Plná moc pro cestu automobilem

O všem co se vztahuje k turistice, zájezdům a dovoleným na Ukrajině a nesouvisí pouze z konkrétní destinací.

Plná moc pro cestu automobilem

Příspěvekod system44 » 27 črc 2009, 21:48

Ahoj:-)

V jiném vláknu mi Petr pomohl a doufám že pomůže i tentokrát, nebo někdo jiný:-)
Při cestě automobilem, potřebujeme plnou moc od majitele, ale podle informací co jsem našel na netu by měla být alespoň rusky.
Byl by někdo ochotný těch pár vět přeložit? Nebo pokud víte kde lze najít již ruskou verzi...

CZ + ENG plná moc...PDF
Kód: Vybrat vše
http://leteckaposta.cz/743408504

Ukázat kódy odkazů na tento text

system44

Reklama

Re: Plná moc pro cestu automobilem

Příspěvekod Petr » 27 črc 2009, 22:16

Znovu to budu já. ;)

Ano ta plná moc by měla být ukrajinsky.

Kamenem úrazu postupu, který plánuješ uskutečnit je to, že můžeš mít problém s ověřením podpisu pod textem v ukrajinštině (ruštině). Zní to nelogicky, notář by dle mého názoru měl ověřovat pravost podpisu a ne obsah dokumentu, který je podepisován, ale vím že v praxi oni tvrdí, že jsou povinni do nějaké své knihy zapsat co bylo obsahem podepisovaného dokumentu a to že v případě textu v jazyce kterému nerozumí není možné. (Na Ukrajině je přímo zákon, který hovoří o tom, že dokumenty ověřované notářem musí být v státním jazyce, to jen tak na okraj).

Možná to jde i jinak, ale spolehlivý postup je, že si plnou moc necháš ověřit u notáře a s tím pak zajdeš k soudnímu překladateli. Takto zároveň předejdeš možným problémům s tím, že samotné notářské ověření (text v razítku) bude pro ukrajinské úředníky nesrozumitelný.
Nabízím ubytování v Užhorodu, prohlídky Užhorodu pro jednotlivce i skupiny, doprovody do hor, organizace dovolených. Vše s láskou, péčí a osobním přístupem. Veselé historky z Ukrajiny přidávám jako bonus navíc :-)

Petr
Site Admin

Příspěvekod system44 » 27 črc 2009, 22:32

A sakra... :D

Vzhledem k tomu, že odjíždíme tuto sobotu, jsme to začli řešit fakt na poslední chvíli :(

U nás na úřadě nám prý plnou moc potvrdí, ikdyž ji nebudou rozumět. Asi jsem nějak zapůsobil na tu pěknou slečnu co tam seděla :D

Mám dojem že se nám již nepodaří zajistit soudní překlad, proto musíme doufat že jim nebude vadit český text v razítku. V nejhorším případě nás nenechají ani přejet přez hranice, pokud se nepletu...

system44

Příspěvekod Petr » 27 črc 2009, 23:45

Pokud to potvrdí, pak je to OK. Český text v razítku by neměl znamenat nevpuštění na Ukrajinu nebo podobné katastrofy, spíš by mohl vyvolat záminku pro získání úplatku, možná ani to ne, praktickou zkušenost nemám.

Vzor plné moci jak je sepisován na Ukrajině je k vidění například na http://apelyacia.org.ua/node/3491

Vzor nějaké zkrácené plné moci nemám, ale požádám známého, ať mi pošle překlad toho s čím jel naposledy na Ukrajinu a dám to do fóra, bohužel to nějakou dobu bude trvat a vás tlačí čas.

S ověřeným překladem ale co vím nebývá problém, v Praze to jde stihnout za 1-2 hodiny i s vyhledánim překladatele, ale jak to je v Litomyšli, to neumím ani odhadnout.
Nabízím ubytování v Užhorodu, prohlídky Užhorodu pro jednotlivce i skupiny, doprovody do hor, organizace dovolených. Vše s láskou, péčí a osobním přístupem. Veselé historky z Ukrajiny přidávám jako bonus navíc :-)

Petr
Site Admin

Příspěvekod system44 » 28 črc 2009, 00:47

Děkuji za vzor plné moci, ale poporavdě nemám vůbec ponětí co kam do toho textu naspat :)

Česká verze je opravdu o hodně jednodušší. Zkusím vzít ten vzor co jste poslal na ukázku do práce, mám dojem že jeden zaměstnanec je z ukrajiny a mohl by pomoct. Nebo nějak zajistit překlad té české verze. Uvidíme...

Ano, máte pravdu. Není problém zajistit si ověřený překlad, problém je kdy... U nás ve městě nelze a čas jet to zařizovat někam jinam už bohužel není.

Pokud sem stihente umístit vzor toho překladu od známého budu velmi rád. Pokud ne, můžeme vlastně nadávat jen sami sobě, že jsme tak dlouho čekali :)

system44

Vzor plné moci pro cestu automobilem na Ukrajinu

Příspěvekod Petr » 28 črc 2009, 10:19

Vzor plné moci pro cestu automobilem na Ukrajinu přikládám níže. Plná moc vystavena na základě tohoto vzoru už na Ukrajinu "cestovala", prošla bez připomínek hraniční kontrolou a byla předkládána i při kontrole silniční. Člověk který s touto plnou mocí cestoval mně ale upozornil, že ani na hranici ani milicí na silnici tato plná moc nebyla nijak pečlivě zkoumána, takže neručím za její 100% soulad s ukrajinskými zákony.

plna-moc.jpg

Pokud mi dáte e-mail adresu, tak Vám na ni uvedenou plnou moc zašlu ve formátu .pdf, který je pro zpracování určitě přátelštější než zde vložený formát jpg.

Petr
Site Admin

Příspěvekod system44 » 28 črc 2009, 11:10

Super, ani nevíte jak moc jste mi teď pomohl. Až pojedete někdy do Litomyšle, určitě se mi ozvěte, máte to u mě ;)

email: litomyšl@seznam.cz

system44

Příspěvekod system44 » 28 črc 2009, 11:13

system44 píše:Super, ani nevíte jak moc jste mi teď pomohl. Až pojedete někdy do Litomyšle, určitě se mi ozvěte, máte to u mě ;)

email: litomyšl@seznam.cz

email samozřejmě bez háčku :D

system44

Příspěvekod szudar » 05 srp 2009, 19:46

Dobrý den,
v blízké budoucnosti plánujeme s přáteli výlet po Zakarpatí a velmi by se nám také hodil překlad plné moci do ukrajinštiny. Pokud tedy mohu požádat o jeho zaslání na email szudar@seznam.cz budeme velice rádi. Také děkujeme za tyto stránky, díky kterým jsme získali plno informací.

szudar

Příspěvekod Petr » 26 led 2010, 15:09

Plnou moc jsem odeslal. Pokud budou další zájemci, tak ji v rámci časových možností také jim. Zde do fóra už odesláni potvrzovat nebudu. E-mail nemusíte vkládat přímo do tohoto vlákny, ale můžete mi jej poslat pomocí SZ (soukromé zprávy), což je funkce která je dostupná všem registrovaným uživatelům tohoto fóra po přihlášení k jejich účtu.

Petr
Site Admin

Reklama

Další

Zpět na O turistice na Ukrajině obecně

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek