Při výměně valuty ve směnárnách a bankách nově chtějí pas

O všem co se vztahuje k turistice, zájezdům a dovoleným na Ukrajině a nesouvisí pouze z konkrétní destinací.

Při výměně valuty ve směnárnách a bankách nově chtějí pas

Příspěvekod Petr » 10 říj 2011, 22:03

Na konci minulého měsíce začal na Ukrajině platit nepříjemný zákon.

Při výměně valuty jsou směnárníci (ve směnárnách i bankách) povinni vyžadovat od toho kdo chce měnit valutu doklady totožnosti. V případě cizince turisty je to cestovní pas.

První zkušenosti jsou rozdílné. V jedné bance (jmenovat nechci) trvala procedura směny 40 minut s tím, že si pas ofotili. V směnárně (zase nejmenuji) to byla otázka chvilky.

V této chvíli všem důrazně doporučuji uvědomit si souvislosti. Jde třeba o deklaraci valuty při vjezdu do země, o daně apod.

Samozřejmě vždy existují "valutčíci" na bazarech atd. Zatím jsem na ně nezaznamenal žádnou stížnost. Jen je nutné vzít v úvahu, že výměna valuty tímto způsobem je nelegální.

* to že se vyhýbám být konkrétnější u názevů firem není boj s reklamou ani alibismus, jen si uvědomuji, že jde o novou situaci, která se může rychle změnit a doporučovat nebo hanit nemá význam
Nabízím ubytování v Užhorodu, prohlídky Užhorodu pro jednotlivce i skupiny, doprovody do hor, organizace dovolených. Vše s láskou, péčí a osobním přístupem. Veselé historky z Ukrajiny přidávám jako bonus navíc :-)

Ukázat kódy odkazů na tento text

Petr
Site Admin

Reklama

Zrušena povinnost ofocení dokladu totožnosti při výměně valu

Příspěvekod Petr » 20 říj 2011, 11:19

Byla zrušena povinnost ofocení dokladu totožnosti při výměně valuty.

V TV jsem slyšel že oficiální výměna peněz v bankách a směnárnách klesla na 1/5.
Něco mi říká, že brzo zruší i povinnost prokázání totožnosti. :)
Nabízím ubytování v Užhorodu, prohlídky Užhorodu pro jednotlivce i skupiny, doprovody do hor, organizace dovolených. Vše s láskou, péčí a osobním přístupem. Veselé historky z Ukrajiny přidávám jako bonus navíc :-)

Ukázat kódy odkazů na tento text

Petr
Site Admin

Zpět na O turistice na Ukrajině obecně