Stránka 1 z 1

Plná moc k automobilu - změna?

PříspěvekNapsal: 26 črc 2011, 22:31
od mazeltom
Dobrý den, slyšel sem že od července už není nutná plná moc při cestě s cizím autem. Ptám se proto že mám na ukrajině manželku s našimi dvojčátky a mám pro ně brzy jet. Uvědomil sem si že naše auto je psané právě na manželku která na mě čeká na ukrajině. Jak z toho ven? :(

Změna v zákoně. U turistických cest je plná moc stále potřeb

PříspěvekNapsal: 27 črc 2011, 07:28
od Petr
Dobrý den,

8.srpna 2011 podepsal ukrajinský prezident změnu zákona, který ruší povinnost notářsky ověřené plné moci při řízení automobilu jehož nejste vlastníkem. Zákon vstoupí v platnost někdy na začátku srpna. Následně by měl být změněn zákon "O milici".

V praxi to bude vypadat tak, že seznam osob, které mohou s daným automobilem jezdit, bude v informačním systému milice. Při silniční kontrole se inspektor spojí s postem DAI a prověří zda jste oprávněná osoba k řízení vozidla.

Změna je určitě úlevou. Možná víte, že vystavování plných mocí byla nelevná záležitost a taky byly časově omezeny. Uvolnění v podobě jakou známe z ČR se ale prozatím nepřipravuje. Milice to zdůvodňuje tím, že by jí to ztížilo boj proti krádežím aut.

Jak se změna projeví v praxi, zda bude řidiče možné napsat na "seznam" u aut registrovaných mimo Ukrajinu prozatím nevím.

V této chvíli je spíš doporučováno i po změně jezdit stále s plnou mocí. Vyvstávají otázky, co se stane, pokud pracovník milice bude tvrdit, že se nemůže s databází spojit nebo vám oznámí, že v ní zanesen nejste.

Pokud tedy máte auto registrované na Ukrajině, a pojedete tam v době platnosti zákona, tak manželka může zkusit zajít na milici a zapsat vás do systému jako osobu oprávněnou k řízení jejího vozidla.

Pro turisty stále platí, že pokud nejste zapsán v technickém průkazu jako vlastník vozidla, musíte mít u sebe plnou moc.

Re: Plná moc k automobilu - změna?

PříspěvekNapsal: 27 črc 2011, 21:38
od mazeltom
Dobrý večer, děkuji za odpověd. Bohužel auto je registrované u nás v ČR. Znamená to tedy pro mě že nejsnažší cesta bude půjčit si od kolegy auto s plnou mocí. No budiž. Za blbost se platí. Uvědomil sem si až pozdě že se budu pro manželku vracet jakoby cizím autem. mockrát děkuji. A musím vás mooooooc pochválit. Pro nás obnovitele družby jsou tyto stránky vysvobozením. Dík

Re: Plná moc k automobilu - změna?

PříspěvekNapsal: 01 črc 2012, 07:29
od Mirek

Re: Plná moc k automobilu - změna?

PříspěvekNapsal: 11 srp 2013, 16:01
od Návštěvník
Dobrý den, za týden narychlo odjíždím -turistická cesta-na Ukrajinu a peru se s plnou mocí na auto ( je psané na manžela, který se mnou nejede) Známý mi tvrdí, že je plná moc již zrušená, tady čtu opak, ale vše je staršího data. prosím poraďte, jak to tedy je? pokud je nutná stačí typu pan.....souhlasí s používáním automobilu paní....číslo OP....platnost zapůjčení.....model vozu....RZ....VIN....? Našla jsem to na netu je to česky a anglicky popřípadě mi to známá nechá přeložit a potvrdit do ukrajinštiny. děkuju moc za rychlou informaci

Re: Plná moc k automobilu - změna?

PříspěvekNapsal: 07 srp 2017, 17:04
od Hynek Přidal
Řešil jsem teď tento papír, posílám překlad a vzor podle kterého to můžete vyplnit. Jen pozor na poště, někde nechtějí ověřit cizojazyčné dokumenty, tak si třeba buď nechte potvrdit bianco papír nebo skočte na jinou poštu.

https://docs.google.com/document/d/1SgeCj1UoQu4AiEktt-0QsVAfIABEQ-CNiHVPN4xXQHQ/edit?usp=sharing

Re: Plná moc k automobilu - změna?

PříspěvekNapsal: 17 čer 2018, 15:07
od Jan03
Ahoj. V červenci 2018 jedu du UA. Auto mi půjčuje otec, který se jmenuje stejné jako já a máme stejné i místo trvalého pobytu. Jelikož na malém technickém průkazu od vozidla není datum narození, budu vypadat jako vlastník. A jelikož UA není v Schnengenu a nemá přístup do Schengenského informačního systému, tak nemohou poznat, že to nejsem já.

Děkuji za reakci, jestli si myslíte to stejné,jako já.

Re: Plná moc k automobilu - změna?

PříspěvekNapsal: 16 črc 2018, 18:02
od Pavel Francouzek
Dobrý den,

plnou moc pro vozidlo do zahraničí (do všech zemí světa) Vám vypracuje a přeloží profesionální agentura:
https://kadlec-cz6.webnode.cz/plna-moc- ... zahranici/

Zvlášť pro vozidlo na Ukrajinu (Ukrajina má jiné náležitosti)
https://kadlec-cz6.webnode.cz/

Re: Plná moc k automobilu - změna?

PříspěvekNapsal: 11 říj 2018, 15:47
od Kris
Zdravím všechny,

jelikož napsat v ukrajinštině, případně ruštině, není zas taková věda, ale přeci jenom nevíte jak, napište mi na e-mail prekladykris@gmail.com

Za symbolickou cenu Vám napíšu plnou moc, nebo něco přeložím.

Myslím, že je zbytečné platit vysoké částky těm, kteří na to mají firmu, za tak jednoduchý text, který se vejde i na jednu A4.