky, podpůrná léčiva, spec. zdrav. obuv. Jistě by ocenili i naše odložené věci. Neposíláme nic. Doufáme, že si to někdo odveze, až přijede. Dokud nevidím jasné záruky, nic nepošlu. :?

Naďa

Když nezáleží na poštovném, existují spolehlivé kurýrní slu

Příspěvekod Petr » 02 úno 2011, 12:37

Pokud Naďo opravdu nehledíte na cenu poštovného, tak existují nadnárodní kurýrní služby, které na Ukrajinu doručují velmi spolehlivě (jako kdekoliv jinde po světě).

S ostatních věcí zareaguji jen na léky. Situace na farmaceutickém trhu není jednoznačně negativní. Podle mých zkušeností, je mnoho léků na Ukrajině výrazně levnějších, je zde o dost větší výběr. Léky z Ukrajiny jsou velmi často individuálně vyváženy do Polska, na Slovensko, ale i do ČR.
Zatím jsem se nesetkal s tím, že by někdo chtěl dovézt nebo poslat léky z ČR na Ukrajinu, s opačnými žádostmi se setkávám často. Faktem ale je, že situace se zhoršuje, trh přestává být tak liberální, jako před několika léty, kdy šlo volně koupit snad všechno, dnes už je hodně léčiv bohužel na recept.

U podpůrných prostředků je situace ještě výrazněji lepší na ukr trhu. Nevěřím, že by zde nebylo něco co je v ČR, možná některé výrobky budou dražší ale sehnat půjdou. V ČR toho ale chybí spousta např. namátkou ruské vojenské probiotikum Vetom, kolika lidem už jsem do ČR posílal v lékárně koupené obyčejné psí sádlo (i jezevčí) bych asi ani nespočítal atd., atd.

PS: případným zájemcům raději hned sděluji, že léky do ČR poštou nezasílám (není to legální) na poslání potravinových doplňků, podpůrných prostředků apod. je naopak možné se domluvit.

Petr
Site Admin

Příspěvekod Návštěvník » 03 dub 2013, 07:56

Petr píše:Něco vím :-)

Nejlépe, nejspolehlivěji a nejrychleji a za relativně rozumnou cenu se balíky dají posílat linkovými autobusy. Balík donesete na Florenc, předáte řidiči, zaplatíte, vezmete si na řidiče telefon a na Ukrajině si adresát balík vyzvedne. Vypadá to sice krkolomě, ale je to velmi využívaná a spolehlivá služba. Použít tuto "poštu" je možné pouze do měst kde autobusy z ČR jezdí.

Klasická pošta pracuje velmi pomalu. Balíček s útlou knížkou cestuje okolo 14 dnů. Občas mi balíček dojde i za 10 dnů. Jedinkrát mi posílali balík (s několika knížkami) od kterého si vyžádali potvrzenku (nevím jak se ta služba jmenuje) a zrovna ten se ztratil. Známy nakupuje v e-shopech na Slovensku a chodí mu to pozdě, ale zatím spolehlivě. Balík z USA, Číny a tak jsem ještě netestoval, i když hongkongský obchod dealextreme.com mě láká už hodně dlouho (do ČR mi posílali spolehlivě, ale Ukrajiny se zatím bojim).

Se službami jako je FedEx, PPL, DDP, UPS zkušenost nemám, ale bez (velko)odběratelské slevy bývají jejich ceny obecně strašně vysoko.

Ceny pošty neznám, ale moc drahé to nebude.

Vše co jsem napsal se tyká klasické balíkové pošty, vůbec nevím jak by se tímto způsobem daly (za rozumnou cenu) posílat kočárky a pod. Napadá mě vlak, ale vlaková doprava mezi ČR a Ukrajinou je v podstatě v troskách.

Ahoj, já bych potřeboval vědět pár věcí o Ukrajině. Vlasta. Mail:formaggio@centrum.cz

Návštěvník

probiotikum VETOM

Příspěvekod Návštěvník » 07 pro 2013, 18:50

Petr píše:Pokud Naďo opravdu nehledíte na cenu poštovného, tak existují nadnárodní kurýrní služby, které na Ukrajinu doručují velmi spolehlivě (jako kdekoliv jinde po světě).

S ostatních věcí zareaguji jen na léky. Situace na farmaceutickém trhu není jednoznačně negativní. Podle mých zkušeností, je mnoho léků na Ukrajině výrazně levnějších, je zde o dost větší výběr. Léky z Ukrajiny jsou velmi často individuálně vyváženy do Polska, na Slovensko, ale i do ČR.
Zatím jsem se nesetkal s tím, že by někdo chtěl dovézt nebo poslat léky z ČR na Ukrajinu, s opačnými žádostmi se setkávám často. Faktem ale je, že situace se zhoršuje, trh přestává být tak liberální, jako před několika léty, kdy šlo volně koupit snad všechno, dnes už je hodně léčiv bohužel na recept.

U podpůrných prostředků je situace ještě výrazněji lepší na ukr trhu. Nevěřím, že by zde nebylo něco co je v ČR, možná některé výrobky budou dražší ale sehnat půjdou. V ČR toho ale chybí spousta např. namátkou ruské vojenské probiotikum Vetom, kolika lidem už jsem do ČR posílal v lékárně koupené obyčejné psí sádlo (i jezevčí) bych asi ani nespočítal atd., atd.

PS: případným zájemcům raději hned sděluji, že léky do ČR poštou nezasílám (není to legální) na poslání potravinových doplňků, podpůrných prostředků apod. je naopak možné se domluvit.

Návštěvník

Reklama

Další

Zpět na Ostatní

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek