Otázky k cestování na Ukrajinu

O všem co se vztahuje k turistice, zájezdům a dovoleným na Ukrajině a nesouvisí pouze z konkrétní destinací.

Otázky k cestování na Ukrajinu

Příspěvekod Tomas D » 12 říj 2015, 15:27

Chtěl bych se zeptat na pár věcí ohledně mého výletu na Ukrajinu.

Věřím, že stereotypů kolem Ukrajiny, které se mezi lidmi vyprávějí je mnoho a že je dnes Ukrajina bezpečná země - je to tak? Bavme se hlavně o oblasti Zakarpatské Ukrajiny.

Nemusím mít z ničeho strach, rozhodl-li jsem se SÁM na pár dní odcestovat na Ukrajinu přímým autobusovým spojem z Čech až do Tyachiva?

Nemáte ponětí o tom, jak probíhá hraniční kontrola pro pasažery autobusu?

Dostanu automaticky razítko do pasu abych se mohl vrátit zpět?

Musím se prokazovat ještě něcím jiným než pasem?

Nastávají někdy nějaké problémy s návratem z Ukrajiny?
(Jízdenky mám již koupené a vytištěné - i zpáteční).

Odjíždějí zpáteční mezinárodní autobusové spoje na čas?

Znáte přepravní společnosti: "REGA a R spol.s.r.o. Praha" a "Lubert Janoshbus"? Jsou dobré a věrohodné?)

Nejraději bych se toho nebál, ale lidé kolem mě (kteří na Ukrajině nikdy nebyli) říkají, že opravdu je čeho se bát.

Ukázat kódy odkazů na tento text

Tomas D

Reklama

Re: Otázky k cestování na Ukrajinu

Příspěvekod Petr » 12 říj 2015, 16:09

Dobrý den.

Míra strachu by se měla odvíjet od toho, jak jste zkušený cestovatel. Zakarpatí je pro turisty bezpečnější než většina území ČR. Přesto zde rizika jsou. Záleží na tom, jaké zde máte plány. Cestovat sám není dobrý nápad ani, když jedete do Jeseníků. Nicméně zvládnout se to dá.

Při cestě na Ukrajinu se hraniční kontrola obvykle omezí na kontrolu pasů. Při cestě z Ukrajiny na Slovensko se vystupuje se z autobusu, berou se zavazadla a v budově celní správy se provádí prohlídka.

Ukrajinci razítka dávají, vstupní i výstupní. Otázce na možnost návratu zpět nerozumím.

Pokud jste občanem Evropské unie, stačí pouze platný cestovní pas. V opačném případě, je nutné si ověřit zda po vás nebudou požadovat vízum.

Problémy s návratem z Ukrajiny nenastávají. Pustit vás musí, pokud tedy tady něco neprovedete. Pozor na drogy, znám případy, kdy si právě z toho důvodu Ukrajinci lidi nechali.

Ano, mezinárodní autobusové spoje odjíždějí včas. Turisti ale často popletou v jakém časovém pásmu je údaj odjezdu. Doporučuji pořádně ověřit. Taky pozor na autobusy odjíždějící z "velké tržnice" na ulici Krásnodonců.

REGABUS znám, nějaké stížnosti na ně jsem zaregistroval. Nicméně pasažéry vždy přepraví tak, jak mají. Lubert Janoshbus neznám.

Pokud máte další dotazy, klidně je pište sem.
Nabízím ubytování v Užhorodu, prohlídky Užhorodu pro jednotlivce i skupiny, doprovody do hor, organizace dovolených. Vše s láskou, péčí a osobním přístupem. Veselé historky z Ukrajiny přidávám jako bonus navíc :-)

Ukázat kódy odkazů na tento text

Petr
Site Admin

Zpět na O turistice na Ukrajině obecně

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek