Cestování autem po UA

O všem co se vztahuje k turistice, zájezdům a dovoleným na Ukrajině a nesouvisí pouze z konkrétní destinací.

Re: Cestování autem po UA

Příspěvekod alesl » 20 kvě 2010, 09:34

Díky moc za všechny informace. Ještě bych potřeboval zmapovat jednu oblast - jak nejlépe postupovat při poruše vozidla na cestě, nebo nehodě. Obávám se, že něco jako naši žlutí andělé tam asi neexistuje... Lze tam sehnat nějaký slušný servis na auto, odtah a podobné záležitosti ? Jak je to s cenami za tyto služby ? Je povinnost k nehodě volat Policii ?

Ukázat kódy odkazů na tento text

alesl

Reklama

Příspěvekod Petr » 20 kvě 2010, 11:40

Porucha vozidla není problém, na Zakarpatí je hodně servisu a spousty šikovných lidí. Zařídit, udělat jde v podstatě vše. Ceny jsou smluvní narazit můžete na někoho levného i na člověka který na vás bude chtít vydělat.

V případě nehody můžou nastat problémy. Věc je nejlépe vyřešit na místě dohodou přímo s druhou stranou. Na policii v tomto případě pozor, jak jsem psal při běžné kontrole bývají k cizincům velmi korektní, při dopravní nehodě, ale často začínají fungovat místní vazby. Vím o nehodách,
které byly udělány záměrně na autech v leasingu. Pokud nehodu zaviníte, tak můžete mít problém
s uznáním vašeho pojištění zodpovědnosti uzavřeného u některé české pojišťovny a bude po vás vyžadována úhrada škody v hotovosti na místě. Pokud máte pocit, že v souvislosti s vaší nehodou
vznikají nějaké problémy, okamžitě volejte právníkovi.
Nabízím ubytování v Užhorodu, prohlídky Užhorodu pro jednotlivce i skupiny, doprovody do hor, organizace dovolených. Vše s láskou, péčí a osobním přístupem. Veselé historky z Ukrajiny přidávám jako bonus navíc :-)

Petr
Site Admin

Příspěvekod algar » 17 čer 2010, 07:23

m4xp0w3r7 píše:lenkakovacikova : moc diky za informace

K tomu hasicimu pristroji, ten je povinny pouze pro auta registrovana na ukrajine. Protoze povinna vybava je podle zeme registrace vozdila... je to podle Videnske umluvy stare uz 40 let a podepsala ji i ukrajina.

Tak to nevím, my za to, že jsme neměli hasičák, platili koncem května 50 hřiven pokutu...

algar

Příspěvekod m4xp0w3r7 » 06 črc 2010, 19:36

algar píše:
m4xp0w3r7 píše:lenkakovacikova : moc diky za informace

K tomu hasicimu pristroji, ten je povinny pouze pro auta registrovana na ukrajine. Protoze povinna vybava je podle zeme registrace vozdila... je to podle Videnske umluvy stare uz 40 let a podepsala ji i ukrajina.

Tak to nevím, my za to, že jsme neměli hasičák, platili koncem května 50 hřiven pokutu...

To je samozřejmě možné. Ta pokuta šla policajtovi do kapsy a byla protiprávní. :lol:

m4xp0w3r7

Příspěvekod alesl » 23 srp 2010, 18:41

Právě jsme absolvovali cestu autem na trase Užhorod - Tjačiv - Ustˇ-Čorná - Lopuchovo a ještě nějaké další pojížďky (návštěva Koločavy a Siněrivského jezera) a mohu potvrdit, že oč jsou cesty horší, o to jsou místní řidiči agresivnější :roll:. Obojí je opravdu katastrofální a pro našince hodně drsné a také hodně nebezpečné, oni se o ty své stroje nebojí a pud sebezáchovy jim chybí obecně všem, nejspíš již od narození. Takže pokud se chystáte autem - FAKT OPATRNĚ (pomalu a při kraji ;)). Aleš, Praha.

alesl

Příspěvekod Pája » 30 kvě 2011, 20:55

Ahoj,
když jsem jel domu od ženy z Ukrajiny, tak před přechodem v Užhorodě mě zastavila milicie, vše jsem měl v pořádku, ale hasící přístroj jsem neměl. Vysvětloval jsem jim, že mé auto (Škoda Octavie II) od výrobce nepotřebuje žádný hasičský přístroj a pokud začne hořet, nemá cenu už ho hasit. I přes to mi páni zákona řekli, abych při příští cestě si ho pořídil.

Pája

Příspěvekod Návštěvník » 29 čer 2011, 11:20

Petr píše:silniční kontroly jsou na Ukrajině opravdu velmi časté. Milice se ale k cizincům chová obvykle velmi korektně.
Na vesnici se může jezdit 60 km v hodině. S rychlostními limity si ale nemusíte dělat starosti. Stav vozovky je obvykle neumožní překročit.

Problém v dodržování rychlosti pro Čechy vidím v značení začátku/konce obcí
a) často několik kilometrů za posledními domy
b) značky jsou často zarostlé v křoví.
Vaší brzdou bude obvykle špatný stav silnice (to většinou nebude platit pro místní, kteří okolo vás proletí v slalomu mezi krátery bez ohledu zda jedou v protisměru), na druhé straně Vás bude tlačit čas. Není ojedinělé, že více než 70% dlouhé trasy je "průjezd obcí", pozor často jsou i obchvaty obcí vedeny ještě "v obci", tzn. s 60km/h.
Právě tam můžete očekávat DAI, které považuji za státem špatně placené novodobé loupežníky :-).

Návštěvník

Příspěvekod Návštěvník » 17 srp 2011, 22:39

Právě jsem autem projel celou Ukrajinu od západu na východ a zpět. Stav asvaltového povrchu - nepovrchu mě šokoval a doporučoval bych mít auto se světlou výškou alespoň 15cm a nepoužívat nízkoprofilové pneumatiky a spodní kryt motoru se taky hodí. Kvalitní silnice s dobrým asfaltem jsou Lvov - Rivne - Žitomir - Kiev a pak ještě kousek na východ směr Borispol a Poltavu, potom Kiev - Oděsa a Charkov - Dněpropetrovsk. Ostatní jsou tak střídavě oblačno - 2 km nový asfalt pak 5km tankodrom kde místy rychlost 50 km/h je o hubu, vlastně o poloosu a tak se to střídá pořád dokola. Najel jsem přes 3000km s průměrnou rychlostí 60km/h. Policajti většinou měří rychlost ne místech, kde to vůbec není třeba. Taky jsem jadnomu dal do kapsy dvě stovky (drobnější jsem bohužel neměl), jel jsem devadesát v místě povolené padesátky, a on mi pak přátelským tónem sdělil že na cestě budou další tři kontroly.
Značky jsou někdy nevhodně umístěny, moc vysoko nebo zarostlé korunou stromu. Někdy není jasné, kde ja hranice křižovatky, zvláště u značky stop dej přednost v jízdě. Ukrajinští řidiči jezdí na naše poměry divoce systémem brzda-plyn-brzda-plyn, ale přesto bezpečně.
Prezident Janukovyč nedávno v televizi slíbil rozsáhlé opravy silnic pomocí západních technologií. Myslím, že to byla jedna z podmínek pro pořádání Eura 2012.

Návštěvník

Příspěvekod Honza231 » 27 srp 2011, 15:29

Cena pohonných hmot v Užhorodě koncem července 2011 v UAH:

Eurodiesel: 9,75
N95: 10,35
N95+:11,15

Honza231

Příspěvekod Sheltie » 30 pro 2011, 20:05

Zdravím všechny,
chtěla bych se zeptat zda na Ukrajině jsou nějaké značkové čerpací stanice, např. jako Shell, OMV ? Dostal jste někdo už nějakou pokutu a jak vysoká byla? Jsou na UA povoleny antiradary? Platí se na silnicích nebo dálnicích nějaké poplatky? Předem děkuju za odpověď :)

Sheltie

Reklama

PředchozíDalší

Zpět na O turistice na Ukrajině obecně

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek