Maďarské hraniční přechody?

O všem co se vztahuje k turistice, zájezdům a dovoleným na Ukrajině a nesouvisí pouze z konkrétní destinací.

Maďarské hraniční přechody?

Příspěvekod Jirka » 16 kvě 2010, 08:54

Dobrý den.
Jaké máte zkušenosti s hraničními přechody Ukrajina-Maďarsko?
Děkuji. Jirka

Ukázat kódy odkazů na tento text

Jirka

Reklama

Re: Maďarské hraniční přechody?

Příspěvekod AdamZ » 19 kvě 2010, 17:04

Z Maďarska jsem ještě na Ukrajinu nejel, letos budu mít premiéru. Mám malé obavy z maďarštiny.

Znám dost ukrajinských dělníků, kteří pracuji v Praze a čím dál tím víc jich jezdí domu přes Maďarsko i přes to, že je to o minimálně 100 Km delší. Cesta je ale pohodlnější a přechod hranice, kterou hlídají maďarští celníci je mnohem civilizovanější než v místech, kde působí jejich slovenští kolegové.

AdamZ

Příspěvekod Světlana » 14 črc 2010, 18:19

Jezdime tam uz tak 4 roky.Super. :P :D

Světlana

Příspěvekod flout » 30 čer 2011, 02:46

Hraniční přechod UA_Maďarsko je jedním slovem katastrofa.Je třeba se připravit na nekonečné čekání.Zejména při cestě zpět.Jezdíme už několik let přes přechod Čop-Záhony a ještě nikdy jsme se při zpáteční cestě nedostali pod šest hodin.Doporučuji nedovážet z Ukrajiny vodku ani benzín či naftu.Maďarské kontroly jsou důkladné a pokuty velké.Potvrzuji z vlastní zkušennosti :D

flout

Příspěvekod excelence@seznam.cz » 24 bře 2013, 17:04

Ahoj doporučuji pres madarsko prechod Záhony jinak všechny stoji za ho..... ,vubec nejezdit pres přechod michalovce přes slováky jsou arogantní a říkají tam ze nesnasí čechy

excelence@seznam.cz

Příspěvekod občasný Užhorodec » 04 dub 2013, 20:02

Záhony oproti Vyšnému Německému podle mě z hlediska času zase tak veliká výhra nejsou - před týdnem jsem tam při podvečerním vstupu na Ukrajinu čekal přes tři hodiny (ve Vyšném to mám vždy tak do hodiny a půl při vjezdu i odjezdu), Maďaři se opravdu nepředřeli a byli neskutečně pomalí. Ukrajincům to šlo o poznání líp. Ranní cesta zpět byla o poznání rychlejší, opět ale zdržovali hlavně Maďaři.

Na druhou stranu, jasnou výhodou je u Záhonů to, že sem z Prahy jedete prakticky jen po dálnici, což oproti cestě přes Slovensko znamená značnou úsporu času, energie i psychických sil.

Jo a z maďarštiny není nutno mít strach, celníci vládnou minimálně základy ruštiny...

občasný Užhorodec

Příspěvekod Gilnar » 01 bře 2015, 17:17

S Michalovci jsem žádný problém neměl. Cesta tam naprosto v pohodě, cestou zpátky Slováci celkem důkladně kontrolovali a dělali bububu, ale nic hrozného. Dostupnost autem neumím posoudit, jeli jsme až do Michalovců vlakem.

Gilnar

Reklama

Zpět na O turistice na Ukrajině obecně

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek