Cesta na Ukrajinu autem

O všem co se vztahuje k turistice, zájezdům a dovoleným na Ukrajině a nesouvisí pouze z konkrétní destinací.

Re: Cesta na Ukrajinu autem

Příspěvekod Petr » 26 bře 2015, 14:56

Dobrý den,

majitel vozu by měl sedět v autě. Pak plná moc netřeba.

1 litr alkoholu na osobu je v pořádku.
Nabízím ubytování v Užhorodu, prohlídky Užhorodu pro jednotlivce i skupiny, doprovody do hor, organizace dovolených. Vše s láskou, péčí a osobním přístupem. Veselé historky z Ukrajiny přidávám jako bonus navíc :-)

Ukázat kódy odkazů na tento text

Petr
Site Admin

Reklama

Příspěvekod PeBra » 15 črc 2016, 18:34

Dobrý den,
rádi bychom se v srpnu letošního roku vypravili na Ukrajinu, a to vlastním automobilem, na vlastní pěst. Konkrétně plánujeme cestu do Kyjeva a zpět.
Jakou cestu (hraniční přechod) nám doporučíte a na co si dát pozor? Plná moc a výbava je mi jasná, spíš mě zajímají tipy.
Moc díky!

PeBra

Příspěvekod Petr » 22 črc 2016, 08:11

Dobrý den,

vím, že chcete slyšet něco jiného, ale moje doporučení je jet vlakem.
Nabízím ubytování v Užhorodu, prohlídky Užhorodu pro jednotlivce i skupiny, doprovody do hor, organizace dovolených. Vše s láskou, péčí a osobním přístupem. Veselé historky z Ukrajiny přidávám jako bonus navíc :-)

Petr
Site Admin

Příspěvekod pajli » 27 črc 2016, 15:29

Dobrý den taky bych měl dotaz na přechody přes hranice. Mám služební vozidlo a ředitel mi podepsal plnou moc mám ji jak v anglickým tak v ukrajinsky přeloženou je tam razítko , dle našeho kolegy který tam pracuje a má českou SPZ není potřeba ověřená plná moc. A zelenou kartu mám také.
Jedu přes Polsko ale po dnešním zjištění že v Krakově má být Papež se mi touto cestou moc nechce.

Děkuji a s pozdravem.

pajli

Příspěvekod Petr » 29 črc 2016, 13:17

Dobry den, pajli,

celníci vyžadují ověřenou plnou moc, ideálně notářem.

Krakov, co mám informace, bude v podstatě teď uzavřen.

Petr
Site Admin

Příspěvekod Tomášek » 29 črc 2016, 15:44

Dobry den, jak je to tedy prosim s tim potvrzenim od notare na plne moci? Jak jsem tu procital, cituji

Petr
"8.srpna 2011 podepsal ukrajinský prezident změnu zákona, který ruší povinnost notářsky ověřené plné moci při řízení automobilu jehož nejste vlastníkem. Zákon vstoupí v platnost někdy na začátku srpna. Následně by měl být změněn zákon "O milici". "

Uz toto neplati?
Jiz jsem v minulosti sluzebnim autem na UA byl, vzdy stacila plna moc od majitele s razitkem firmy. Je to nyni jinak? Taktez stacila klasicka "evropska" plna moc cesko-anglicky. Je tedy nutna v ukr? Da se nekde vzor stahnout?
Děkuji, tomasek

Tomášek

Příspěvekod pajli » 29 črc 2016, 20:36

No tak notářky ověřenou moc mít nebudu tak držte palce :) jinak nakonec pojedem přes Slovensko a v Prešově pojedeme na Polsko.
Držte palce pak napisi jaké to bylo :)

pajli

Příspěvekod Jindřich » 24 říj 2016, 12:18

Dobrý den. Asi dva týdny zpátky jsme se vrátili ze služební cesty na Ukrajinu autem. Cesta trvala asi dva týdny, takže jsme toho stihli projet celkem dost. Protože jsem také hledal informace zde na fóru, tak bych se rád podělil o zkušenosti z tamních cest. Hraniční přechod Polsko Ukrajina časově cca 1,5 hod, ale možná díky tomu že jsem trochu nevědomky předjel celou frontu čekajících automobilů volným pruhem. Tuším že to ale nebylo nic nelegálního, bylo tam místo a normálně nás v předu vyzvali k vjezdu do celnice. Poláci v pohodě, jenom pas a za 10 minut hotovo. Ukrajinci auto kontrolovali a protože jsme jeli dodávkou, chtěli vědět kam co vezeme apod. Nakonec v pořádku, jen chtěli zaplatit poplatek 29 hřiven za používání silnic. Legrační bylo, že administrativní poplatek za platbu v hotovosti byl 25 hřiven.
Kvalita silnic a cestování je hodně subjektivní otázka. Jsou úseky, kde je to bez problémů (Krakowec - Kyjev), a potom jsou úseky, kde se musí dávat hodně pozor. Cesty jsou hodně flekované, děravé a často hluboké koleje. Při zvýšené pozornosti ale jde normálně jet. Člověk jenom musí trochu "chytit rytmus" a neřešit každou vlnu, nebo malou díru před sebou. Stejná situace je kolem policie, kontrolách, rychlostech atd. Chce to se mírně osmělit, a chytit rytmus ostatních řidičů. Řekl bych že ve vesnicích mimo velká města se žádná rychlost neřeší, všichni jedou pořád 100. Ve městech se dodržuje více, asi i kvůli velké hustotě provozu. Psalo se zde o Milicích a jejich kontrolách. Ukrajinští partneři nás informovali, že Milice již neexistují, kontroluje pouze klasická Policie. Několikrát jsme ale kolem nich projeli ne zrovna předepsanou rychlostí a nijak je to nevzrušilo. Tím pádem nemohu poskytnout informaci o platnosti nebo vyžadování plné moci k vozidlu. Měli jsme podepsanou z Městského úřadu a byl jsem připraven o tom případně s nimi diskutovat. Nakonec nebylo potřeba, ani na celnici. Věc která je pro našince značně nepřehledná jsou křižovatky ve městech. Jednak vůbec nejsou vidět semafory, protože stojí hodně u kraje, zaprášené, svítí velmi málo a za druhé na zemi nejsou žádné čáry. Ani stop čára, ani čáry pruhů atd. Pro tamní řidiče není problém v místě kde bych tipoval dva pruhy udělat pruhy čtyři, nebo i pět. Vyžaduje to chladnou hlavu a nenechat se rozhodit, všichni se vždycky nakonec nějak zařadí a proud jede plynule. Tamní řidiči mě ale překvapili vesměs pozitivně. Jezdí relativně bezpečně, i když rychle a jsou vcelku ohleduplní. Asi v té dopravní džungli platí trochu jiná pravidla, ve srovnání s těmi našimi "striktně nalajnovanými".
Celkem jsme po ukrajině najeli 3500 km a nevzniknul nám během nich žádný problém. Čerpací stanice jsou doslova všude, cena nafty 18-20 hřiven, v současnosti adekvátní s korunou. Jinak nafta se jmenuje ještě PD v azbude, nebo jí říkají solarka.
Hranice nazpět mírně delší, protože jsme vjeli s dodávkou do špatného pruhu a museli jsme se vracet. Pouze kvůli opravdu stupidní administrativě, kdy nás ve vedlejším koridoru kontroloval ten stejný celník. V Polsku potom obcházeli vůz se psem, kerý poměrně důkladně prohledával kvůli drogám.

Sečteno podtrženo, Ukrajinu bych klidně doporučil, bez většího váhání. Je to skoro jako všude jinde v cizině. Všude jsou specifika, ale všude to nějak funguje. Navíc na Ukrajině je levno, a lidi tam jsou zvyklí, že si se vším poradí. Tím pádem za nějakou hřivnu i Vám.

Přeji hodně štěstí na cestách.

Jindřich

Reklama

Předchozí

Zpět na O turistice na Ukrajině obecně

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek