Proč cestovat na Ukrajinu ?

O všem co se vztahuje k turistice, zájezdům a dovoleným na Ukrajině a nesouvisí pouze z konkrétní destinací.

Re: Proč cestovat na Ukrajinu ?

Příspěvekod lenicka » 07 úno 2010, 18:32

Zdravím,já byla na ukr.svatbě a je to opravdu rozdíl. Je to velká sláva,která pro nás trvala dva dny. První den u nevěsty,druhý den u ženicha. Byla to moje první návštěva Ukrajiny a byla jsem z toho trochu vykulená,dnes už bych si to víc užila:)) Já už mám po svatbě delší dobu,ale když jdem po tržnici tak vždycky se zajdu podívat na svatební šaty. Jsou nádherné za slušné peníze a velký výběr včetně doplnků. To je i mé doporučení budoucím nevěstám-jedte si koupit šaty na Ukrajinu. ;)

Ukázat kódy odkazů na tento text

lenicka

Reklama

Příspěvekod alesl » 23 srp 2010, 18:41

Ahoj, pro ty, kteří snad hledají nějakou motivaci pro návštěvu Ukrajiny, mám čerstvě nabytou zkušenost z našeho týdenního pobytu v jedné zapadlé a chudé dědině v Zakarpatí. Něco takového tady FAKT neuvidíte a ani nezažijete !!! Pokud snad máte pocit, že nutně potřebujete ještě větší dům(byt), širokoúhlejší TV, novější NTB, silnější auto a kdovíco ještě - pak je možná právě na čase se tam zajet podívat a chvíli tam s nimi pobýt, člověk občas potřebuje přerovnat priority a tam je na to v pravdě ideální prostředí. Mohu všem jedině doporučit, je to skutečně obrovský zážitek, my si teď považujeme i třeba jen vody, která nám doma teče z kohoutku... ;). To je tam pro mnohé nesplnitelný sen !!! Tak jestli máte odvahu a chuť zkusit svou odolnost a soběstačnost, jděte do toho. A těch lidí, co tam žijí, není důvod se bát, oni jsou milí, přátelští a pohostinní - sami nemají nic a nám dali polovinu (tu větší :P). Loučili jsme se jen těžko, neradi a ne bez dojetí, taková je Ukrajina, alespoň pro nás... ;). Kdo byste snad chtěli vědět něco více o našem pobytu tam, stačí napsat, rádi se podělíme o naše zážitky, zkušenosti i fotky. Aleš, Praha.

alesl

Příspěvekod Jakub » 09 dub 2011, 04:04

Alesi,
ja bych rad o fotky a zkusenosti poprosil. Muzes mi dat prosim vedet na jakub tecka matousek seznam_ tecka ce zet? Predem dekuji

JM

Jakub

Příspěvekod Viktor » 27 říj 2011, 12:27

Proč jezdit na Ukrajinu?
Já osobně tuto zemi miluji z mnoha důvodů, ale pokud mám jmenovat alespoň jeden, tak si obyčejný český člověk na Ukrajině připadá jako prachatý Němec v Alpách. Cenově je to pro nás ráj... A když se mně někdo zeptá, proč jedu opět na Ukrajinu, ptám se ho já, proč on jede do Chorvatska? Ubytuje se v kempu a každé ráno bude přemýšlet, jestli si dá zmrzlinu, nebo pivo. Já se za stejný peníz vyvalím v super hotelu a na peníze se nebudu vůbec ohlížet...

Viktor

Příspěvekod pago778 » 03 kvě 2012, 18:06

Ja sa chystám v leta ta íst, do Odesy! Som zvedavý ako sa ubytujem a aké budú ceny tam(zaroven prosím o radu niekoho, Vďaka(, ale mesto mi z youtube pripadá velmi pekné,plné zábavy ,historie, relaxu a krásy !

pago778

Příspěvekod Michal » 30 kvě 2012, 22:24

Pristi tejden frcim na Ukrajinu. Chce nekdo vzit,mam misto v aute?
Jinak mam ji uz docela projetou,takze kdyz by nekdo chtel vice informaci,necht se mi ozve na 723novy723@seznam.cz

Michal

Příspěvekod zanzara » 02 črc 2012, 16:00

Návštěvník píše:Tak nevím, všude se o Ukrajině píše, mnoho lidí o ní hovoří a hodně z nich tam i bylo.

Může mi někdo říci proč tam vlastně jezdíte, co Vás na Ukrajině přitahuje, láká?

Proč jezdit do nějaké chudé země někde téměř v Asii?

Nestačí Vám ty davy ukrajinských zedníků, dělníků, nelegálů, gastarbajtrů, mafiánů, zločinců

co máme v České republice?

Vysvětlete mi tu nesmyslnou fascinací hloupou zemí někde v p*deli.

Je mi lito, ze tak zajimave tema zacina hloupou az urazlivou otazkou.
Ukrajina neni hloupa zeme, neni v pr..li a neni chuda.

Bohuzel, tato zeme ma velmi tragickou historii a jeji narod mnoha staleti trpel pod tihou mongolu, turku, litevcu, polaku, nemcu, rusu, bolseviku nakonec.

V predchozim stoleti rozvoj zeme zbrzdila nejprve porazka Ruske rise ve valce z Japonskem, kterou nasledovalo obdobi narodnich nepokuju, ktere posleze vyustili v prvni ruskou revoluci v letech 1905-1907. Potom byla krvava Prvni svetova valka, druha revoluce, nemecka okupace v 1918 roce, obcanska valka do roku 1920. Nasledovalo obdobi bolsevizmu, ktere privedlo k bezprecedentnimu po rozsahu hladomoru ve 30-x letech. Hladem zemrelo kolem 3 mln. ukrajincu. Druha svetova valka zmasakrovala uzemi teto zeme a unesla zivoty dalsich milionu lidi.
Krize v SSSR v 80-x letech zpusobila vazne provlemy v ekonomice. Rozpad byvaleho Sovetskeho svazu prisel v dobe, kdy tato krize vrcholila. Ekonomika zeme byla v troskach. V roce 1991 Ukrajina zacinala doslova od nuly.
PROSIM PEKNE, KDY MELA UKRAJINA BOHATNOUT?

Proc cestovat na Ukrajinu? Protoze je jina!
Ukrajina asi nebude destinaci pro masovou turistiku. Je to zeme zajimava pro ty, ktere radi objevuji nove veci a radi poznavaji nove lidi.
O ukrajincich uslysite ledacos. Ale vetsina lidi obdivuje jejich schopnost zdolavat zivotni potize, pracovitost a pohostinnost. Navstevnici Eura 2012 potvrzuji, ze informace o Ukrajine, kterou meli pred navstevou byla nepravdiva a zkreslena. I kdyz pochazela treba od slavne BBC. Vice zde: http://www.bbc.co.uk/ukrainian/sport/20 ... 4_ak.shtml
Ja pochazim z Vychodu Ukrajiny z oblasti blizko Azovskeho more. A proto na dovolenou radeji cestuji k mori. Byl jsem u more v Chorvatsku, v Italii a ve Francii. Vsude je to skoro stejne. Rozdily nejsou moc velke. More na Ukrajine je jina... ;-) Co treba nejdelsi na svete trolejbusoba linka v Krymu - 96km: http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D1% ... 1%83%D1%81
Co treba rybi trznice na hranicich s Krymem? Tady se prodava 15 druhu kaviaru! A co varene raky k pivu? To se tady vyhubilo pred desitky lety. Ja je na Ukrajine porad chodim chytat k rece s potapecskou maskou!
Ukrajinci tradicne maji velmi pozitivni vztah k Ceske republice. A tak cesti turiste se mohou tesit srdecnosti a pohostinnosti ukrajincu.
Nejsem si jist tim, ze na Ukrajine je o hodne levneji, nez v Cesku. Pred nekolika lety skutecne clovek tady se citil jako bohaty nemecky turista. V poslednich letech tento rozdil se zmensuje. Napriklad, benzin dnes na Ukrajine se prodava za nejakych 25 Kc. Drive cenovy rozdil byl mnohem vetsi, nez v CR.
Ukrajina je predevsim zeme kontrastu. Tady najdete velmi chude oblasti ale i super moderni centra zabavy a akvaparky. Prumerna mzda na Ukrajine je kolem 200 eur, ale pokud si prejete koupit velmi zde zadany Porsche Cayenne, musite na nej cekat dva mesice. Je todiz fronta!

zanzara

Příspěvekod Gas » 07 črc 2012, 16:30

Návštěvník píše:Tak nevím, všude se o Ukrajině píše, mnoho lidí o ní hovoří a hodně z nich tam i bylo.

Může mi někdo říci proč tam vlastně jezdíte, co Vás na Ukrajině přitahuje, láká?

Proč jezdit do nějaké chudé země někde téměř v Asii?

Nestačí Vám ty davy ukrajinských zedníků, dělníků, nelegálů, gastarbajtrů, mafiánů, zločinců

co máme v České republice?

Vysvětlete mi tu nesmyslnou fascinací hloupou zemí někde v p*deli.

Nějak sem si ani nevšiml že by Ukrajina byla chudá či někde v Asii. Schválně otázka proč tu makají ukrajinští dělníci? Odpověď je jednoduchá protože češi jsou líní nevděční a nenapravitelný přece čech nebude makat někde venku za malý peníz. :evil: Ukrajina není chudá platí tam jedno dobré pravidlo. Nemakáš nemáš nárok na podporu ani halíř. kdežto tady přijde rodina na socku a řekne dej sem prachy mám doma 8 dětí. Možná je to hloupá země ale ty si na tom hůř. Co fascinuje? Hory, lesy, obyvatelstvo, rodinné domečky příroda chování zdejších obyvatel a že jim stačí málo a nechtějí víc.a žádný pitomý budovy který mají přes 30 pater. Je tam příroda. Ale v tomhle dementním česku není nic jen budovy obchody hospody fetáci a psi co kadí pod okny a děti si s tím hrají.

Gas

Příspěvekod Návštěvník » 09 srp 2012, 10:33

Zdravím.
Když jsem měl jet poprvé na Ukrajinu, bylo to na tamní vánoce. Byla zima, sníh, krátký den a docela nuda, ale to , jak tam oslavují vánoce např. večeře, po vesnici chodí Verteb, to Vás prostě dostane.
V létě je to o něco lepší, pro upřesnění jezdil jsem do jedné vesnice v Kalušské oblasti, je tam plno práce na hospodářství a se zvířectvem, ale prio toho, kdo je aspoň trochu romantik a dobrodruh, je to super.
S manželkou jsme letos koupili domek s pozemkem v Poltavské oblasti a když Vám potom na zahradě vyrostou vlastní melouny a další ovoce a zelenina......
A to nemluvim o přírodě a zvířatech. Nad vesnicí krouží čápi, v dáli slyšíte i vidíte krkavce, v poli tetřeva a na zahradě Vám poletuje Dudek.....
Jon a lidi jsou samozřejmě super, nejsou hamižní jako my Češi, nezáviděj si navzájem.....
To snad nestačí ????

Návštěvník

Příspěvekod adela123 » 22 srp 2012, 11:46

Díky za tyhle stránky. Na Ukrajinu se chystám za 5 týdnů. Jedu se poznat s rodinou snoubence... Budeme v Romny.. jsem zvědavá co mě tam čeká. Jsem průměrná pražská holka, s ruštinou jsem na tom blbě, sice nejsem tam mladá, ale už jsem se ji neučila. Angličtinu zvládám bez problémů, ale tam s ní budu mít smůlu... k tomu mám ještě bezlepkovou dietu a jejich jídlo je ´plné lepku... No bude to zajímavá zkušenost... Jdu číst další články, ať se co nejvíce dozvím :-)

adela123

Reklama

PředchozíDalší

Zpět na O turistice na Ukrajině obecně

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Na Ukrajinu se psem
    od svetlush » 14 lis 2010, 22:56
    2 Odpovědi