Ukrajina vyhostila 2 české špióny

Zde patří odborné i hospodské řeči vztahující se k státu Ukrajina. Jak je to s hrozbou státního krachu? Patří Ukrajina do NATO a EU? Plynová krize.

Ukrajina vyhostila 2 české špióny

Příspěvekod Hlásit se to musí » 16 kvě 2011, 19:46

Ukrajina vyhostila dva české špióny pobývající na jejím území pod zástěrkou diplomatické imunity:

http://zpravy.idnes.cz/ukrajina-vyhostila-ceske-diplomaty-pidili-se-po-tajnych-informacich-1i1-/zahranicni.asp?c=A110513_142224_zahranicni_stf

Ukázat kódy odkazů na tento text

Hlásit se to musí
 

Reklama
 

Re: Ukrajina vyhostila 2 české špióny

Příspěvekod VideoSpioni » 17 kvě 2011, 12:40Služba bezpečnosti Ukrajiny (SBU) umístila zároveň na YouTube tříapůlminutové video, které má obsahovat důkazy o protiprávních akcích dvou vyhoštěných diplomatů. Video, je bez zvuku, obsahuje snímky vyhoštěných diplomatů majorky Petry Novotné a plukovníka Zdeňka Kubíčka a ilustrační záběry zbraní o které měli zájem.

Podle tvrzení Služby bezpečnosti Ukrajiny jsou na videu i záběry z předávání peněz ukrajinskému spolupracovníkovi českých špionů a ukázky tajných dokumentů, které prý čeští diplomaté na Ukrajině získali.

Ukázat kódy odkazů na tento text

VideoSpioni
 

Reciproční vyhoštění ukrajinského diplomata z Prahy

Příspěvekod Petr005 » 29 čer 2011, 04:19

Česká republika vyhostila zástupce ukrajinského velvyslanectví, podle ČTK 2 diplomaty, podle ukrajinaké strany vojenského atašé.

Podle mluvčího ukrajinského ministerstva zahraničí Oleha Vološyna Praha nevznesla proti vyhoštěnému diplomatovi žádné obvinění. Konstatovala prý jen, že je to odveta za vyhoštění dvou českých diplomatů/špionů z Kyjeva.

Ukrajinské ministerstvo zahraničí záměr Prahy veřejně odsoudilo. "Rozhodnutí české strany vyhostit jednoho z pracovníků ukrajinského velvyslanectví v České republice je absolutně neadekvátní reakcí na vyhoštění dvou pracovníků vojenské sekce české ambasády na Ukrajině, kteří se zabývali špionáží," uvedlo ministerstvo v prohlášení.

Česká diplomacie odmítá, že by Češi na Ukrajině prováděli špionáž. Podle Schwarzenberga lze incident chápat jako odvetu za politický azyl, který v Praze letos v lednu získal oponent nynější ukrajinské vlády, bývalý ministr hospodářství Bohdan Danylyšyn.

Ukrajinské ministerstvo zahraničí podle oficiálního prohlášení doufá, že diplomatická přestřelka tímto končí. Šéf české diplomacie nicméně připustil, že Černínský palác v případu zvažuje další kroky, které ale blíže neupřesnil.

Je ovšem nutné připomenout, že České ministerstvo zahraničí už týdny čeká na ukrajinské potvrzení nového českého velvyslance v Kyjevě. To, jestli český kandidát dostane v Kyjevě tzv. agrément, tedy potvrzení o svém působení a jak dlouho se na něj bude ještě muset čekat, ukáže, jak daleko může diplomatická roztržka mezi Ukrajinou a Českou republikou dojít.


Naposledy oživil Anonymous v 29 čer 2011, 04:19

Ukázat kódy odkazů na tento text

Petr005
 


Zpět na Politika, ekonomika

 


  • Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron