Ukrajina pošle do světa daňové špiony

Zde patří odborné i hospodské řeči vztahující se k státu Ukrajina. Jak je to s hrozbou státního krachu? Patří Ukrajina do NATO a EU? Plynová krize.

Ukrajina pošle do světa daňové špiony

Příspěvekod Petr » 01 srp 2013, 09:26

Atašé pro celní a daňové otázky se objeví na velvyslanectvích v Rusku, USA, Číně, Velké Británii, Polsku a v Bruselu. Ukrajina ale zvažuje umístění daňových špionů také ve Švýcarsku a na Kypru. Diplomaté budou vybíráni výhradně z řad pracovníků nového ministerstva daní a výběrů.

Ukrajinská vláda pošle na své zahraniční ambasády atašé pro celní a daňové otázky, kteří se budou zabývat daňovou rozvědkou. Informoval o tom ukrajinský list Kapital.

Podle zdrojů listu se daňoví špioni objeví na velvyslanectvích v Rusku, USA, Číně, Velké Británii, Polsku a v Bruselu. Zvažuje se také Švýcarsko a Kypr.

Podle oficiálního zdůvodnění tito atašé budou mít za úkol přilákat na Ukrajinu zahraniční investory a také konzultovat s Ukrajinci žijícími v zahraničí, jak vést byznys na Ukrajině.

Ve skutečnosti budou mít podle listu hlavně za úkol zjišťovat majetek v zahraničí patřící Ukrajincům a prověřovat, zda ho majitelé doma deklarovali. Mají také kontrolovat, zda Ukrajinci nevyvádějí prostředky do nejrůznějších offshorů.

Tito diplomaté budou vybíráni výhradně z řad pracovníků nového ministerstva daní a výběrů, které vzniklo spojením celní správy a daňových úřadů. V jeho čele stojí mladý úředník Alexandr Klimenko, který je považován za člověka Alexandra Janukovyče, staršího syna prezidenta Viktora Janukovyče.


převzato z iHned.cz
Nabízím ubytování v Užhorodu, prohlídky Užhorodu pro jednotlivce i skupiny, doprovody do hor, organizace dovolených. Vše s láskou, péčí a osobním přístupem. Veselé historky z Ukrajiny přidávám jako bonus navíc :-)


Ukázat kódy odkazů na tento text

Petr
Site Admin
 
Příspěvky: 389
Registrován: 08 bře 2009, 15:17
Bydliště: Užhorod

Reklama
 

Zpět na Politika, ekonomika

 


  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron