Získání víza a trvalého pobytu za pomocí svatby na Ukrajině

Komunitní prostor pro konverzaci česky hovořících trvalých nebo přechodných obyvatel Ukrajiny.

Získání víza a trvalého pobytu za pomocí svatby na Ukrajině

Příspěvekod moznost » 27 srp 2010, 19:07

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat jestli by jste mi mohl poradit. Jsem Češka a mám 7letý vztah s Ukrajincem momentálně je doma a čeká na vizum pobírá důchod již 2krát mu vízum na pozvánku zamítli. Pokud by jsme se vzali na Ukrajině jak je velká pravděpodobnost že by dostal vízum? A ještě jestli někdo neví jak to je když by jsme se vzali na Ukrajině jaké dokumenty k tomu jsou zapotřebí a kde se dá žádat o trvalý pobyt na Ukrajině. předem moc děkuji za odpověd

Ukázat kódy odkazů na tento text

moznost

Reklama

Re: Získání víza a trvalého pobytu za pomocí svatby na Ukrajině

Příspěvekod Petr » 04 zář 2010, 09:58

Dobrý den,

to o čem píšete je vízum za účelem sloučení rodiny a v případě sňatku by s tím neměl být problém, pokud tedy máte vy v České republice trvalý pobyt. (ne každá Češka musí mít občanství České republiky a už vůbec ne trvalý pobyt v České republice)

Na základě sňatku může váš partner po 2 letech také požádat o trvalý pobyt v ČR.

Jaké dokumenty vyžadují pro uzavření sňatku ukrajinské úřady nevím. To se bude muset zeptat váš partner na obecní (městské) radě. Nemyslím si, že budou chtít něco neobvyklého. Počítat musíte s překlady dokumentů. Nezapomeňte si zjistit jestli vás oddají pokud budete pobývat na Ukrajině na základě turistického víza. Budu rád, když zde napíšete co jste se na toto téma dozvěděla.

Upozorňuji vás, že na Ukrajině nejsou uznávány církevní sňatky, takže pouhá svatba v kostele bez oddávací formality na úřadu nic neřeší.

Málo se ví, že aby váš partner dostal vízum nebo aby mu prodloužili pobyt v ČR tak není třeba uzavírat sňatek, ale stačí s ním žít jako druh a družka (bohužel se to hůř dokazuje).

Možná by také pomohlo, kdyby jste s partnerem navštívila konzulát ČR a zkusila si s někým odpovědným "promluvit". Bohužel takovéto hovory je většinou nutné vézt přes prostředníky a to se prodraží. Je velká škoda, že pracovníci našich konzulátů se ještě nenaučili hájit zájmy občanů ČR a myslí hlavně na svoje peněženky.

K poslední části Vašeho dotazu. Na Ukrajině se o trvalý pobyt žádá na okresním ředitelství milice v oddělení zvaném "pasportny stol". Ale to je diskuse na samostatné téma.

PS: váš dotaz jsem vyčlenil do samostatného vlákna, protože byl chybně umístěn.
Nabízím ubytování v Užhorodu, prohlídky Užhorodu pro jednotlivce i skupiny, doprovody do hor, organizace dovolených. Vše s láskou, péčí a osobním přístupem. Veselé historky z Ukrajiny přidávám jako bonus navíc :-)

Petr
Site Admin

Re: Získání víza a trvalého pobytu za pomocí svatby na Ukraj

Příspěvekod Jan Růžička » 14 lis 2010, 17:27

Zdravím,

hlavně trvalý pobyt na Ukrajině nedostanete jen tak na základě uzavření sňatku, trvalý pobyt máte nárok dostat v případě narození dítěte.

Jan Růžička

Jan Růžička

Příspěvekod Mííra » 04 říj 2011, 21:46

Dobrý den,
v srpnu jsme se s mojí přítelkyní která má ukrajinskou národnost vzali na ukrajině, vízum jsme pak na konzulátě ve Lvově dostali bez problému za dva dny!! jednalo se o turistické vízum na třicet dní. nic jsme na českém konzulátě neplatili, jen jsme poprosili že bychom chtěli jet spolu do čr (plánovali jsme že přítelkyně do čr dorazí později, potřeboval jsem se vrátit do čr kvůli práci), vyhověli nám a vízum vystavili skoro obratem. Teď čekáme na udělení přechodného pobytu (zatím nás nikdo z ministerstva nenavštvívil). Takže vízum není, na základě toho že žádala manželka občana EU, problém získat. Když budete potřebovat rádi poradíme. Zapoměl jsem napsat že jsem občan čr.

Mííra

Příspěvekod Mira » 13 lis 2013, 23:31

Dobrý den,řesime ten samy problem co vy, jsem čech, mame v planu se vzit na ukrajine.Jde mi o informace jak dal pokracovat.co je jednodussi a jak ziskat v čr potrebne dokumenty.vyhnout se zbytecného cestováni sem a tam.prosím vás o radu.

piste mi prosím na hotovy156@seznam.cz

Mira

Zpět na Pro česky hovořící stálé i dočasné obyvatele Ukrajiny

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek