Plná moc k automobilu - změna?

O všem co se vztahuje k turistice, zájezdům a dovoleným na Ukrajině a nesouvisí pouze z konkrétní destinací.

Plná moc k automobilu - změna?

Příspěvekod mazeltom » 26 črc 2011, 22:31

Dobrý den, slyšel sem že od července už není nutná plná moc při cestě s cizím autem. Ptám se proto že mám na ukrajině manželku s našimi dvojčátky a mám pro ně brzy jet. Uvědomil sem si že naše auto je psané právě na manželku která na mě čeká na ukrajině. Jak z toho ven? :(

Ukázat kódy odkazů na tento text

mazeltom

Reklama

Změna v zákoně. U turistických cest je plná moc stále potřeb

Příspěvekod Petr » 27 črc 2011, 07:28

Dobrý den,

8.srpna 2011 podepsal ukrajinský prezident změnu zákona, který ruší povinnost notářsky ověřené plné moci při řízení automobilu jehož nejste vlastníkem. Zákon vstoupí v platnost někdy na začátku srpna. Následně by měl být změněn zákon "O milici".

V praxi to bude vypadat tak, že seznam osob, které mohou s daným automobilem jezdit, bude v informačním systému milice. Při silniční kontrole se inspektor spojí s postem DAI a prověří zda jste oprávněná osoba k řízení vozidla.

Změna je určitě úlevou. Možná víte, že vystavování plných mocí byla nelevná záležitost a taky byly časově omezeny. Uvolnění v podobě jakou známe z ČR se ale prozatím nepřipravuje. Milice to zdůvodňuje tím, že by jí to ztížilo boj proti krádežím aut.

Jak se změna projeví v praxi, zda bude řidiče možné napsat na "seznam" u aut registrovaných mimo Ukrajinu prozatím nevím.

V této chvíli je spíš doporučováno i po změně jezdit stále s plnou mocí. Vyvstávají otázky, co se stane, pokud pracovník milice bude tvrdit, že se nemůže s databází spojit nebo vám oznámí, že v ní zanesen nejste.

Pokud tedy máte auto registrované na Ukrajině, a pojedete tam v době platnosti zákona, tak manželka může zkusit zajít na milici a zapsat vás do systému jako osobu oprávněnou k řízení jejího vozidla.

Pro turisty stále platí, že pokud nejste zapsán v technickém průkazu jako vlastník vozidla, musíte mít u sebe plnou moc.
Nabízím ubytování v Užhorodu, prohlídky Užhorodu pro jednotlivce i skupiny, doprovody do hor, organizace dovolených. Vše s láskou, péčí a osobním přístupem. Veselé historky z Ukrajiny přidávám jako bonus navíc :-)

Petr
Site Admin

Re: Plná moc k automobilu - změna?

Příspěvekod mazeltom » 27 črc 2011, 21:38

Dobrý večer, děkuji za odpověd. Bohužel auto je registrované u nás v ČR. Znamená to tedy pro mě že nejsnažší cesta bude půjčit si od kolegy auto s plnou mocí. No budiž. Za blbost se platí. Uvědomil sem si až pozdě že se budu pro manželku vracet jakoby cizím autem. mockrát děkuji. A musím vás mooooooc pochválit. Pro nás obnovitele družby jsou tyto stránky vysvobozením. Dík

mazeltom

Příspěvekod Návštěvník » 11 srp 2013, 16:01

Dobrý den, za týden narychlo odjíždím -turistická cesta-na Ukrajinu a peru se s plnou mocí na auto ( je psané na manžela, který se mnou nejede) Známý mi tvrdí, že je plná moc již zrušená, tady čtu opak, ale vše je staršího data. prosím poraďte, jak to tedy je? pokud je nutná stačí typu pan.....souhlasí s používáním automobilu paní....číslo OP....platnost zapůjčení.....model vozu....RZ....VIN....? Našla jsem to na netu je to česky a anglicky popřípadě mi to známá nechá přeložit a potvrdit do ukrajinštiny. děkuju moc za rychlou informaci

Návštěvník

Příspěvekod Hynek Přidal » 07 srp 2017, 17:04

Řešil jsem teď tento papír, posílám překlad a vzor podle kterého to můžete vyplnit. Jen pozor na poště, někde nechtějí ověřit cizojazyčné dokumenty, tak si třeba buď nechte potvrdit bianco papír nebo skočte na jinou poštu.

https://docs.google.com/document/d/1SgeCj1UoQu4AiEktt-0QsVAfIABEQ-CNiHVPN4xXQHQ/edit?usp=sharing

Hynek Přidal

Zpět na O turistice na Ukrajině obecně

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek