Ukrajina a krize na Kypru

Zde patří odborné i hospodské řeči vztahující se k státu Ukrajina. Jak je to s hrozbou státního krachu? Patří Ukrajina do NATO a EU? Plynová krize.

Ukrajina a krize na Kypru

Příspěvekod Petr » 06 dub 2013, 16:29

Kypr se delší dobu drží na 1. příčce mezi zahraničními investory Ukrajiny (v roce 2012 cca 4 mld. euro). Vzhledem k tomu a také vzhledem k objemu aktiv společností vlastněných Ukrajinci umístěnými na Kypru má současná kyperská krize nemalý vliv i na Ukrajinu.

Podle různých odhadů mají Ukrajinci v Kyperských bankách deponováno okolo 10–20 mld. euro.

Podle expertů může mít krize v Kyperské republice na ekonomiku Ukrajiny tyto následky:

  Snížení kyperských přímých investic a úvěrových zdrojů na Ukrajinu, a tím i určitý vliv na stav finančně bankovního sektoru a hospodářství země. Toto snížení může v počáteční fázi představovat cca 10 %.
  Zdanění vkladů na Kypru by Ukrajina mohla ztratit až 200 mil. EUR, což nepředstavuje významný vliv na činnost zainteresovaných podnikatelských struktur. Je téměř jisté, že některé ukrajinské subjekty registrované na Kypru rozpoznaly krizové momenty a z toho důvodu zajistily své finance mimo kyperský bankovní systém, jak velkého počtu podnikatelů se toto týká není přesně známo.
  Ukrajinští podnikatelé se mohou přeorientovat na východ např.na Singapur, případně do jiných bezpečných zón nabízejících anonymitu.
  Část kapitálu z Kypru se může vrátit zpět na Ukrajinu.
  V důsledku kyperské krize může dojít pro Ukrajinu ke zdražení úvěrových zdrojů na vnějších trzích.
  Existují i názory, že bankrot Kypru by mohl znamenat počátek krachu finančně bankovní soustavy Ukrajiny.
Nabízím ubytování v Užhorodu, prohlídky Užhorodu pro jednotlivce i skupiny, doprovody do hor, organizace dovolených. Vše s láskou, péčí a osobním přístupem. Veselé historky z Ukrajiny přidávám jako bonus navíc :-)


Ukázat kódy odkazů na tento text

Petr
Site Admin
 
Příspěvky: 389
Registrován: 08 bře 2009, 15:17
Bydliště: Užhorod

Reklama
 

Zpět na Politika, ekonomika

 


 • Podobná témata
  Odpovědi
  Zobrazení
  Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron