Rybaření (muškaření) na Ukrajině

O všem co se vztahuje k turistice, zájezdům a dovoleným na Ukrajině a nesouvisí pouze z konkrétní destinací.

Rybaření (muškaření) na Ukrajině

Příspěvekod Jan4445 » 03 čer 2015, 09:21

Dobrý den,

našel jsem na Vás kontakt na některé ze stránek o ukrajinských poloninách.

Jsem nadšen možností s někým, kdo má jistě velké zkušenosti z regionu a chtěl bych probrat některé detaily naší cesty na Svidoveckou polovinu a dále na Hoverlu.

Naše cesta odstartuje v Usťˇ Čorna a jelikož jsem velký milovník muškaření nemohlo mi uniknout, že údolím teče nádherná řeka.

Muškařím doslova kde se dá a proto jsem to chtěl vyzkoušet i na Ukrajině.

Máte povědomost o podmínkách rybolovu v oblasti a obecně na Ukrajině?

Nechci začít chytat na řece a mít zbytečné problémy, pokuty, zabarvený prut atd. Mohl byste mi v tomto ohledu poradit popř. mě někam odkázat? Kde bych se v obci mohl nahlásit nebo koupit povolenku. Šlo by to treba zařídit předem?

Výlet plánujeme už 4 měsíce a možnost si zachytat by byla fantastická.

Samozřejmě ryby pouštím, příroda je jen jedna :-))

Ukázat kódy odkazů na tento text

Jan4445

Reklama

Re: Rybaření (muškaření) na Ukrajině

Příspěvekod Petr » 03 čer 2015, 09:32

Dobrý den, děkuji za zájem.

Jsem rybář, ale na Zakarpatí jsem neměl zatím moc času chytat. Mám zkušenosti jen s Látoricí, Osou, Užem a několika soukromými rybníky, mimo Zakarpatí znám ještě deltu Dunaje. Minulý rok, ale u mne byl JIndřich, invalidní důchodce z Písku, a ten tady měsíce "šmejdil" po místních revírech. Sám sebe označoval jako rybářského trampa, spíš tedy putoval než chytal :-). Nicméně ze svého pobytu na Zakarpatí sepsal okolo 50 čtivých článků, které publikoval na webu reviry.cz - takže se můžete začíst.

Pokud budete mít nějaké další dotazy sepište je a já vám na ně ve spolupráci s Jindřichem odpovím.

Kdyby jste chtěli na Zakarpatí vyrazit na delší rybářský pobyt, Jindra je k dispozici jako průvodce.

K vašemu dotazu. Povolenky jsou potřeba jen v pohraničních vodách. Zákon jesice vyžaduje všude, ale neexistuje kontrolní orgán, takže se loví bez povolenek. Dělají to tak všichni, místní rybáři, Jindřich i já. Důležité je vědět, že se nesmí chytat v době tření (je opravdu třeba dávat pozor) a je zakázáno brát ryby zapsané v červené knize (téměř neprokazatelné).
Nabízím ubytování v Užhorodu, prohlídky Užhorodu pro jednotlivce i skupiny, doprovody do hor, organizace dovolených. Vše s láskou, péčí a osobním přístupem. Veselé historky z Ukrajiny přidávám jako bonus navíc :-)

Petr
Site Admin

Re: Rybaření (muškaření) na Ukrajině

Příspěvekod ally » 05 pro 2017, 16:11

Ahoj, jsem z Ukrainy a mužu poradit najlepši řeky pro rybalstvi, jsou Desna a Dunai, a když chceš kvalinte vybavení zkus to koupit tady http://promocodius.com/, tam maji nejlepší slevy

ally

Zpět na O turistice na Ukrajině obecně

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek