Hraniční přechody

O všem co se vztahuje k turistice, zájezdům a dovoleným na Ukrajině a nesouvisí pouze z konkrétní destinací.

Hraniční přechody

Příspěvekod Petr » 19 črc 2009, 17:28

Nejvíce problémovou částí cest na Ukrajinu jsou hraniční přechody. Situace na hranici se neustále mění, vyvíjí. Některé přechody jsou horší, jiné lepší, některé jsou opravdovou katastrofou. Propustnost jednotlivých přechodů závisí na mnoha faktorech. K hraničním přechodům dostávám hodně dotazů na e-mail. Protože není v mé moci monitorovat stav na jednotlivých celnicích a už vůbec ne jej analyzovat a z výsledků vyvodit nějaký závěr, univerzální návod, jak zdolat rychle a efektivně hranici na/z Ukrajiny, rozhodl jsem se založit toto vlákno sloužící k ukládání zkušeností s přejezdy hranice.

Prosím o zasílání poznatků. I krátká zpráva obsahující název hraničního přechodu, směr jeho průjezdu, datum, den v týdnu, čas příjezdu na hranici a délku odbavení může někomu pomoci s rozhodováním, který přechod kdy zvolit.
Nabízím ubytování v Užhorodu, prohlídky Užhorodu pro jednotlivce i skupiny, doprovody do hor, organizace dovolených. Vše s láskou, péčí a osobním přístupem. Veselé historky z Ukrajiny přidávám jako bonus navíc :-)

Ukázat kódy odkazů na tento text

Petr
Site Admin

Reklama

Re: Hraniční přechody

Příspěvekod Návštěvník » 19 črc 2009, 20:29

Z Ukrajiny jsem na Slovensko jel přes přechod Užhorod – Vyšné Německé v pátek 19.července 2009 v 8:30, myslím že celá hranice trvala tak hodinku, ale Slováci mi lezli úplně do všeho, tak 15 minut mi prohrabovali auto a naučili mě i to, že mi jdou v autě zvednout zadní sedačky, ještě nevím k čemu to je, musím na to pořádně kouknout, až bude čas.

Od Slováků, kteří jezdí na Ukrajinu kupovat benzín jsem se dozvěděl, že mám štěstí, protože ten hraniční přechod je normálně prostupný jenom v pondělí a pátky.

Návštěvník

Příspěvekod Tomáš » 27 črc 2009, 13:43

Můj "rekord" v Krakovci je 16 hodin a 15 minut, ale je to už pravda několik let zpátky.

Tomáš

Příspěvekod Oksana » 09 srp 2009, 13:07

Pátek 7.srpna 2009 Vilok z Maďarska na Ukrajinu 30 minut.

Oksana

Zosin - Ustilug z Polska na Ukrajinu

Příspěvekod Tomáš » 10 srp 2009, 19:07

V noci ze soboty na neděli (09.08.) jsem zdolal hraniční přechod Zosin - Ustilug z Polska na Ukrajinu za krásných cca 45 minut. Byl jsem jediné auto na hranici. Poláci mi ani nekontrolovali pas a pustili mně za 5 minut. Ukrajinci mi celkem důkladně prohledali auto, byl jsem sám a v pase spousty ukrajinských razítek a tak jsem jim asi připadal jako profi pašerák. No ale ten čas byl prostě super.

Tomáš

Příspěvekod lubos » 13 srp 2009, 08:41

Neni nekde online aktualni cekaci doba na PL-UA prechodech pro osobni auta? Zajima me zejmena Dorohusk-Jahodyn a Korczowa-Krakovec. Google mi moc nepomohl ale muze to byt tim ze neovladam polstinu

lubos

Aktuální čekací doba online

Příspěvekod Petr » 13 srp 2009, 09:30

Luboši bylo by super, kdyby se něco takového na webu podařilo objevit.

Nevím jak v Polsku, ale na Slovensku je situace na hraničních přechodech vysílána v rádiu, někdy to dost pomůže, při průjezdu Slovenskem se podle těchto informací můžete rozhodnout zda použijete přechod Vyšne Nemecké - Užhorod nebo Ubĺa - Malý Berezny. Častokrát to bohužel vyjde na stejno. A mimochodem, slovenské rádio lze naladit i hluboko v ukrajinském území.
Nabízím ubytování v Užhorodu, prohlídky Užhorodu pro jednotlivce i skupiny, doprovody do hor, organizace dovolených. Vše s láskou, péčí a osobním přístupem. Veselé historky z Ukrajiny přidávám jako bonus navíc :-)

Petr
Site Admin

Příspěvekod Marie » 31 srp 2009, 21:40

lubos píše:Neni nekde online aktualni cekaci doba na PL-UA prechodech pro osobni auta? Zajima me zejmena Dorohusk-Jahodyn a Korczowa-Krakovec. Google mi moc nepomohl ale muze to byt tim ze neovladam polstinu

Polsky umime asi stejne ale:

Korczowa - Krakovec http://www.przemysl.ic.gov.pl/oczekiwanie/
Dorohusk - Jahodyn http://www.bialapodlaska.uc.gov.pl/?obiekt=1628

Marie

Příspěvekod Naďa » 12 pro 2009, 20:25

Užhorod / Vyšné Německé - průjezdnost super ( 2 dny dozadu)

Naďa

Příspěvekod Queryman » 13 pro 2009, 22:14

Během prosince 2009 avizováno zahájení opravy = snížení propustnosti přechodu Šehyni-Medyka:
У міжнародному пункті пропуску через українсько-польський кордон “Шегині-Медика”, повідомила прес-служба Львівської митниці, 9 грудня розпочалися ремонтні роботи.
З чотирьох смуг руху автотранспорту наразі функціонують лише дві, що значно зменшило пропускну спроможність переходу. Щоб не чекати годинами на перетин кордону, радять митники, протягом грудня краще обирати, за змоги, інші пункти пропуску перетину кордону з Польщею.

Queryman

Reklama

Další

Zpět na O turistice na Ukrajině obecně

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek