Směnárny, možnost směny CZK-UAH

O všem co se vztahuje k turistice, zájezdům a dovoleným na Ukrajině a nesouvisí pouze z konkrétní destinací.

Re: Směnárny, možnost směny CZK-UAH

Příspěvekod Petr » 14 úno 2012, 15:03

Některé příspěvky z tohoto diskusního vlákna jsem pro zpřehlednění fóra přesunul do nové diskuse:
Ukrajinci jsou fain lidé, ale kradou
Nabízím ubytování v Užhorodu, prohlídky Užhorodu pro jednotlivce i skupiny, doprovody do hor, organizace dovolených. Vše s láskou, péčí a osobním přístupem. Veselé historky z Ukrajiny přidávám jako bonus navíc :-)

Ukázat kódy odkazů na tento text

Petr
Site Admin

Reklama

Příspěvekod magdaléna » 20 zář 2012, 14:58

Ahoj, mám dotaz. Mám doma celkem hodně ukrajinské měny a chtěla bych je někde směnit na české koruny. Jsem ze severní Moravy a do Prahy, kam mi bylo doporučeno zajet, to mám moc daleko. poradí mi někdo, prosím, kde peníze směnit? Mockrát děkuji za odpovědi :-)

magdaléna

Příspěvekod Milan » 30 zář 2012, 19:45

magdaléna píše:Ahoj, mám dotaz. Mám doma celkem hodně ukrajinské měny a chtěla bych je někde směnit na české koruny. Jsem ze severní Moravy a do Prahy, kam mi bylo doporučeno zajet, to mám moc daleko. poradí mi někdo, prosím, kde peníze směnit? Mockrát děkuji za odpovědi :-)

Mám pocit že je berou ve Zlíně ve směnárně na Čepkově .. ve Zlíně je docela dost Ukrajinců takže asi proto ji zde kupují i prodávají. Ale lépe zavolat a informovat se. ;)

Milan

Erste - aktualizace

Příspěvekod Petr » 30 črc 2013, 10:35

Erste Group prodali své aktivity na Ukrajině bance FIDOBANK (fidobank.ua). Jak je nyní zpoplatněn výběr z jejich bankomatů klientům České spořitelny nevím.
Nabízím ubytování v Užhorodu, prohlídky Užhorodu pro jednotlivce i skupiny, doprovody do hor, organizace dovolených. Vše s láskou, péčí a osobním přístupem. Veselé historky z Ukrajiny přidávám jako bonus navíc :-)

Petr
Site Admin

Příspěvekod ken » 24 srp 2014, 09:18

nejlepší je si vzít koruny a vyměnit je v Užhorodě v centru v Ukreximbank, 19.8.2014 kurz ČNB 1,61, vyměnili mi tam za kurz 1,69, přitom kurz na mé mastercard kartě byl 1,75... vyplatilo se proto platit hotově..

ken

Příspěvekod Petr » 24 srp 2014, 17:44

Kene kurz při výběru z platební karty závisí na vaší bance, rozdíly mohou být u větších částek citelné. Obvykle lze odsledovat, jak na tom ty které banky jsou, bez nutnosti sledovat kurz každý den, takže víte zda vám banka dá dobrý kurz nebo ne.

Banky v Užhorodu jsou na tom trochu jinak, samozřejmě jsou horší a lepší. O prvenství ale jednotlivé banky soutěží a pořadí na stupni vítězů se nění. Pro představu vypíši dnešní kurzy v Užhorodských bankách (respektive sobotní protože dnes měla většina bank zavřeno. Žebříček bude ale v jiné dny určitě jiný, banky totiž vypisují kurzy podle aktuální potřeby.

Za euro dnes dávaly banky následovně: Komercijnyj bank 17,60 UAH, PAT AKB 17,55 UAH, Kominvest bank + Juvex bank 17,55 UAH, Kyjivska Rus 17,45 UAH, Nadra bank 17,41, Praveks bank + Kredi Agrikol Bank 17,40 UAH, Alfa-Bank + OTP Bank 17,35 UAH, Kredobank + Ukreksimbank + Oksi bank + Kredobank 17.30 UAH, Ideja bank + Raiffeisen bank 17,25 UAH, SEB bank 17,24 UAH, Folksbank 17,23 UAH, BTP bank + Rodovid bank + Ukrgasbank + BM bank + Financy ta kredyt + Pivdennyj + Financova iniciativa + Ukrgasprombank + Nacionalnyj kredyt + Globus 17,20 UAH, Expres Bank 17,15 UAH, A-bank + Privat + Unikredit Bank + Universal Bank + Ukrajinskyj profesijnyj bank + Imexbank 17,10 UAH, Ukrsybbank + Oščad bank + VIP bank 17,05 UAH, Oščadbank Rosii + Prominvest bank, Delta bank 17,00 UAH, Ukoopspilka + Terra bank 16,80 UAH.

Za českou korunu dnes banky dávaly následovně: Nacionalnyj kredit 0,60 UAH, Ukreximbank 0,59 UAH, Privat 0,50 UAH

(S Ukreksimbank, máte pravdu, na korunu má dlouhodobě obvykle téměř nejlepší kurz z bank.)

Jestli si to chcete propočítat přes EURo pak EURo se dnes na Valuty dnes prodávalo za 27,90
... a pro pořádek ČNB dnes 1,696.

Česká koruna, krom toho že její prodej na Ukrajině je méně výhodný než nákup hrivny přes EURo má i jiné nevýhody. Pokud jedete přes Slovensko, stejně potřebujete EURa. EURy i bez větších problému zaplatíte na Zakarpatí v relativně normálním kurzu, EURa můžete měnit klidně po dvackách, v kterékoliv bance, na každé vesnici. CZK vyměníne za alespoň trochu dobrý kurz jen někde a pak vás to nutí měnit veškerý obnos, který budete potřebovat najednou a ne každý umí odhadnout, kolik utratí.

Pokud někdo chce měnit větší částku, třeba když chce kupovat zboží, pak stále platí, že nejlepší kurz dají veksláci a to i za koruny. U větších částek, ale už musí vědět za kým jít. Já - což je změna oproti postům z 2012 roku, kdy toto vlákno bylo založeno - měním menší částky přes týden obvykle v bance, o víkendu u vekslášků nebo v bance, velké sumy ale měním u "svého" veksláka.

Rada na závěr, pokud chcete v Užhorodě co nejlepší kurz a nechcete se naběhat po celém městě, projděte si Švábskou ulici, kde sídlí spousty bank některá z nich má vždy buď nejlepší kurz nebo se k špišce alespoň blíží ( 5 - 10 kopějek vás na 50 EURech opravdu nevytrhne :-) )

Petr
Site Admin

Příspěvekod dervo » 03 zář 2014, 21:10

Zdravím,

Chystám se na cestu na ukrajinu, pokud někomu zůstali UAH rád odkoupím. V rámci ČR se mi zatím nepodařilo sehnat směnárnu, kde by je měli a alespoň menší částku bych rád měl v hotovosti, aby mě neoškubali hned na první pumpě za hranicemi ;)

dervo

Příspěvekod Petr » 08 zář 2014, 08:37

Dervo v ČR se se opravdu nevyplatí kupovat hrivny v bankách ani směnárnách. Kurz je většinou zlodějský.

Na Ukrajinu jde přijet bez hriven. Na hranici nebo u veksláků sice bývá kurz o kousek horší, ale když si vyměníte 50 EUR, tak rozdíl ani nepoznáte. V tomhle je Ukrajina mnohel lepší než ČR nebo třeba Maďarsko.

Na pumpě lze většinou platit platební kartou. Jen hotovostní platby mají můžou mít zapadlé malé pumpy v horách nebo na vesnicích.

Koupit hrivny už v ČR od někoho, komu zůstaly ale není špatný nápad. Vydělají na tom v podstatě obě strany, jen je to trochu komplikované. Já občas dám dohromady kupce s prodejcem, ale bývá to dost krkolomné.

Petr
Site Admin

Příspěvekod korki » 16 úno 2015, 01:56

Peter v niektorych odpovediach spominas ze vekslaci ponukaju horsie kurzi inoked,y ze vedia dat lepsi kurz ako banka...
Mozes vysvetlit postup/princip ich prace?

korki

Příspěvekod Petr » 23 úno 2015, 18:32

Korki ono se to mění. Zvláště poslední dobou. Před několika týdny byl nejlepší kurz při výběru z platební karty, pak dávaly víc banky (ale neměly dostatečnou hotovost). Dnes (23.02.2015) dává např. privatbanka za EURO 32,50, kurz VISA je 31,30, Národní banka si cení EURO na 32,02 a černý trh 36,90. Což jsou obrovské rozdíly. U těch veksláků samozřejmě záleží i na množství a lokalitě směny.

Teď kdy hrivny divoce padá, na čemž se přiživují různí spekulanti a do toho občas zasáhne Národní banka platí, že správná informace je jen ta čerstvá.

Vzhledem k obrovským rozdílům, nábízím všem, kdo bude potřebovat měnit hrivny, konzultaci týkající se výhodnosti směny. To platí hlavně pro Zakarpatí, jinde může být situaace jiná. Také jsem ochotný případným zájemcům domluvit směnu peněz u lidí kde měním i já. Takže klidně pište.

Petr
Site Admin

Reklama

PředchozíDalší

Zpět na O turistice na Ukrajině obecně