Jak nejrychleji do Lvova

O všem co se vztahuje k turistice, zájezdům a dovoleným na Ukrajině a nesouvisí pouze z konkrétní destinací.

Jak nejrychleji do Lvova

Příspěvekod system44 » 26 črc 2009, 22:55

Zdravím:-)

Prosím o radu kudy nejrychleji do Lvova z Litomyšle.
Cesta autem ve čtyřech lidech. Pročítal jsem to tu a cesta do Lvova přez Maďarsko je zbytečná zajížďka.
Děkuji.

Ukázat kódy odkazů na tento text

system44

Reklama

Re: Jak nejrychleji do Lvova

Příspěvekod Petr » 27 črc 2009, 13:38

Autem je z Litoměřic nejrychlejší cesta do Lvova:

Hradec Králové – Vratislav (Wrocław) - Katovice (Katowice) – Řešov (Rzeszów) - Korczowa/Krakovec – Lvov

Můžete zkusit o něco delší ale možná rychlejší trasu na Vratislav přes Německo.

Možnou variantou je hranici přejít Přemyšl (Przemyśl) - Medyka/Mostiska - Lvov

Maďarsko, které tady zmiňuji v jiném vlákně a které hodně doporučuji jako tranzitní zemi pro cesty na Zakarpatí, nemá v případě cesty pouze na Halič význam a už vůbec ne, pokud jedete z Litoměřic.

Při přechodu hranic v Korczowa/Krakovec (platí i pro Medynu) se, ale musíte smířit s tím, že se doba odbavení může hodně protáhnout, záleží na dnu v týdnu, čase apod. Osobně situaci na tomto přechodu neznám, přejížděl jsem tam jen 2x a pokaždé jsem čekal déle než 6 hodin. Hranice tam jde přejet i za hodinu, ale musíte mít štěstí a nebo zkušenost. Pokud cestujete s kojencem tak vás na požádání odbaví přednostně, ale můžete otestovat i nějakou jinou výmluvu (zdravotní stav apod.).
Nabízím ubytování v Užhorodu, prohlídky Užhorodu pro jednotlivce i skupiny, doprovody do hor, organizace dovolených. Vše s láskou, péčí a osobním přístupem. Veselé historky z Ukrajiny přidávám jako bonus navíc :-)

Petr
Site Admin

Příspěvekod system44 » 27 črc 2009, 20:56

Super, dík:-)

Sice jedeme z Litomyšle, ale to nevadí, cesta by byla stejná.
Ještě jednou díky ;)

system44

Příspěvekod Petr » 26 led 2010, 15:09

Uf, omlouvám se za to, že jsem vám svévolně změnil začátek Vaší cesty. Pro mně jako Ostraváka zní Litoměřice a Litomyšl velmi podobně. Je to ostuda, vím. :roll:

V případě výjezdu z Litomyšle je německá varianta začátku cesty nesmyslná a také můžete uvažovat o tom, že do Polska dojedete přes Olomouc - Frýdek-Místek, ale to asi víte.

V každém případě přeji šťastnou cestu.

Naposledy oživil Anonymous v 26 led 2010, 15:09
Nabízím ubytování v Užhorodu, prohlídky Užhorodu pro jednotlivce i skupiny, doprovody do hor, organizace dovolených. Vše s láskou, péčí a osobním přístupem. Veselé historky z Ukrajiny přidávám jako bonus navíc :-)

Petr
Site Admin

Zpět na O turistice na Ukrajině obecně

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek