vizum do CR/Madarska pro pritelkyni

Komunitní prostor pro konverzaci česky hovořících trvalých nebo přechodných obyvatel Ukrajiny.

vizum do CR/Madarska pro pritelkyni

Příspěvekod ttomas » 03 bře 2012, 18:58

Dobry den,

jsem obcan CR, momentalne pracujici v Madarsku. Moje pritelkyne je z Ukrajiny a jsme spolu cca dva roky. Zili jsme dlouhodobe v Holandsku, kde jsme oba studovali a ja jsem se pred casem presunul za praci do Madarska. Moje pritelkyne ma rocni vizum, ktere ziskala v Holandsku po ukonceni studiji. Bohuzel jeho platnost konci v dubnu tohoto roku. Prodlouzeni je mozne pouze v pripade ze najde v Holandsku praci, nicmene jeji smlouva se soucasnym zamestnavatelem asi nebude prodlouzena. Proto planuje navrat na Ukrajinu.

Chteli bychom zustat nejaky cas spolecne v Madarsku a casem se presunout bud do CR nebo do jine zeme EU, pripadne na Ukrajinu. Jedna moznost je tedy pozadani o turistickeho viza do Madarska (ty jsou ale vetsinou jen na par dni) tak, aby tady se mnou mohla nejaky cas zustat. Dalsi moznost je zazadani o vizum do CR na zaklade naseho vztahu (nejsme manzele) se kterym by pak mohla pricestovat do Madarska. Slysel jsem o nevrazivosti ceskych uradu k obcanum Ukrajiny, proto se kratkodobe vizum do Madarska muze jevit jako bezpecnejsi volba. Nicmene ja bych rad, aby pritelkyne ziskala vizum alespon na tri mesice a i idealne i dele.

Take me zajima me jak a jestli vubec je moje ceske obcanstvi v tomto smeru nejakym prinosem, obzvlaste kdyz nejsme svoji. Dokladat uradum nase souziti v Holandsku by slo jenom velmi tezko.

Prosim o jakekoliv postredy, rady a komentare k dane situaci.

Ukázat kódy odkazů na tento text

ttomas

Reklama

Re: vizum do CR/Madarska pro pritelkyni

Příspěvekod Petr » 03 bře 2012, 19:48

Dobrý den,

já nejsem odborník na vízovou problematiku, nemusím znát nejaktuálnější zákony a všechny právní kličky, tak mou odpověď berte s rezervou.

Pro získání víza k dlouhodobému pobytu za účelem sloučení rodiny nemusíte být manželé, to vízum se týká také vztahu druh a družka nebo třeba registrovaného partnerství. Jen budete mít o hodně větší problém s dokazováním než u manželství, protože čeští úředníci bývají buď hodně natvrdlí nebo peněz žádostiví.

Pokud můžu doporučit, zkuste si to vyřídit už v Holandsku. Bude se vám tam lépe dokazovat, že žijete v jedné domácnosti "na hromádce".

Taky si zřetelně pamatuji, že např. získat v ČR pobyt pro rodinného příslušníka jiného státu EU bylo mnohem, mnohem jednodušší než pro rodinného příslušníka občana ČR. V prvním případě to bylo jakoby automatické, v druhém chodili policajti žadatelům nestydatě šmírovat až do bytu. Což by také hovořilo pro to, zkusit to třeba až v tom Maďarsku.

Další možností, kterou teď hodně využívají lidé, kteří přišli o povolení k pobytu v České republice je polské půlroční pracovní vízum. Poláci ho vydávají bez obstrukcí za cenu okolo 100 - 150 $. Polsko je v Schengenu a tak vaše přítelkyně bude moci bez problémů třeba do Maďarska, jen ji tam samozřejmě nesmí chytnout pracovat.

Přeji hodně štěstí
Nabízím ubytování v Užhorodu, prohlídky Užhorodu pro jednotlivce i skupiny, doprovody do hor, organizace dovolených. Vše s láskou, péčí a osobním přístupem. Veselé historky z Ukrajiny přidávám jako bonus navíc :-)

Ukázat kódy odkazů na tento text

Petr
Site Admin

Zpět na Pro česky hovořící stálé i dočasné obyvatele Ukrajiny

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Studentské vízum
    od Andrea » 30 črc 2012, 21:16
    1 Odpovědi
    4664 Zobrazení