Ceny potravin na Ukrajině

O všem co se vztahuje k turistice, zájezdům a dovoleným na Ukrajině a nesouvisí pouze z konkrétní destinací.

Ceny potravin na Ukrajině

Příspěvekod Jan Grohmann » 06 srp 2009, 18:45

Zdravím,
mohl by mi někdo napsat aktulní ceny potravin na Ukrajině. Je jasné, že se budou lišit v Kijevě nebo v Karpatech. Ale i přesto by mě zajímalo jaké jsou nynější průměrné ceny potravin.
Hledal jsem všude po internetu. Ale nic aktualního jsem nenašel. Hřivna teď vycházi kolem 2,30 kč/1 hřivna. To je skoro 2x levněji než před dvěmi lety. Takže to vypadá, že bych mohl dost ušetřit. :mrgreen:

Předem dík za odpověď.

Ukázat kódy odkazů na tento text

Jan Grohmann

Reklama

Re: Ceny potravin na Ukrajině

Příspěvekod Petr » 06 srp 2009, 19:24

Přiznám se, že nevím. Cen potravin si moc nevšímám, mám pocit,že oproti minulého roku to sice nahoru šlo, ale řekl bych, že méně než inflace. Pokusil jsem se najít nějakou účtenku, abych jí sem naskenoval, ale nepodařilo se. Většinou totiž nakupuji na trhu, v malém obchůdku v sousedství a nebo nejraději přímo od pěstitelů.

Co vím jistě: točené pivo stojí obvykle od 2 do 6 hriven.

Vynikající vodka Chorticja 0,5l bývá okolo 20 hr.

Dnes jsem v mini obchůbku dával za chleba (gramáž neznám) 2,80, za „čínskou polévku“ 0,80, za 100g mléčnou čokoládu Roshen 6,-, za 0,5 kg hrachu 3,80.

Minulý týden na bazaru co si pamatuji tak 250g Nescafe stálo 32,-, 0,5kg pohanky 5,-, 1kg kvasnic 7,-, 1kg česneku 12,-, 1kg brambor 2,5 – 5,-.

Přímé nákupy minulý týden: za 1,5 litru mléka (pravého neodstředěného) dávám 2,50, za 1kg ovčího sýru 25,- , za 1kg borůvek 6,-, za beránka na rožeň chtěli 700hr, ale toho jsem nekoupil.

Až pojedu někde do supermarketu tak sem dám účtenku.
Nabízím ubytování v Užhorodu, prohlídky Užhorodu pro jednotlivce i skupiny, doprovody do hor, organizace dovolených. Vše s láskou, péčí a osobním přístupem. Veselé historky z Ukrajiny přidávám jako bonus navíc :-)

Petr
Site Admin

A ještě restaurace, co si pamatuji z poslední doby

Příspěvekod Petr » 06 srp 2009, 19:37

Za tokan s ovčím sýrem jsem v Solotvinu nedávno dával 18 hřiven za stejný o 3 dny později v Chustu 7 hřiven.

Za 2 obří porce delikátních prasečích nožiček, 2 saláty, chleba a 6 piv v Solotvinu u "3 Tlouštíků", mimochodem tu restauraci velmi doporučuji, okolo 60 hřiven.
Nabízím ubytování v Užhorodu, prohlídky Užhorodu pro jednotlivce i skupiny, doprovody do hor, organizace dovolených. Vše s láskou, péčí a osobním přístupem. Veselé historky z Ukrajiny přidávám jako bonus navíc :-)

Petr
Site Admin

Ovoce a zelenina tržnice Mukačevo

Příspěvekod Mukačevo » 11 srp 2009, 14:00

Dnes jsem zaregistroval na tržnici v Mukačevu následující ceny:
brambory - 2 - 3,50, lilek - 2,50, paprika - 2,50, mrkev - 5, banány -7, rajčata - 1,50, zelí - 3, cibule - 3,50, hrušky - 4, broskve - 9, meloun červený - 1,80, vodka Medoff 0,5L - 16,99, pivo Radomyšl 2l - 9,77.

Za dolar na trhu dnes dávali 8,10 hriven, dolar by mělo jít koupit za 18,20Kč. Takže hrivnu počítám za 2,25 Kč.

Mukačevo

Re: Ovoce a zelenina tržnice Mukačevo

Příspěvekod Jan Grohmann » 01 zář 2009, 19:59

Máme přivezné plno účtenek. Tak se snad k tomu dostanu a něco tu dám.
Jinak cena alkoholu v městečkách Volovec a Svaljava. 0.5l pivka za cca 10kč. 1 dcl vodky za 2Okč.
Diskotéka v Mukačevu. 0,5dcl vodky za 20kč. :D

Jan Grohmann

Příspěvekod mia » 10 zář 2009, 22:51

prosím, neví někdo, jaké ceny jsou v Luhansku na východní Ukrajině?? jestli jako tyto, je to v pohodě, jen aby to nebylo dražší...

mia

Příspěvekod Marcell » 26 led 2010, 15:09

Ahoj, nechal jsem si asi tri uctenky, jednu z pizzerie v Mukacevu, jednu ze supermarketu a jednu z drahy restaurace (ted nevim kde, myslim ze nekde nedaleko Hoverly. Vse zverejnim az dopisu jakysi "popis cesty". Doufam ze behem zejtrka si udelam cas... ;)

Naposledy oživil Anonymous v 26 led 2010, 15:09

Marcell

Reklama

Zpět na O turistice na Ukrajině obecně

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek