Život na Ukrajině, povolení k pobytu a další

Komunitní prostor pro konverzaci česky hovořících trvalých nebo přechodných obyvatel Ukrajiny.

Život na Ukrajině, povolení k pobytu a další

Příspěvekod Alena » 06 čer 2009, 12:42

Dobrý den,
na začátek bych vám chtěla moc poděkovat za vaše stránky. Názory, myšlenky a hlavně zkušenosti člověka dlouhodobě žijícího na Ukrajině mi na internetu opravdu chyběly, ale díky vám je to už minulost. Bude to možná znít hloupě, jelikož jsem dost mladá (a díky tomu mé otázky nemá zájem nikdo vyslyšet), ale mám v hlavě opravdu spoustu otázek (ohledně pracovních nabídek a vůbec života na Ukrajině) a ráda bych na ně našla postupem času nějaké smysluplné odpovědi. Jsem devatenáctiletá Češka a mám dlouhodobý vztah s mužem ukrajinské národnosti. Samozřejmě časem plánujeme svatbu, ale také dosti možný život na Ukrajině (pro upřesnění - Zakarpatská oblast). Vím, že na Ukrajině není povoleno dvojí občanství. Proto by mě zajímalo, pokud by svatba proběhla na Ukrajině, jaké omezení by pro mě (nás) plynulo, pokud bych musela z osobních či rodinných důvodů odjet do ČR (mám na mysli dlouhodobý pobyt). Zda mi automaticky po svatbě na Ukrajině zaniká české občanství a musela bych přijmout ukrajinské nebo dostanu povolení k pobytu (?) I přes velký zájem mých ukrajinských přátel, kterého si vážím, mi každý bohužel odpověděl různě, z čehož mám v hlavě ještě větší zmatek. Proto se obracím na vás. Můj partner tu má povolení k dlouhodobému pobytu, zajímalo by mě zda toto povolení přetrvává na určitou dobu (několik let) i kdybychom žili na Ukrajině, nebo je mu toto povolení automaticky zrušeno po té, co odjede (na několik let či na trvalo) zpět domů na Ukrajinu. Je to opravdu jen malá část z otázek, které bych potřebovala pomoci zodpovědět . Budu Vám opravdu moc vděčná za věnování mi vašeho volného času a za jakoukoliv sebemenší snahu mi odpovědět a poradit, alespoň na některé mé otázky.

S přáním krásného dne

Ukázat kódy odkazů na tento text

Alena

Reklama

Re: Život na Ukrajině, povolení k pobytu a další

Příspěvekod Návštěvník » 26 led 2010, 15:11

Dobry den,

svatba je podle mne vyhodnejsi v CR, pro vaseho partnera pak bude
mirne jednoduchsi vyrizeni trvaleho pobytu v CR. Pro vas ale zadne
omezeni plynouci ze svatby na Ukrajine nevznika.

Svatbou kdekoliv o obcanstvi CR neprijdete. Na zaklade snatku s obcanem Ukrajiny
budete mit moznost si na Ukrajine vyridit trvaly pobyt.

Nepochopil jsem presne otazku ohledne pobytu vaseho partnera v CR,
povoleni mu odjezdem na Ukrajinu nezanikne, ale prijde o nej pokud si
jej nebude prodluzovat. Samozrejme, ze bude take mit narok na trvaly
pobyt v CR.

Naposledy oživil Anonymous v 26 led 2010, 15:11

Ukázat kódy odkazů na tento text

Návštěvník

Zpět na Pro česky hovořící stálé i dočasné obyvatele Ukrajiny

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek